Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Izrael i Jordania wycieczka objazdowa

TRASA 1100 km:

Sharm El Sheikh - Akaba: 190km (Taba - Akaba: 10 km)

Akaba - Petra: 130 km

Petra - Amman: 190 km

Amman - Betlejem: 140 km

Betlejem - Jerozolima: 10 km

Jerozolima - Taba: 250 km

Taba - Sharm El Sheikh: 180 km

1 DZIEŃ
Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-celna. Przylot do Sharm El Sheikh/Taby*. Transfer do hotelu w okolicy Nuweiby, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2 DZIEŃ
Pobyt w hotelu w Nuweiba, kolacja, nocleg.

3 DZIEŃ
Śniadanie i wykwaterowanie. Poranne przekroczenie granicy egipsko – izraelskiej w Tabie. Przejazd na granicę izraelsko – jordańską, przejście przez granicę w Akabie, przejazd do Wadi Rum. Fakultatywny wyjazd (dodatkowo płatny) na pustynię na dwugodzinne safari z możliwością podziwiania jednego z najwspanialszych krajobrazowo miejsc na świecie.

Przejazd do Petry, położonej 133 km na północ od Akaby i zwiedzanie Petry. Wyjątkowość tego miejsca sprawiła, że Petra została uznana za jeden z siedmiu cudów świata. Zaczynamy od przejścia przez ponad kilometrowej długości niezwykły wąwóz (Siq), na którego końcu wyłania się wizytówka Jordanii, Skarbiec (El Khaznah). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.


4 DZIEŃ
Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Madaby. W Madabie, zwiedzanie kościoła Św. Jerzego z jego największą atrakcją, najstarszą na świecie mozaikową mapą Ziemi Świętej z VI wieku n.e. Następnie, przejazd 10 km na północ od Madaby i zwiedzanie Góry Nebo, miejsca śmierci i pochówku Mojżesza. Na Górze Nebo przywita nas niezapomniana panorama doliny Jordanu, Morza Martwego oraz wzgórz Judei. Przejazd do Ammanu, „City tour”, podczas którego zobaczymy m.in. Amfiteatr, Cytadelę, Muzeum Archeologiczne oraz stary bazar w śródmieściu.

Zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Po kolacji fakultatywne, nocne zwiedzanie fantazyjnie oświetlonego Ammanu (dodatkowo płatne). W trakcie zwiedzania możliwość skosztowania tradycyjnych słodyczy w jednej z miejscowych cukierni. Wieczorna wizyta w kawiarni z fajkami wodnymi. Późny powrót do hotelu.


5 DZIEŃ
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd na jordańsko – izraelskie przejście graniczne. Po drodze możliwość fakultatywnego zwiedzania Qumran (dodatkowo płatne), gdzie odnaleziono, liczące niemal 2 tysiące lat, słynne zwoje znad Morza Martwego. Dla chętnych postój, podczas którego będzie możliwość wykąpania się w Morzu Martwym. Przejazd do Betlejem gdzie w miejscu narodzin Jezusa powstała Bazylika Narodzenia, najstarszy funkcjonujący kościół na świecie. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

6 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy na Górę Oliwną. Z Góry Oliwnej ujrzymy najwspanialszą panoramę Jerozolimy. Zejście śladami Jezusa w stronę miejsca jego pojmania – Ogrodu Getsemani. Przejście trasą Drogi Krzyżowej, podczas której będziemy podziwiać niesamowitą różnorodność kulturową Jerozolimy. Na jej końcu znajduje się najświętsze miejsce dla każdego chrześcijanina – Bazylika Grobu wraz z Kaplicą Grobu Chrystusa. Zwiedzanie kończymy na wzgórzu Syjon, gdzie zobaczymy Wieczernik, miejsce ostatniej wieczerzy, Kościół Zaśnięcia oraz grób Króla Dawida. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7 DZIEŃ
Po śniadaniu, zwiedzanie zaczynamy od „City tour”, podczas którego zobaczymy nowoczesną (żydowską) część miasta. Następnie udamy się w kierunku Starego Miasta, zobaczymy Ścianę Płaczu, najświętsze miejsce dla każdego wyznawcy judaizmu. Odwiedzimy również Wzgórze Świątynne, Meczet El – Aqsa oraz Świątynie Skały, skąd według tradycji prorok Muhammad udał się do nieba. W godzinach popołudniowych przekroczenie granicy egipskiej. Zakwaterowanie w hotelu w Nuweiba. Kolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko do Sharm El Sheikh/Taby * i wylot do Polski lub kontynuacja części pobytowej w wybranym hotelu. - zobacz hotele dostepne w naszej ofercie w Sharm El Sheikh

15 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu do godziny 12:00, transfer na lotnisko i powrót do Polski.

*w przypadku przelotu do/z Taby wyjazd do Izraela odbywa się w drugim dniu imprezy (czwartek). W poniedziałek Klienci wracają na dwa noclegi do miejscowości Nuweiba.

Cena wycieczki od 2.700 PLN/os. - zapytaj o terminy wyjazdów i dokładną wycenę

CENA WYCIECZKI ZAWIERA:

 • przelot na trasie: Polska – Sharm El Sheikh/Taba* – Polska
 • podczas części objazdowej zakwaterowanie w hotelach 3*/HB w Nuweiba (3 noce), 3*/HB w Petrze (1 noc), 3*/HB w Ammanie (1 noc), 3*/HB w Jerozolimie lub okolicach (2 noce)- podczas części pobytowej zakwaterowanie w wybranym hotelu
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem
 • polskojęzycznego pilota i rezydenta
 • obowiązkowe ubezpieczenie (KL i NW, BAGAŻU, ubezpieczenia od chorób przewlekłych Europaische Reiseversicherung AG)
 • opłaty lotniskowe i paliwowe

DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWO:

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalnych przewodników ok. 150 USD
 • opłaty graniczne: taksa izraelska, taksa jordańska, taksa wyjazdowa z Egiptu ok. 95 USD (wymagany oddzielny paszport dla dziecka)
 • napiwki ok. 40 USD
 • wiza egipska 25 USD – płatna tylko przez osoby opuszczające półwysep Synaj, w celu odwiedzenia pozostałej części Egiptu, w innym przypadku wiza Sinai Only – bezpłatna

DODATKOWO PŁATNE FAKULTATYWNIE:

 • Jeep Safari do Wadi Rum ok. 25 USD
 • wycieczka Amman nocą ok. 20 USD
 • wycieczka fakultatywna Qumran – Morze Martwe ok. 30 USD
 • biady, napoje do obiadów i kolacji

UWAGI
Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.


Tagi: wycieczki do Ziemii Świętej, Izrael pielgrzymki, Izrael i Jordana wycieczki objazdowe, hotele w Sharm El Sheikh, wycieczki fakultatywne z Sharm El Skeikh

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.