Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Wenezuela - wyspa Margarita

Zobacz również:

Ogólne informacje o Wenezuelii
Białe plaże, archipelagi bezludnych wysp oblane wodami mieniącymi się wszystkimi odcieniami błękitu, wysokie szczyty Andów, bajeczne wodospady, suche sawanny i bujne lasy tropikalne poprzecinane rzekami – tak różnorodna jest Wenezuela. Na wyspie Margarita całym rokiem świeci słońce i prawie całym rokiem nie występują opady. Cała wyspa jest strefą bezcłową.

Jej mieszkańcy to głównie Metysi o pogodnym usposobieniu, uśmiechnięci i otwarci, uwielbiają muzykę i dobrą zabawę, nie stroniąc przy tym od rumu. Po ulicach jeżdżą stare, amerykańskie auta, a litr paliwa należy do jednych z najtańszych na świecie.

Najpopularniejszą wyspą Wenezueli jest Margarita, zwana Perłą Karaibów, oddalona około 40 km od części kontynentalnej. Swą sławę zawdzięcza rajskim plażom ciągnącym się kilometrami wzdłuż turkusowego Morza Karaibskiego.

Na wyspie naliczono aż 72 plaże o łącznej długości 170 km, najdłuższa z nich nazywana La Restingo ma aż 22 km długości. Jednak do najsłynniejszych należy Playa El Agua, wzdłuż której znajdują się liczne hotele, bary i restauracje. W ciepłych wodach Morza Karaibskiego skrywają się przepiękne rafy koralowe i ławice barwnych ryb. Panują tu idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, a w szczególności windsurfingu oraz kitesurfingu. Wyspa Margarita to kraina słońca, która gwarantuje piękną opaleniznę i dobrą zabawę w karaibskim stylu.

Dokumenty
Polscy turyści udający się do Wenezueli nie muszą posiadać wizy, na granicy otrzymują tzw. kartę turystyczną. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy licząc od daty powrotu.

Klimat
Wyspa Margarita leży w strefie klimatu równikowego: ciepłego i tropikalnego z minimalnymi wahaniami temperatur przez cały rok, średnia temperatura w ciągu dnia wynosi ok. 30°C, noca spada do około 23°C. Na wyspie często wieją dość silne wiatry, tworząc idealne warunki do uprawiania kitesurfingu oraz windsurfingu.

Język
Językiem urzędowym jest hiszpański, poza kurortami hotelowymi porozumiewanie się w języku angielskim może sprawić trudności.

Czas
Względem czasu polskiego - 6 godzin.

Waluta
Oficjalną walutą Wenezueli jest Bolivar, w skrócie VEB lub Bs. Nazwa pochodzi od nazwiska bohatera walk o wyzwolenie Ameryki Południowej spod władzy Hiszpanów – Simona Bolivara. W obiegu dostępne są banknoty o nominałach: 2, 5, 10, 20, 50 i 100 oraz monety: 1, 3, 10, 12,5, 25 i 50 centimos oraz 1 Bs.  Zalecamy zabranie ze sobą gotówki, ponieważ podczas wypłacania kartą mogą nastąpić problemy. Najpopularniejszą zagraniczną walutą są dolary, podczas wymiany gotówki należy zwrócić uwagę na kurs, ponieważ w Wenezueli istnieją 2 kursy walutowe: mniej korzystny oficjalny oraz korzystniejszy nieoficjalny.

Ceny
Butelka wody 6-8 Bs, małe piwo 6 Bs, obiad w restauracji około 30 Bs, butelka rumu od 25 Bs wzwyż (w zależności od jakości), 1 litr paliwa – 0,19 USD.

Szczepienia
Brak szczepień obowiązkowych, zalecane jest szczepienie przeciw zapaleniu wątroby typu A.

Napięcie
110V, konieczny adapter do kupienia na miejscu u rezydenta.

Ambasada Boliwariańskiej Republiki Wenezueli
ul. Rejtana 15 m. 20-21
02-516 Warszawa
tel. (22) 646 18 46, 646 87 60
fax (22) 646 87 61
embajada@venez.pl

Ambasada RP w Republice Wenezueli
Quinta Ambar, calle Nicolás Copérnico,
Sector Los Naranjos, Valle Arriba,
62293 Chacao, Caracas

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.