Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Sycylia

Włochy, Sycylia - Palermo - przedstawiamy hotele jakie znajdują się w naszej ofercie.

Hotele zostały tak dobrane, aby znajdowały się w ścisłym centrum Palermo, gdzie życie toczy się do późnych godzin nocnych a dookoła są liczne puby, kafejki, prawdziwe włoskie pizzerie, dyskoteki, oraz w bliskiej odległości znajduje się słynny teatr i opera Massimo.

Hotele:

Wycieczki fakultatywne na Sycylii:

Wycieczki do Palermo jakie organizujemy odbywają się samolotem, autokarem (bezpośrednio z Polski) lub możliwy jest też dojazd własny, który możemy Państwu przygotować np. dojeżdzacie Państwo samochodem do portu Genua - Północne Włochy my rezerwujemy Państwu bilety na prom i przypływacie do Palermo a tam czeka już na Państwa nasz polski rezydent i transferuje do wybranego hotelu.

Po przyjeździe do Palermo lub wcześniej bezpośrednio z Polski możemy dokonać rezerwacji wycieczek fakultatywnych z polskim pilotem znającym biegle język włoski, który może zabrać nas do wszystkich ciekawych miejsc na wyspie.

Rezydent może również pokazać nam Palermo, gdzie możemy zobaczyć: pozostałości murów rzymskich, punickiej nekropolii, pałac królewski wzniesiony w XI wieku przez Normanów na ruinach zamku arabskiego, wewnątrz którego znajduje się słynna Capella Palatina z XII wieku, arabsko - bizantyjskie sklepienie stalaktytowe, mozaiki z XII wieku.

Inną historyczną budowlą miasta jest katedra S. Rosalia ozdobiona mozaikami (XII w.), posiadająca w sobie grobowce królów. Znajduje się tu również romański kościół S. Cataldo i S. Giovanni degli Eremiti, S. Giovanni dei Lebrossi, della Martorana, del Vespro oraz pałace Zisa i Cuba z XII wieku.

Z kościołów gotyckich możemy wymienić tu S. Agostino (XIV w.), della Gancia, delle Ree Pentife i della Catena. Z tego okresu pochodzą też pałace Chiaromonte, Sclafani, Pietratagliata, Abbatelli, Aiutamicristo i Marchesi. Jako przykład zabudowy renesansowej możemy podać kościoły S. Maria dei Miracoli, S. Giovanni di Napoletani, S. Gorgio dei Genovesi i pałace Scavuzzo, Fieravecchia. Liczna jest tu także zabudowa barokowa reprezentowana przez kościoły S. Matteo, S. Giuseppe, S. Teresa, del Salvatore i del Olivella.

Rezydent może również pokazać trasę lub zabrać Państwa na najładniejszą plaże w okolicy Palermo, która znajduje się w małej miejscowośći Mondello na północy od Palermo (ok. 10km od centrum Palermo).

W Palermo możemy również wypożyczyć samochód, skuter lub rower do samodzielnego zwiedzania miasta lub okolic. Rezydent może pomóc Państwu przy wypożyczeniu środka komunikacji.

Z dalszych wycieczek możemy wybrać się na Wulkan Etna, który jest aktywny od 550 lat. Odległość z Palermo wynosi ok. 250km lub możemy Państwu zorganizować wycieczkę objazdową dookoła wyspy.

Wyceny wszystkich wycieczek fakultatywnych i objazdowych są wyceniane indywidualnie w zależności od środka transportu, ilości osób, terminu wyjazdu itd. dlatego też prosimy o kontakt.

Klimat na wyspie

Na Sycylii rzadko padają obfite deszcze. Wyspa ma tylko jedno naturalne jezioro – Lago di Pergusa. Sycylia ma typowy klimat śródziemnomorski z łagodną i wilgotną zimą oraz suchym i gorącym latem. Wybrzeże charakteryzują temperatury porównywalne z panującymi w Afryce Północnej, za to w miesiącach zimowych Etnę pokrywa śnieg. Roczne opady wynoszą 1200-1400mm. natomiast na wschodzie wyspy opady nie przekraczają 400-600mm.

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.