Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Trentino - narty

Przedstawiamy hotele, które znajdują się w naszej ofercie w regionie Trentino

Informacje o regionie Trentino
Włosi mówią o nim po prostu Trentino, od nazwy jego stolicy Trento, natomiast dla nas znany jest jako Trydent. Autonomiczna prowincja, jaką jest we Włoszech Trentino, wraz z terytorium Górnej Adygi tworzy samodzielny region, połączony majestatycznymi Dolomitami.

To właśnie tutaj wśród niezwykłych górskich krajobrazów można uprawiać najróżniejsze zimowe sporty. Włochy w trakcie trwania sezonu przyciągają w te rejony rzesze narciarzy i snowboardzistów. Nic w tym dziwnego, skoro kraj ten jest najtańszym z czterech największych państw alpejskich, idealnym dla początkujących i średnio zaawansowanych sportowców.

W zachodnich partiach Trydentu, ze stolicą w Malè, mieście utrzymujących się głównie z przychodów z turystyki, znajduje się Val di Sole, najbardziej wszechstronny włoski ośrodek narciarski. Zajmuje on powierzchnię 609 kilometrów kwadratowych, a otaczają go malownicze grupy gór. Ich szczyty sięgają wysokości 3000 metrów.

Dolina Słońca na południu sąsiaduje z pasmem Brenta, na północy z Ortles-Cevedale, oraz na wschodzie z Adamello - Presanella. Ponadto część terenu Val di Sole zajmuje największy w Alpach Park Narodowy Stelvio.

Na narty co roku przybywają tu narciarze z całej Europy. Val di Sole znane jest z profesjonalnie przygotowanych stoków. Dodatkowo na siłę wrażeń działają piękne widoki górskich krajobrazów. Oferta sportowa jest tu niezwykle szeroka, poczynając od narciarskich wspinaczek wysokogórskich, a narciarstwie typy cross – country kończąc.

Na turystów czeka także świetnie przygotowana infrastruktura turystyczna, na którą postawiły władze regionu. Bez problemu możemy zatem wypożyczyć profesjonalny sprzęt, udać się na lekcję do narciarski
ej szkółki i znaleźć odpowiednie miejsce do zanocowania, przytulne i tanie.

Jedną z najlepszych stacji narciarskich w Val di Sole, jest Folgarida, połączona z dwupoziomową Marillevą. Razem obydwie miejscowości zapewniają narciarzom 32 wspaniale przygotowane zjazdy i 27 szybkich, sprawnie działających wyciągów.

Zobacz również:

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.