Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Hiszpania i Francja wycieczka objazdowa

TRASA 1765 KM:

Barcelona - Andora: 257 km
Andora - Carcassonne - Avignon: 426 km
Avignon - Nicea: 254 km
Eze - Monaco/Monte Carlo: 50 km
Nicea - Menton - Cannes - Nicea: 131 km
Nicea - Marsylia - Arles - Girona/Costa Brava: 647 km

1 DZIEŃ
Zbiórka na lotnisku na 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-celna. Przylot do Barcelony, transfer do hotelu. Czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do położonego w Pirenejach Księstwa Andory, niewielkiego państwa na granicy Hiszpanii i Francji ze stolicą w Andorra la Vella. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu czas wolny na spacer po mieście. Możliwość wykupienia wycieczki fakultatywnej (ok. 38 Euro) do Caldei – największego w Pirenejach parku termalnego, z krytymi basenami, fontannami, łaźniami i saunami. Na terenie miasta  jest strefa bezcłowa, gdzie można zrobić zakupy po okazyjnych cenach. Powrót do hotelu, nocleg.

3 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do Francji, będziemy kierować się do miejscowości Pas de la Casa. Zrobimy przerwę na przełęczy, na wysokości 2408 m n.p.m, aby zrobić zdjęcia i podziwiać piękną panoramę okolicy. Następnie przejazd w kierunku Carcassonne w południowej Francji, miasta którego zabytkowa architektura stanowi największy w Europie średniowieczny kompleks urbanistyczny. Majestatyczna forteca z 53 wieżami, wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Czas wolny lub wycieczka fakultatywna z przewodnikiem (ok. 35 Euro) podczas której zwiedzimy górne, warowne miasto miasta Carcassonne, otoczone dwoma pasmami murów z licznymi bramami i barbakanami. Wewnątrz murów znajduje się czworoboczny zamek obronny z XII wieku i romańsko – gotycki kościół St. Nazaire. Po południu przejazd w kierunku Avignon, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

4 DZIEŃ
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i przejazd na zwiedzanie Avignon, miasta położonego u podnóża malowniczego wapiennego wzgórza, na lewym brzegu Rodanu. Spacer ulicami starego miasta. Będziemy mieli okazje zobaczyć wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Pałac Papieży. Zwiedzanie zbudowanej z białego kamienia warowni, największej gotyckiej budowli w Europie, pochodzącej z XIV wieku. Następnie zobaczymy 900 metrowy most – Pont St. Benezet, wybudowany w latach 1171 – 1185. Czas wolny. W godzinach popołudniowych przejazd do Nicei – znanego kąpieliska i uzdrowiska, charakteryzującego się łagodnym klimatem. Spacer wzdłuż Promenady Anglików oraz Cours Saleya, wspaniałego targu kwiatowo – warzywnego, popularnego miejsca spotkań mieszkańców i turystów. Wieczorem przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

5 DZIEŃ
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu, przejedziemy do miejscowości Eze położonej na wzgórzach, skąd roztacza się piękny widok na Lazurowe Wybrzeże. Będziemy mieli okazję odwiedzić fabrykę perfum Fragonard, gdzie poznamy tajniki produkcji kosmetyków i perfum tej znanej firmy, będzie też czas na zakupy. Przejazd do księstwa Monako, niewielkiego miasta, państwa położonego nad Morzem Śródziemnym. Przejazd do sławnej dzielnicy Monte Carlo, gdzie podziwiać będziemy ekskluzywny port jachtowy oraz kasyno. Można tu zobaczyć Muzeum Oceanograficzne z bogatymi zbiorami fauny i flory z mórz i oceanów całego świata oraz ogród egzotyczny. Po południu powrót do Nicei. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

6 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd w kierunku Menton. Miejscowość znajduje się  na Riwierze Francuskiej i znana jest przede wszystkim wśród wczasowiczów nastawionych na spokojny wypoczynek, gdyż miastu udało się zachować typowy urok południa Francji. Menton znane jest z uprawy cytryn. Co roku w lutym odbywa się Festiwal Cytryn, podczas którego okolica wypełniona jest olbrzymimi cytrynowymi posągami. Wizyta w ogrodzie botanicznym. Po południu czas wolny i przejazd przez Lazurowe Wybrzeże do Cannes, miasta słynącego z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. To właśnie tu przyzwana jest Złota Palma. Oprócz tego w mieście znajduje się wiele ekskluzywnych kasyn, piękna marina oraz kąpieliska. Panoramiczne zwiedzanie miasta. Powrót do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

7 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd w kierunku Marsylii, miasta założonego jeszcze przez Greków ok. 600 r p.n.e.  Marsylia, była pierwszym greckim polis w Europie Zachodniej. Za panowania Karola Wielkiego stała się głównym średniowiecznym francuskim portem handlowym. Po zwiedzaniu miasta przejedziemy do Arles, pierwszej kolonii rzymskiej poza Półwyspem Apenińskim, gzie można znaleźć liczne pozostałości z czasów Imperium Rzymskiego. W mieście znajduje się jeden z najlepiej zachowanych amfiteatrów, mogący w latach swojej świetności pomieścić do 20 tys. osób. Dziś służy jako arena walk byków, a także  miejsce koncertów. Wieczorem udamy się w stronę Hiszpanii. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Girony lub Costa Bravy, nocleg.

8/14 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Barcelonie i wylot do Polski lub kontynuacja części pobytowej w wybranym hotelu - zobacz hotele dostępne w części pobytowej region Costa Brava

15 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu do godziny 12:00, transfer na lotnisko i powrót do Polski.

CENA WYCIECZKI JUŻ OD 2.300 PLN/os. zapytaj o termin i dokładną wycenę wyjazdu

CENA WYCIECZKI ZAWIERA:
- przelot na trasie: Polska-Barcelona -Polska
- zakwaterowanie w hotelach 3* z BB (pokój standardowy)
- przejazd klimatyzowanym autokarem
- opieka polskojązycznego pilota
- ubezpieczanie (KL i NNW, BAGAŻU, ubezpieczenie od chorób przewlekłych Europaische Reiseversicherung AG Europejskie)
- opłaty lotniskowe i paliwowe

DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWE:
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 55 EUR
- przewodnicy lokalni ok. 55 EUR
- napiwki  ok.30 EUR

DODATKOWO PŁATNE FAKULTATYWNIE:
- obiadokolacje (możliwość wykupienia przed wyjazdem)
- zwiedzanie Carcassonne ok. 35 EUR
- wycieczka fakultatywna Caldea ok. 38 EUR
     
UWAGI:
Wycieczka objazdowa przeznaczona dla osób powyżej 12 roku życia. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Ceny biletów mogą ulec zmianie.

Zobacz również:

tagi: Barcelona z polskim przewodnikiem, weekend Barcelona, Hiszpania wycieczka objazdowa, Hiszpania samolotem wycieczka objazdowa, zwiedzanie Barcelony, bilety na mecze w Barcelonie, zwiedzanie stadionu Camp Nou

 

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.