Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Hiszpania w pigułce wycieczka objazdowa

TRASA WYCIECZKI 2531 KM:
Barcelona - Saragossa - Madryt: 629 Km
Madryt -  Toledo: 148 Km  
Madryt - Kordoba: 396 Km
Kordoba - Sevilla: 142 Km
Sevilla - Gibraltar - Granada: 460 Km
Granada - Walencja - Tarragona: 756 km

1 DZIEŃ
Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-celna. Przylot do Barcelony, transfer do hotelu. Czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ
Po śniadaniu wyjazd do Saragossy. Zwiedzanie rozpoczniemy od starej części miasta na południowym brzegu Ebro, gdzie skupia się większość ciekawych miejsc oraz tętniących życiem barów i restauracji. Najbardziej charakterystycznym punktem miasta jest przykryta jedenastoma kopułami bazylika El Pilar (wstęp w cenie wycieczki). Kolejnymi ważnymi punktami podczas zwiedzania będą siedmiołukowy most Puente de Piedra oraz stara brama Puerta del Carmen, która zbudowana została w 1795 roku przez architekta Augustina Sanza i była jedną z głównych bram do miasta w XVIII wieku. Czas wolny na zakup pamiątek i zwiedzanie okolicy. Przejazd do hotelu w okolicach Madrytu, zakwaterowanie, nocleg.

3 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do Toledo. Dawna stolica kraju położona jest na wzgórzu nad rzeką Tag i do dziś uważa się ją  miasta uważanego za historyczne i kulturalne serce Hiszpanii. Obecnie to niewielka stolica regionu, ale jego piękno i zabytki sprawiły, że stało się pomnikiem narodowym i zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Zwiedzanie rozpoczniemy od Katedry – gotyckiej budowli z krużgankami z XIV wieku, następnie udamy się do Kościoła Santo Tome z XIV wieku ze słynnym arcydziełem El Greco - Pogrzeb Orgaza.

Warta uwagi jest również synagoga Santa Maria la Blanca z XII oraz gotycki klasztor San Juan wybudowany na terenie dzielnicy żydowskiej. Po południu powrót do Madrytu. Panoramiczny objazd stolicy Hiszpanii, następnie spacer po centrum miasta, gdzie z zewnątrz podziwiać będziemy Pałac Królewski – Palacio Real i słynny plac – Plaza Mayor. Podczas wycieczki zobaczymy m.in.: Puerta del Sol (Brama Słońca), nazywaną sercem miasta, największy dworzec kolejowy w Madrycie – Atocha, uważany za arcydzieło architektury kolejowej,  Puerta del Alcala – niegdyś wschodnia brama miasta, teraz jeden z  ważniejszych symboli Madrytu.

Będziemy mieli okazję przespacerować się najpopularniejszą ulicą pełną sklepów i pięknych budowli jaką jest Gran Via. Fani piłki nożnej będą mieli okazję zobaczyć stadion piłkarski Realu Madryt - Santiago Bernabeu. Powrót do hotelu, nocleg.


4 DZIEŃ
Po śniadaniu wyjazd do Kordoby. Na miejscu zobaczymy słynną Mezquitę – dawny meczet z czasów Kalifatu z wbudowanym kościołem, stare miasto, oraz dzielnicę żydowską – Juderia, na obszarze której stoi synagoga z 1315 roku. Na zachód od Mezquity znajduje się wielokrotnie przebudowywany Puente Romano (Rzymski Most), a na jego południowym końcu wznosi się XIV wieczna Torre de la Calahorra, w której znajduje się muzeum.

Można zobaczyć tam interesujące przedstawienia typu dźwięk i światło objaśniające w jaki sposób Chrześcijanie, Żydzi i Muzułmanie współegzystowali w Kordobie w X w. Będąc w Kordobie warto również zobaczyć piękną aleję kwiatów, która udekorowana jest pięknymi kwiatami. Ostatnim punktem wyprawy będzie czas wolny na głównym placu Kordoby – Plaza Tendillas. Fakultatywnie można wziąć udział w pokazach flamenco (koszt ok. 29 EUR) . Przejazd do hotelu,  nocleg.


5 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Sewilli, w programie m.in.: gotycka katedra, która jest największym i jednym z najwspanialszych kościołów gotyckich na świecie. Katedra najświętszej Marii Panny  w 1987 roku wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obok wznosi się Giralda - minaret, wysoki na 76 metrów. Został zbudowany przez Maurów między 1184 a 1197 rokiem.

Zobaczymy również dawną dzielnicę żydowską Santa Cruz, Alkazar czyli dawny pałac królewski, Szpital Miłosierdzia oraz znajdujące się w pobliżu główne archiwum Indii, będące kiedyś giełdą handlową. Po południu przejazd do miejscowości Jerez de la Frontera, gdzie w XVIII wieku z tutejszych winnic otrzymywano szlachetne wina nazwane Sherry. Panoramiczne zwiedzanie miasta i spacer po centrum.

Dla chętnych fakultatywne zwiedzanie winnicy, inaczej zwaną bodegą, gdzie wytwarza się słynne Sherry (koszt 10 EUR). Przejazd w okolice Gibraltaru. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.


6 DZIEŃ
Po śniadaniu wyruszymy w stronę Granady, w czasie drogi będzie możliwość zrealizowania fakultatywnie wycieczki na Gibraltar(koszt ok. 34 EUR). Następnie rozpoczniemy zwiedzanie pałaców Alhambry z ogrodami Generalife – warownego zespołu pałacowego zbudowanego w XIII wieku na wzgórzu Tsabika, na lewym brzegu rzeki Darro. To arcydzieło architektury arabskiej w Hiszpanii, które cechuje niezwykłe bogactwo dekoracji wnętrz, m.in. arkadowe galerie kolumnowe, stalaktytowe sklepienia czy ściany wykładane płytkami azulejos. Przejazd do hotelu,  nocleg.

7 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i czas wolny w Granadzie. Następnie przejazd do Walencji. Wizytę rozpoczniemy od panoramicznego objazdu miasta. Odwiedzimy najbardziej spektakularne budynki do których należą: dwie gotyckie wieże Torres de Serranos oraz Torres de Quart, katedra, która reprezentuje zróżnicowane style: gotycki, romański i barokowy. Następnie będziemy mieli okazję zobaczyć Lonja – centrum handlu jedwabiem, wpisane na listę UNESCO oraz La Ciutat de les Arts i de les Ciencies – miasteczko sztuki i nauki zwane też przez mieszkańców dzielnicą przyszłości.

Zaprojektowany został przez jednego z najbardziej znanych hiszpańskich architektów Santiago Calatrava przy współpracy Felixa Candela. Na całość kompleksu składają się: centrum kulturalne i rozrywkowe awangardowe budynki. Mieści się tu największe w Europie oceanarium a także delfinarium, kino IMAX, restauracje i muzea. Całość obejmuje obszar 350 000 m². Czas wolny na zakup pamiątek lub spacer po zakątkach Walencji.  Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w okolicach Tarragony, nocleg.


8-14 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Barcelonie i wylot do Polski lub kontynuacja części pobytowej w wybranym hotelu. - zobacz hotele dostępne w części pobytowej region Costa Brava

15 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu do godziny 12:00, transfer na lotnisko i powrót do Polski.

CENA WYCIECZKI JUŻ OD: 2.300 PLN/os. zapytaj o termin i dokładną wycenę wyjazdu

CENA WYCIECZKI ZAWIERA:
- przelot na trasie: Polska – Barcelona – Polska
- podczas części objazdowej zakwaterowanie w hotelach 3*/BB (pokój standardowy)
- podczas części pobytowej zakwaterowanie w wybranym hotelu
- przejazdy klimatyzowanym autokarem
- polskojęzycznego pilota i rezydenta
- obowiązkowe ubezpieczenie (KL i NW, BAGAŻU, ubezpieczenia od chorób przewlekłych Europaische Reiseversicherung AG)
- opłaty lotniskowe i paliwowe


DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWO:
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 70 EUR
- przewodnicy lokalni ok. 50 EUR
- napiwki dla kierowców i przewodników ok. 20 EUR
- opłata klimatyczna ok. 2 EUR/os pobierana podczas kwaterowania w hotelu (pierwszej i ostatniej nocy)


DODATKOWO PŁATNE FAKULTATYWNE:
- obiadokolacje ( możliwość wykupienia przed wyjazdem)
- napoje do posiłków, dodatkowe imprezy fakultatywne proponowane przez pilota


UWAGI
Wycieczka objazdowa przeznaczona dla osób powyżej 12 roku życia. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Ceny biletów mogą ulec zmianie. Podczas objazdu w niektórych hotelach podawane są śniadania kontynentalne, natomiast kolacje są serwowane.

 

Zobacz również:


tagi: Barcelona z polskim przewodnikiem, weekend Barcelona, Hiszpania wycieczka objazdowa, Hiszpania samolotem wycieczka objazdowa, zwiedzanie Barcelony, bilety na mecze w Barcelonie, zwiedzanie stadionu Camp Nou

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.