Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Indie - złoty trójkąt - 9 dni

Dzień 1.

Warszawa - Delhi. Wylot z Warszawy. Przylot do Delhi i rozpoczęcie programu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. Istniejące od tysiącleci miasto należy do największych na świecie aglomeracji i jest ważnym centrum przemysłu i kultury, w którym ostre kontrasty tworzą sąsiadujące ze sobą bogactwo i bieda, nowoczesność i zacofanie.

Dzień 2.
Delhi. Po śniadaniu całodniowa wycieczka po starej i po nowej części miasta. W programie największy meczet w Indiach - wspaniały Jamma Masjid, wzniesiony przez władcę z dynastii Wielkich Mogołów, budowniczego Taj Mahal. Następnie świątynia dżinijska i Brama Indii, stanowiąca okazały łuk triumfalny wzniesiony ku czci Hindusów poległych na wszystkich frontach I Wojny Światowej i podczas Wojen Afgańskich.

Położona w centrum miasta budowla wieczorem jest pięknie oświetlona i stanowi jedną z wizytówek miasta. Trawniki wokół Bramy to popularne miejsce odpoczynku turystów i mieszkańców miasta. Później zwiedzanie parku Raj Ghat, gdzie Mahatma Gandhi został poddany kremacji. Następnie Mury Czerwonego Fortu, który w dawnych czasach był pałacem szacha, później mieściły się tu koszary wojsk brytyjskich a obecnie muzeum.

W dalszej kolejności dzielnica ambasad, Pałac Prezydencki oraz budynki Parlamentu Indyjskiego. W Nowym Delhi zwiedzanie słynnego minaretu Qutub, będącego najwyższym na świecie minaretem wykonanym z cegły. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.


Dzień 3.
Delhi - Jaipur. Śniadanie i przejazd do Jaipur, stolicy Radżastanu - najbardziej egzotycznego stanu Indii (ok. 6 godzin od Delhi). Wspaniałe, ponad trzymilionowe miasto w odróżnieniu od wielu innych indyjskich miast, charakteryzuje się regularną, podzieloną na kwartały zabudową. Położone na skraju pustyni Jaipur przed wiekami stanowiło jedną ze stolic państwa Mogołów. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Po południu czas wolny na zakupy i odpoczynek. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4.
Jaipur. Po śniadaniu wycieczka do fortu Amber z przejażdżką na słoniach. Po drodze postój przy wzniesionym przez maharadżę Sawai Pratap Singha Pałacu Wiatrów (Hawa Mahal) jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Jaipuru. Wzniesiona przy jednej z głównych ulic miasta, pełna przepychu budowla posiada fasadę z prawie tysiącem okienek, przez które damy dworu mogły obserwować życie codzienne gwarnej ulicy.

Później zwiedzanie Jaipur - "Różowego Miasta Indii" z dawnym Pałacem Miejskim, stanowiącym rozległy kompleks ogrodów, dziedzińców i budynków pałacowych utrzymanych w stylu połączenia architektury radźpuckiej i mogolskiej. Obecnie w pałacu mieści się muzeum i obserwatorium. Jednymi z najoryginalniejszych eksponatów są kilkusetlitrowe srebrne kadzie, w których przechowywano wodę z Gangesu do picia w czasie wizyt w Anglii, gdyż maharadża jako pobożny hinduista nie pił angielskiej wody. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.


Dzień 5.
Jaipur. Po śniadaniu czas wolny na zakupy na największym i najsłynniejszym bazarze miejskim Indii w Jaipur. Fakultatywnie możliwe wycieczki (dodatkowo płatne pilotowi na miejscu, odbywa się jedna, wybrana przez grupę): do Świątyni Małp w Galcie (ok. 20 km, ok. 25 USD/os.) - miejsca pielgrzymek wyznawców boga Kriszny. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6.
Jaipur - Agra. Poranny wyjazd do Agry z przystankiem w Fatehpur Sikri, opuszczonym mieście zbudowanym przez Cesarza Akbara dla upamiętnienia narodzin swego syna. Sale widowiskowe, pałace oraz meczety są nadal w doskonałym stanie. Przyjazd do hotelu w Agrze. Zakwaterowanie i nocleg. Miasto założone przez sułtana delhijskiego na skrzyżowaniu szlaków handlowych do dziś odgrywa ważną role w życiu Indii. Ze względu na bogactwo zabytków stanowi jedno z największych centrów turystycznych kraju. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 7.
Agra. Śniadanie. Zwiedzanie Taj Mahal, jednego z Siedmiu Cudów Świata. Bajeczny pałac, który jest świadectwem miłości cesarza Shahjahana do cesarzowej Mumtaz Mahal, został zbudowany w latach 1631-1653. Kolejna atrakcja to Fort Agra, budowla z czasów cesarza Akbara, ukończona w 1565 roku. Wewnątrz fortu znajduje jeden z największych marmurowych meczetów oraz Moti Masjid - wspaniała cytadela z marmurowymi pałacami, ozdobnymi wnękami oraz tarasowymi pawilonami. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 8
Agra - Delhi. Po śniadaniu powrót do Delhi (około 5 godzin), kolacja i późny transfer na lotnisko. Dla osób kontynuujących wypoczynek, przelot na Goa (konieczny nocleg tranzytowy w Delhi, wliczony w cenę). Zakończenie programu.

Dzień 9.
Delhi - Warszawa. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

Cena od: 4.900 PLN

Cena zawiera:

  • Cztery przeloty na trasie Warszawa – Delhi, Delhi – Warszawa (dwa przeloty w jedną stronę)
  • Program wycieczki
  • Dwa posiłki dziennie
  • Podczas objazdu sprawdzone hotele 3* i 4* (dobre)
  • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych lub trzyosobowych
  • Opiekę polskiego pilota i hinduskiego lokalnego przewodnika
  • Transfery między poszczególnymi miejscowościami, poruszanie się po mieście i okolicach: pociąg, autobus, bus, riksza, rejs łodzią, jazda na słoniach

Cena nie zawiera:

  • Wyrobienia wizy Indyjskiej płatne 224 PLN/os. (na dwa miesiące przed wyjazdem proszę dostarczyć paszporty + dwa zdjęcia paszportowe, pośrednictwo wyrobienia wizy Indyjskiej 100 PLN/os.)
  • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów płatne na miejscu 110 USD/os.

- zapytaj o termin i dokładną wycenę...

 Zobacz również;

 

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.