Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Indie - złoty trójkąt i Varanasi 10 dni

Dzień 1

Wylot z Warszawy z jedną przesiadką (przeważnie Wiedeń, Istambuł, Frankfurt, Helsinki)

Dzień 2
Przylot na lotnisko Indiry Gandhi w Delhi. Transfer do hotelu. Czas na odpoczynek a następnie zwiedzanie Old Delhi – tej części miasta, którą w XVIIw. wybudowano z rozkazu wielkiego mogolskiego władcy, budowniczego Taj Mahal, Szachdżahana. Rzut oka na imponujące mury Czerwonego Fortu od strony bramy Lahore – miejsca, w którym ogłoszono niepodległość Republiki Indii. Następnie wizyta w świątyni dżinijskiej z unikatowym szpitalem dla ptaków a później w sikhijskiej gurudwarze.

Wkraczamy na Chandni Chowk – legendarny bazar delhijski zaprojektowany przez córkę Szachdżahana Dżahanarę – tutaj czeka nas przejażdżka rikszami rowerowymi. Riksze dowożą nas do stóp meczetu Jamma Masjid – jednego z największych na świecie – zwiedzanie meczetu. W dalszej kolejności przejazd do Raj Ghat – miejsca kremacji Mahatmy Gandhiego. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.


Dzień 3
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu zwiedzanie południowej części Delhi: Świątyni Lotosu – jednego ze współczesnych symboli miasta, wpisanego na listę UNESCO kompleksu Qutub Minar – z najwyższym ceglanym minaretem świata, Grobowca Humajuna – monumentalnego mauzoleum z 1562 roku, które było inspiracją dla twórców Taj Mahalu. Następnie atrakcje Delhi brytyjskiego: przejazd w pobliżu Bramy Indii – łuku upamiętniającego żołnierzy indyjskich i brytyjskich, spacer koło monumentalnych budynków Sekretariatu i rzut oka na Pałac Prezydencki – dawną siedzibę wicekróla Indii. Na koniec Connaught Place – gigantyczne rondo otoczone budynkami w stylu kolonialnym, obecnie centrum handlowe New Delhi. Przejazd na dworzec kolejowy i nocleg w pociągu nocnym do Varanasi.


Dzień 4
Przyjazd na dworzec kolejowy w Varanasi – najstarszym zamieszkanym mieście na świecie, absolutnym epicentrum hinduskiego życia duchowego, które ucieleśnia wszystko co indyjskie. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, śniadanie i czas na odświeżenie i odpoczynek. Następnie zwiedzanie miasta: Benareski Uniwersytet Hinduistyczny z nową świątynią Vishvanath, Świątynia Durgi – bogini reprezentującej żeńską energię shakti, jedyna w swoim rodzaju świątynia Bharat Mata Mandir – poświęcona nie bóstwu ale ojczyźnie. Wieczorem zapraszamy do uczestnictwa w niezapomnianej ceremonii aarti nad brzegami Gangesu. Obiadokolacja i nocleg.


Dzień 5
O wschodzie słońca, przed śniadaniem, wyruszamy na godzinny rejs łodzią po Gangesie. W czasie tego mistycznego przeżycia obserwować można wiernych dokonujących rytualnych kąpieli w rzece, medytujących nad jej brzegami, a także tych którzy przybyli tu umrzeć lub spopielić zmarłych ze swoich rodzin. Po rejsie spacer wąskimi uliczkami starego Varanasi. Powrót do hotelu na śniadanie. Po śniadaniu i czasie na odpoczynek wyjazd do Sarnath – jednego ze  świętych sanktuariów buddyjskich. To właśnie tu Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie po osiągnięciu Oświecenia. Przejazd na dworzec kolejowy w Varanasi i nocleg w pociągu do Agry.


Dzień 6
Przyjazd na dworzec kolejowy w Agrze i transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu, śniadaniu i czasie na odświeżenie rozpoczynamy zwiedzanie największych atrakcji tej ongiś wspaniałej stolicy Imperium Mogołów. W pierwszej kolejności Taj Mahal – niekwestionowana ikona Indii, symbol ponadczasowej miłości, absolutna doskonałość architektoniczna, „łza na policzku czasu” – jak pięknie powiedział o nim Rabindranath Tagore. Następnie Czerwony Fort – wspaniały kompleks pałacowy wybudowany przez najwybitniejszego władcę mogolskiego – Akbara. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.


Dzień 7
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd autokarem do Jaipuru (235 km – ok. 6 godzin jazdy). Po drodze zwiedzanie Fatehpur Sikri – tzw. Opuszczonego Miasta. Wspaniały, większy w owym czasie niż Londyn ośrodek wybudowany od podstaw w 1571 przez Akbara po piętnastu latach było już tylko miastem widmem. Dlaczego? Badacze wciąż nie są co do tego zgodni. Przyjazd do Jaipuru –  jednego z najważniejszych na świecie ośrodków obróbki kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.


Dzień 8
Po śniadaniu zwiedzanie Jaipuru – idealnego miasta wybudowanego przez maharadżę wizjonera Jaisingha II. Zaczniemy od zakładu obróbki kamieni szlachetnych (przede wszystkim rubinów, szmaragdów i szafirów) i półszlachetnych. Następnie pałac maharadży, tzw. Pałac Miejski, którego część pomieszczeń wciąż zamieszkiwana jest przez potomków władcy. Następnie wpisane na listę UNESCO obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar, gdzie znajduje się m. in. największy zegar słoneczny świata. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.


Opcje dodatkowe płatne na miejscu jeśli czas pozwoli:

  • Wycieczka fakultatywna do świątyni małp w Galcie 30 USD /os.

Dzień 9
Po śniadaniu  rozpoczynamy zwiedzanie. Najpierw przystanek przy Hawa Mahal – Pałacu Wiatru wybudowanym w 1799 dla licznych konkubin maharadży. Przejazd do majestatycznego fortu Amber wspaniale położonego na wzgórzach. Do bram fortu dostaniemy się na grzbietach słoni. Zwiedzanie fortu Amber – jednego z najdoskonalszych przykładów architektury radżpuckiej. Po południu czas na zakupy wspaniałych tkanin jaipurskich, delektowanie się atmosferą Różowego Miasta i myszkowanie po bazarze jaipurskim. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd do Delhi – ok. 260km, 6 godzin jazdy, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i transfer na lotnisko.

Dzień 11
Wylot do Polski z jedną przesiadką (przeważnie Wiedeń, Istambuł, Frankfurt, Helsinki)

Cena ok: 7.000 PLN

Cena zawiera:

  • cztery przeloty na trasie Warszawa – Delhi, Delhi – Warszawa (dwa przeloty w jedną stronę)
  • Program wycieczki
  • Dwa posiłki dziennie
  • Podczas objazdu sprawdzone hotele 3* i 4* (dobre)
  • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych lub trzyosobowych
  • Opiekę polskiego pilota i hinduskiego lokalnego przewodnika
  • Transfery między poszczególnymi miejscowościami, poruszanie się po mieście i okolicach: pociąg, autobus, bus, riksza, rejs łodzią, jazda na słoniach

Cena nie zawiera:

  • Wyrobienia wizy Indyjskiej płatne 224 PLN/os. (na dwa miesiące przed wyjazdem proszę dostarczyć paszporty + dwa zdjęcia paszportowe, pośrednictwo wyrobienia wizy Indyjskiej 100 PLN/os.)
  • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów płatne na miejscu 110 USD/os.

- zapytaj o terminy i dokładną wycenę...

Zobacz również:
Tagi: Indie Tadź Mahal, wycieczki objazdowe po Indiach, Święte Miasta w Indiach, Indie kulinarnie, Galta Świątynia Małp, Ganges Waranasi, wycieczki po Varanasi, rejsy po Gangesie, Indie pociągiem z polskim pilotem, Indie i Nepal wycieczka objazdowa, Indie, Tybet i Chiny wycieczka, Indie i Bhutan, zwiedzanie i wypoczynek na Goa, Indie Nepal i wypoczynek na Goa, wypoczynek na Goa, wycieczki fakultatywne w Indiach, indywidualne programy wycieczek po Indiach, Indie i Sri Lanka wycieczka, Święto diwali w Indiach, Kerara, Radzastan, Indie i Himalaje

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.