Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Kenia - Grand Safari wycieczka objazdowa

Kenia - Grand Safari – 8 DNI / 7 NOCY - wycieczka objazdowa (możliwość przedłużenia o kolejny tydzień pobytu)

DZIEŃ 1 – MOMBASA
Przylot do Mombasy, przejazd do hotelu w Malindi lub Watamu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 2 – MALINDI / WATAMU
Pobyt w hotelu w Malindi lub Watamu. Śniadanie, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 3 – MALINDI / WATAMU / TSAVO WEST
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Tsavo West – zajmującego 30% obszaru wszystkich parków narodowych w Kenii, gdzie można spotkać przeogromne stada migrujących ptaków. Park otaczają malownicze, górskie krajobrazy ukształtowane przez procesy wulkaniczne. Teren parku porastają sawanny oraz gaje akacjowe, gdzie żyje wiele gatunków zwierząt, takich jak słonie, lwy, bawoły, antylopy gnu i żyrafy. Przejazd do Taita Hills - rezerwatu przyrody leżącego na obrzeżach parku, lunch. Po lunchu safari, podczas którego będzie można obserwować około 50 gatunków dzikich zwierząt, m. in.: lwy, gepardy, słonie, bawoły i żyrafy. Bogaty świat fauny uzupełnia około 300 gatunków ptaków, co sprawia, że obserwacja zwierząt staje się niezapomnianym przeżyciem. Zakwaterowanie w lodżach, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 – TSAVO WEST / AMBOSELI
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Amboseli, jednego z najstarszych parków w Afryce Wschodniej. Park słynie z najpiękniejszych widoków na majestatyczną górę Kilimandżaro zwany również „ dachem Afryki” o wschodzie i zachodzie słońca, kiedy zwierzęta wychodzą na żer. Przejazd do obozowiska Kibo, lunch. Po lunchu zwiedzanie parku, gdzie zwierzęta przechadzają się na wyciągnięcie ręki. Park znany jest przede wszystkim z licznych stad słoni, ale bardzo często można obserwować również lwy, hipopotamy, hieny oraz małe stadka gazeli skubiących listki oraz gałązki. Zakwaterowanie w obozowisku Kibo, kolacja. Po kolacji możliwość uczestnictwa w przedstawieniu grupy Masajów, pokazujących tradycyjne ubiory oraz tańce. Nocleg.

DZIEŃ 5 – AMBOSELI / TSAVO EAST / MALINDI WATAMU
Po śniadaniu safari na terenie parku Amboseli. Przejazd do Parku Narodowego Tsavo East, jednego z największych rezerwatów fauny na świecie. Wyjąwszy niewysokie skałki i wzniesienia w pobliżu Voi, tworzy go rozległa równina pokryta buszem, w którym w niektórych miejscach rosną monstrualnych rozmiarów baobaby. W parku Tsavo East możemy podziwiać czerwone słonie, bawoły, zebry, gazele oraz inne zwierzęta. Przejazd na lunch w pobliże zapory Aruba. Miejsce to jest prawdziwym rajem dla ryb, ptaków oraz zwierząt korzystających z wodopoju, a dla nas to kolejna szansa na obserwowanie życia dzikiej przyrody. Po lunchu ruszamy w drogę powrotną do Malindi/ Watamu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja nocleg.

DZIEŃ 6 – 7 MALINDI / WATAMU
Pobyt w hotelu w Malindi lub Watamu. Śniadanie, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 8 – MALINDI / WATAMU / MOMBASA
Śniadanie i wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Mombasie, wylot do Polski.

DZIEŃ 8 – 15 MALINDI / WATAMU / MOMBASA
Możliwość przedłużenia pobytu w hotelu w Malindi lub Watamu. Możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych. Transfer na lotnisko w Mombasie, wylot do Polski.

Cena wycieczki zawiera:
- Przelot na trasie: Polska – Mombasa – Polska.
- Zakwaterowanie w hotelach 3*, 4*, 5* FB (trzy posiłki dziennie) lub All Inclusive (wszystko w cenie) w Malindi/Watamu (4 noce), zakwaterowanie w lodżach FB lub obozowiskach FB na terenie Parków Narodowych (2 noce), (lodże-obiekty***, położone na terenie parków narodowych lub w ich pobliżu).
- Przejazdy jeepami 4x4.
- Polskojęzycznego pilota.
- Obowiązkowe ubezpieczenie (KL i NW, BAGAŻU, ubezpieczenia od chorób przewlekłych Europaische Reiseversicherung AG)
- Opłaty lotniskowe i paliwowe.

Dodatkowo płatne obowiązkowo:
- Bilety wstępu i przewodnicy do parków ok. 210 USD/za osobę.
- Wiza Kenijska 50 USD/osobę – płatna na lotnisku w Mombasie.
- Napiwki ok. 45 USD/osoba.

 
UWAGI:
Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Kolejność  realizacji imprezy (objazd + pobyt ) jest ruchoma i uzależniona od organizatora. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

Cena wycieczki już od 5300 PLN - zapytaj o termin i dokładną wycenę...

 

Tagi: Kenia safari, hotele w Kenii, wycieczki objazdowe Afryka Północna, Afryka Środkowa i Południowa, wycieczki fakultatywne w Kenii region Malindi

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.