Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Kenia - Tanzania - wycieczka objazdowa

Kenia - Tanzania – 8 / 15 DNI - wycieczka objazdowa (możliwość przedłużenia o kolejny tydzień pobytu)

Trasa: MOMBASA – LAKE MANYARA – SERENGETI – NGORONGORO – TAITA HILLS – MOMBASA

DZIEŃ 1
Przylot do Mombasy. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 2
Śniadanie, przejazd do granicy kenijsko-tanzańskiej w miejscowości Taveta, a następnie do Parku Narodowego Jeziora Manyara. Jest to jeden z największych parków narodowych w Tanzanii, usytuowany na zachodnim brzegu jeziora Manyara, słynący z bogatej fauny. Spotkać tam można liczne gatunki ptaków, hipopotamy, żyrafy, nie brakuje także guźców, pawianów i słoni (które sieją spustoszenie wśród roślin), gnu, bawołów, impali i innych antylop oraz lwów. Po drodze krótka przerwa na lunch. W godzinach późno popołudniowych przyjazd do parku, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie, safari w Parku Narodowym Jeziora Manyara, podczas którego jest szansa zaobserwować wspinające się na drzewa lwy oraz wszędobylskie pawiany. Na terenie Parku, na suchych zboczach spotkać można również jadowitą czarną mambę oraz piękne kolorowe jaszczurki. Lunch w lodży. Następnie w godzinach popołudniowych przejazd do Parku Narodowego Serengeti, jednego z najbardziej znanych parków na świecie. Nigdzie poza Serengeti dzikie ssaki nie żyją w tak gigantycznych ilościach, w żadnym innym parku nie spotyka się tak wielkich stad zwierząt kopytnych i tylu krążących wokół nich drapieżników. Serengeti to obszar prawie 15 tys. km² pokrytej trawą równiny z rosnącymi gdzieniegdzie akacjami. Krajobraz urozmaicają liczne małe rzeczki, jeziorka i bagna. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4
Poranne safari przed śniadaniem. W trakcie krótkiego i pięknego wschodu słońca można obserwować budzącą się do życia dziką przyrodę, po powrocie z safari śniadanie. W godzinach popołudniowych dalsze zwiedzanie parku Serengeti. Nazwa parku pochodzi z języka masajskiego i oznacza wielką suchą ziemię. Od strony północnej park graniczy z kenijskim Parkiem Narodowym Maasai Mara, a jego południowo–wschodnie granice stykają się z obszarem chronionym Ngorongoro. Na zachodzie dochodzi niemal do jeziora Wiktorii. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 5
Wczesne śniadanie. Po śniadaniu przejazd oraz zwiedzanie wąwozu Olduvai, gdzie odnaleziono najstarsze ślady praczłowieka oraz małego muzeum na terenie Ngorongoro. Krótka przerwa na lunch. Ngorongoro jest to obszar chroniony utworzony wokół wielkiego krateru, który w 1978 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Na terenie Ngorongoro żyją tysiące zwierząt, niemal wszystkich gatunków zamieszkujących Afrykę Wschodnią. To właśnie tutaj można zaobserwować tak zwaną „wielką piątkę” zwierząt, czyli: słonia, nosorożca, lwa, lamparta i bawoła. Wielką atrakcją jest również wymierający gatunek nosorożca czarnego, którego gdzie indziej w naturalnym środowisku raczej już nie można spotkać. W nieczynnym wulkanie zaobserwować można liczne stada antylop gnu, bawołów i zebr, natomiast nad brzegami jeziora Magadi urzędują liczne hieny i szakale. Zakwaterowanie w lodżach, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 6
Po śniadaniu przejazd powrotny do granicy z Kenią - Taveta, czas wolny, po lunchu przejazd do rezerwatu Taita Hills. Zakwaterowanie w lodżach, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 7
Śniadanie, następnie poranne safari w okolicy lodży w rezerwacie Taita. Jest to wspaniale położony rezerwat przyrody, leżący na obrzeżach Parku Narodowego Tsavo. W trakcie safari będzie można zobaczyć około 50 różnych gatunków dzikich zwierząt, m.in. lwy, gepardy, słonie, bawoły i żyrafy. Bogaty świat fauny uzupełnia około 300 gatunków ptaków, co sprawia, że obserwacja zwierząt staje się niezapomnianym przeżyciem. Lunch. W godzinach popołudniowych przejazd do hotelu w okolicy Mombay. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 8 – 15 MALINDI / WATAMU / MOMBASA
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Polski lub kontynuacja części pobytowej w wybranym hotelu.

Cena wycieczki zawiera:
- przelot na trasie: Polska – Mombasa – Polska.
- podczas części objazdowej zakwaterowanie w hotelach 3* w okolicy Mombasy (2 noce), zakwaterowanie w lodżach 3* FB podczas objazdu (5 nocy) (lodże-obiekty***, położone na terenie parków narodowych lub w ich pobliżu)
- podczas części pobytowej zakwaterowanie w wybranym hotelu (7 nocy)
- przejazdy jeepami 4x4
- polskojęzycznego pilota
- opłaty lotniskowe i paliwowe
- obowiązkowe ubezpieczenie (KL i NW, BAGAŻU, ubezpieczenia od chorób przewlekłych Europaische Reiseversicherung AG)

Dodatkowo płatne obowiązkowo:
- bilety wstępu i przewodnicy do parków ok. 280 USD za osobę
- wiza kenijska 50 USD za osobę – płatna na lotnisku w Mombasie
- napiwki ok. 70 USD za osobę
 
UWAGI:
Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Kolejność  realizacji imprezy (objazd + pobyt ) jest ruchoma i uzależniona od organizatora. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

SZCZEPIENIA:
Przy wjeździe do Tanzanii wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze. Dodatkowo zalecane jest szczepienie przeciw żółtaczce zakaźnej.

Cena wycieczki już od 7800 PLN - zapytaj o termin i dokładną wycenę...

Zobacz również:


Tagi: Kenia wycieczki objazdowe, Kenia i Tanzania wycieczka objazdowa, Kilimandżaro, wioski masajskie, Ocean Indyjski, safari, wycieczki fakultatywne w Kenii


Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.