Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Egipt

Egipt - informacje dla turystów
(wybierz interesujący cie region)
Marsa Alam     Hurghada     Sharm El Sheikh
     Taba

Egipt jest to kraj jednej z najstarszych cywilizacji świata, pełen wspaniałych budowli, przepięknych dzieł kultury i sztuki oraz fascynujących wierzeń. Jednakże oprócz swych nieporównywalnych walorów kulturalno-historycznych, którymi zachwyca się cały świat, jest pełen różnorodnych krajobrazów oraz oferuje bogata paletę form wypoczynku.

Od zwiedzania muzeów i starożytnych świątyń, poprzez forty kultury koptyjskiej i islamu, aż do kolorowych bazarów arabskich i nurkowania w Morzu Czerwonym. Wspaniale przygotowana baza hotelowa, od skromnych hoteli, przeznaczonych dla turystów chcących przede wszystkim zwiedzać do luksusowych resortów, przeznaczonych dla Klientów bardziej wymagających.

Morze Czerwone pełne raf koralowych, zaliczanych do najpiękniejszych na świecie zachwyca różnorodnością barw i gatunków fauny i flory.

Kair - stolica Egiptu
, miasto kontrastów, tętniąca życiem metropolia, łącząca w sobie bogactwo najstarszej cywilizacji, ze zdobyczami współczesnej kultury. Sfinks i Piramidy w Gizie, zaliczane do siedmiu cudów świata, do dziś stanowią zagadkę dla współczesnych architektów. Muzeum Kairskie zachwyca bogactwem zbiorów dzieł sztuki i kultury z czasów starożytnego Egiptu.

Również będąc w Kairze nie można pominąć jednej z pereł architektury? Meczetu Alabastrowego Mohameda Ali wraz z zabytkowa Cytadela, skąd rozciąga się wspaniały widok na Kair.

Ogromna atrakcja turystyczna do dziś pozostaje uznawany za największy w Afryce Północnej bazar, Khan El Khalili, którego początki sięgają XIV wieku.

Znaleźć tu można dosłownie wszystko: rękodzieła wyrabiane z alabastru, bazaltu, drewna, złota, srebra i mosiądzu, sklepiki pełne wonnych ziół i przypraw, odzież i artykuły codziennego użytku oraz setki typowych arabskich kafejek, gdzie najczęściej wolny czas spędzają mężczyźni, pijąc kawę czy herbatę i popalając fajkę wodna.

Luksor - można o tym mieście powiedzieć, że jest centrum kulturalnym starożytnego Egiptu, ale to stanowczo za mało. Magiczna atmosfera, która przesiąknięte jest tu każde miejsce, sprawia, że turysta ma wrażenie jakby odbył właśnie podróż w czasie.

Zwiedzając Światynię Luksor czy Karnak, które swoim monumentalnym kształtem przywołują czasy potęgi starożytnego Egiptu, zaczynamy sobie zdawać sprawę z bogactwa cywilizacji, której pomniki do dziś przypominają o jej historii. Kolosy Memnona strzegące wejścia do Światyni Królowej Hatszepsut, Dolina Królów z niewiarygodnie dobrze zachowanymi grobowcami faraonów? to kolejne zabytki, które można znaleźć w tym cudownym mieście.

Obywatele polscy odwiedzający Egipt muszą posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy licząc od opuszczenia kraju. Podczas takiego pobytu turystycznego możemy przebywac maksymalnie 30 dni. Wymagana jest opłata wizowa.

Zobacz również:

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.