Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Hiszpania - Teneryfa

TENERYFA jest najsłynniejszą i dotychczas najmniej poznaną z wysp archipelagu. Jest idealną propozycją dla spragnionych słońca i całonocnej rozrywki. To właśnie tutaj wyrasta najwyższy szczyt Hiszpanii -  wulkan Teide mierzący 3718 m n.p.m. Występują tutaj piękne masywy górskie Teno i Anaga, trzeciorzędowe lasy, pola lawy i prawdziwe kanaryjskie miasteczka takie jak La Laguna, La Oroteva czy Garachico. Najchętniej odwiedzane kurorty na tej wyspie to:

Playa de las Americas - centrum turystyczne zlokalizowane na południu Teneryfy. Rozciąga się od zachodniej strony góry Chayofita do plaży El Bobo. Jest zlokalizowana na terenie dwóch gmin: Arona i Adeje.

Costa Adeje - leżący nieopodal Playa de las Americas kurort turystyczny jest wymarzonym miejscem dla wszystkich, którzy szukają ciszy i spokoju na Teneryfie. Bogata baza hotelowa, niezliczona ilość romantycznych restauracji i małych kawiarenek, położonych nad brzegiem oceanu sprawia, że Costa Adeje tak różni się od przepełnionej dyskotekami, gwarnej Playa de las Americas.

El Medano - niewielka miejscowość położona w najbardziej wysuniętym na południe punkcie wyspy, czemu zawdzięcza niską wilgotność powietrza, największą ilość godzin słonecznych i dość silny stały wiatr, który przyciąga miłośników windsurfingu. Jedna z atrakcji tego miejsca to naturalna żółto-siwa plaża. Wielbicieli górskich wędrówek ucieszy bliskie sąsiedztwo góry Montana Roja, na którą dozwolona jest samodzielna wspinaczka z gwarantowanymi niesamowitymi widokami. Dla miłośników wieczornych atrakcji na Playa de las Americas  istnieje bezpośrednie połączenie autobusowe.

Puerto de Santiago - coraz bardziej popularna miejscowość wypoczynkowa, niegdyś wioska rybacka, położona w malowniczej scenerii Los Gigantes,  górzystych klifów z opadającymi do oceanu zboczami. Znajduje się tu wiele barów, restauracji i tawern oraz promenada wzdłuż oceanu. Jedną z atrakcji jest popularna Playa de la Arena, piękna czarna plaża z wulkanicznym pyłem, która posiada oznaczenie Błękitnej Flagi. Dla spragnionych szalonych nocnych atrakcji do Playa de las Americas jest bezpośrednie połącznie autobusowe.

Costa del Silencio - niewielka miejscowość od niedawna wykorzystana turystycznie. Oferuje wszelki możliwy komfort wszystkim, którzy pragną odpoczywać z dala od hałaśliwych kurortów. W Costa del Silencio jest zdecydowanie spokojniej. Gmina położona jest południowym krańcu wyspy i dysponuje licznymi barami i restauracjami, jak też ładną promenadą wzdłuż morza, którą dotrzeć można do sąsiedniej miejscowości Las Galletas. Tam obok portu znajduje się także plaża. W samej miejscowości Costa del Silencio skorzystać można z licznych drabinek służących do wejścia do morza, tak iż nic nie szkodzi na przeszkodzie w skorzystaniu z uroków kąpieli. Posiada dobre połączenie autobusowe z Playa de las Americas.

Callao Salvaje - miejscowość oferuje przede wszystkim wysokiej klasy kwatery prywatne i apartamenty, stanowiące idealną alternatywę dla cztero- czy pięciogwiazdkowych hoteli. Znajduje się tam ładna, małą piaszczysta plaża. Są tu liczne sklepy, butiki, a oferta restauracyjna jest równie dobra. Po Callao Salvaje można poruszać się  wszędzie pieszo w wygodny sposób, ponieważ miejscowość nie jest przesadnie rozległa. Ponieważ jest oddalona od Playa de las Americas tylko o 6 km, łatwo się tam dostać komunikacją miejską w 10 minut.

Język: Językiem urzędowym jest język hiszpański. W dużych miejscowościach turystycznych można porozumiewać się po angielsku i niemiecku.

Waluta: Walutą obowiązującą jest Euro 1€ = 100 centów.

Klimat: Gorący śródziemnomorski charakteryzujący się suchym latem (powyżej 20 st.C), łagodnymi zimami (powyżej 0 st.C) i opadami sięgającymi 650 mm na rok, głównie w okresie zimowym.

Czas: Do czasu środkowoeuropejskiego należy dodać 1 godzinę. Czas letni zaczyna się od ostatniej niedzieli marca a kończy się w ostatnią niedzielę października.

Wiza: Paszport lub dowód osobisty uprawnia do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni na terytorium Królestwa Hiszpanii.

Szczepienia: Żadne szczepienia nie są wymagane.

Woda: Woda z kranu jest czysta, jednak zaleca się picie przegotowanej.

Fotografowanie: Na lotnisku, w miejscach militarnych oraz wszędzie tam, gdzie są umieszczone tabliczki z narysowanym przekreślonym aparatem, fotografowanie i filmowanie jest zabronione.

Napiwki:  Zwyczajowo zostawia się 10% wartości usługi. Bywa, że jest to obligatoryjnie doliczane do rachunku jako serwis.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Hiszpanii:
adres: Hiszpania, Madryt, Guisando 23 bis, 28035
tel.: +34 913 736605, tel. dyżurny: +34 913 769555
e-mail: madryt.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Ambasada Królestwa Hiszpanii w Polsce:
adres: ul. Myśliwiecka 4, 00-459 Warszawa
tel.: +48 225 834 000, +48 226 224 250
e-mail: embesppl@mail.mae.es, embesp@medianet.pl

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.