Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Mauritius

Cena pobytu na wyspie jest zależna od kilku czynników główny to pora roku kiedy planujecie Państwo swój wyjazd i w jaki region wyspy chcecie pojechać. Linie lotnicze i hotelarze podnoszą i opuszczają ceny. Wszystko zależy od tego co w tym czasie dzieje się na wyspie. Jeśli są święta religijne to ceny hoteli idą w górę. Linie lotnicze również o tym wiedzą, że w tym czasie regularnie co rok maja obłożenie w samolotach w takich przypadkach musimy dużo wcześniej rezerwować bilety. Poza tymi terminami świąt i uroczystościami na Mauritiusie ceny biletów i hoteli spadają. Przeważnie ceny maleją zaraz po tych uroczystościach.

Wyspa jest dość specyficzna jeśli chodzi o pogodę. Na Mauritiusie występują dwie pory: deszczowa i sucha, ale nawet Nastradamus i Jaroslaw Kret razem wzięci gdy usiądą do stołu ze swoimi gadżetami to nie będą w stanie tego określić jaka będzie pogoda:) bo jest tam nieprzewidywalna.

Ukształtowanie wyspy jest następujące, na zachodniej części wyspy zawsze będzie mniej opadów niż na wschodniej części, ale ta wschodnia jest droższa...
Łatwiej jest określić porę suchą i deszczową w środkowej części wyspy, deszcze przypadają w tym regionie na styczeń i luty. Ocean Indyjski to wylęgarnia cyklonów, które na Mauritiusie są między listopadem a lutym.

Jeśli lubicie takie atrakcje jak cyklon Catarina lub huragan David to będzie w swoim żywiole, wtedy najdroższe pokoje będą na ostatnich piętrach najwyższych hoteli i nie chodzi tu o egzotyczne widoki;) Jeśli nastawiacie się na piękne zdjęcia z nurkowania i na podziwianie blekitu wody to polecam porę od czerwca do sierpnia wtedy kolor oceanu będzie najładniejszy.


Osobiście dla klientów proponujemy terminy: styczeń / luty wtedy przypada Cavadee - hinduskie święto, niesamowity wrażenia:) Hindusi przekuwają swoje ciało igłami i innymi rzeczami w ten sposób zdobią swoje ciało, chodzą po rozżarzonych węglach, przy tym w totalnej ekstazie wszystko dzieje się na głównych ulicach większych miast. Taki korowód pokutników robi przemarsz do świątyni gdzie jak już wszyscy dotrą oblewają mlekiem posąg syna boga Shivy. W taki sposób świętują dar życia.

Tym rytuałom religijnym służy niesamowity klimat, dźwięki, zapachy kadzideł, coś niesamowitego:) ale wtedy trzeba bardzo pilnować portfeli, jest niesamowity hałas a do tego tłum ludzi, że każdy o każdego się ociera wiec, takie rytuały to pokusa dla złodziejaszków:)
Kolejny ciekawy termin to polecam święto Divali – święto światła, termin październik / listopad folklor trwa ok. 5 dni jest wesoło:)

Najdroższa częścią wyspy jest region Belle Mare, wschodnia cześć Mauritusa tam są zlokalizowane najdroższe hotele, głównie mocne czwórki i piątki *. Na samej wyspie dla białego przybysza jest mega drogo, ale jest wysoka cywilizacja, niemal wszędzie działa wifi.

Uwaga: opis klimatyczny Mauritusa został stworzony w sposób autorski. Oparty na moim papierkowym wykształceniu, wzbogacony o własne doświadczenia, przebywając w tym kraju, jeżdząc po nim oraz kilkuletniego doświadczenia związanego z turystyką w tym kraju przy wysyłaniu turystów na wycieczki / pobyty w różnych częściach tej wyspy.

Prawa kopiowana bez wiedzy autora zastrzeżone / proszę o poszanowanie ciezkiej pracy.

Krzysztof Rólka

 

Tagi: pogoda Mauritus, kiedy jechać, święto Divali, Cavadee, hotele na Mauritusie, wycieczki egzotyczne, rezerwacje wycieczek egzotycznych

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.