Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Meksyk

 Meksyk - informacje ogólne / praktyczne

Informacje o popularnych kuroratach w Meksyku: Acapulco, Cancun,

Ogólne informacje o kraju:

Położony jest w południowej części Ameryki Północnej. Meksyk oblewany jest ciepłymi wodami Oceanu Spokojnego oraz wodami Morza Karaibskiego, Zatoki Meksykańskiej i Zatoki Kalifornijskiej. Zajmuje on powierzchnię prawie 2 mln km2, co ma wpływ na niezwykłe zróżnicowanie zarówno krajobrazowe, jak i kulturowe.

Najdawniejsze dzieje kraju, to historia wielkich cywilizacji, do najstarszych z nich należała cywilizacja Olmeków, jednak najpiękniejsze i najbardziej okazałe zabytki, które do dziś imponują swymi rozmiarami należały do Majów i Azteków. W dobie wielkich odkryć geograficznych teren ten opanowali Hiszpanie, którzy pozostawili po sobie liczne miasta z typowo kolonialną architekturą.

Na krajobraz Meksyku składają się długie piaszczyste plaże, wybrzeża porośnięte bujną roślinnością równikową, zielone lasy tropikalne, jeziora lagunowe, wodospady, pustynie pełne kaktusów, wysokie góry i wulkany pokryte śniegiem. Niepowtarzalny klimat tworzą miejscowi ludzie: Indianie i Metysi.

Wykazują oni niezwykłe przywiązanie do tradycji i religii, co stanowi prawdziwą esencję tego kraju. Meksykanie są bardzo otwarci, cechuje ich duże zamiłowanie do tańca i muzyki, a także do alkoholu, a zwłaszcza tequili. Duże, nowoczesne i tętniące życiem miasta kontrastują z małymi i spokojnymi wioskami Indian. Całe to bogactwo i zróżnicowanie składa się na barwny krajobraz Meksyku, który w połączeniu ze skąpanymi słońcem plażami jest prawdziwym rajem dla turystów.


Dokumenty
Obywatele polscy udający się do Meksyku w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 180 dni, zwolnieni są z obowiązku wizowego. Paszport powinien posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu.

Waluta
Jednostką monetarną jest peso (MXN). 1 MXN dzieli się na 100 centavos.

Język
Językiem urzędowym jest hiszpański, oprócz niego w użyciu są 63 języki indiańskie oraz liczne ich dialekty.

Czas
Względem Polski – 7 godzin

Klimat
Klimat jest zróżnicowany w zależności od regionu: na północy zwrotnikowy suchy i gorący, natomiast na południu wilgotny. Pora deszczowa trwa od maja do października, najwyższe temperatury i wilgotność panują od czerwca do września.

Szczepienia
Przy wjeździe do Meksyku nie są wymagane żadne szczepienia obowiązkowe.

Napięcie
120V, konieczny adapter

 

Ambasada w Polsce
Al. Jerozolimskie 123 a (20 piętro)
02-017 Warszawa
tel. (22) 311 29 00
fax (22) 311 29 01
embamex@embamex.pl
http://embamex.sre.gob.mx/polonia
Ambasada RP w mieście Meksyk
Meksyk, Cracovia 40,
Col. San Angel , 01000
tel. +52 55 5481 2050 wew.102
meksyk.amb.sekretariat@msz.gov.pl
http://meksyk.msz.gov.pl/pl

 

 

 

 

  

 

Meksyk - programy wycieczek objazdowych:

Zobacz również:

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.