Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Meksyk - Acapulco

Acapulco – miasto w Meksyku, położone ok. 400 km na południowy zachód od stolicy państwa, nad Oceanem Spokojnym. W okresie letnim charakteryzuje się gorącym i wilgotnym klimatem z częstymi opadami, za to w porze zimowej opady są bardzo małe i rzadkie lub nie występują wcale. Większość dni w roku jest słoneczna. Temperatury wahają się średnio od 22 do 33 stopni Celsjusza.

Strefa czasowa UTC/GMT - 6 godz.

Miasto te jest najbardziej znanym kurortem w kraju. Znany jest jednak bardziej z hoteli niż plaż. Piękna pogoda i ciepła woda w Pacyfiku całym rokiem przyciągają nawet 4 mln turystów. Położone jest nad zatoką, tereny miasta otaczają pasy gór. Podzielone jest na trzy części: Stare Acapulco, Acapulco Złociste oraz Acapulco Diamentowe.

Spośród tego co do zaoferowania nam ma Acapulco każdy wybierze coś dla siebie. Wybierać można spośród ciepłych wód oceanu, piaszczystych plaż, wielu hoteli oraz całego mnóstwa restauracji, barów i pubów.

Oto jakie plaże wchodzą w skład tej ponad 20 km-owej powierzchni:

 • Caleta i Caletilla – położony jest tu park rozrywki Magico Mundo Marino.
 • Roqueta – miejsce dla osób osób chcących uprawiać sporty wodne.
 • Icacos – miejsce dla miłośników sportu, posiada bogatą bazę noclegową.
 • Pie de la Cuesta – słońce, delikatny piasek, otwarte morze oraz dobra kuchnia to znaki rozpoznawcze.
 • Revolcadero – idealne miejsce dla surferów oraz miłośników przejażdżek konnych po plaży.
 • Punta Diamante – położona 5 km od Puerto Marques.
 • Condesa – znajdziemy tu mnóstwo centrów handlowych, barów, restauracji oraz wiele dyskotek. Można też skoczyć na bungee z wysokości 50m.
 • Tamarindo, Hornos y Hornitos – trzy plaże przy  Miguel Aleman, można tu wypoczywać na hamakach lub uprawiać sporty wodne.
 • Pichilingue – jest ona plażą sław, można tu spotkać wiele gwiazd wypoczywających na tarasach / balkonach lub jachtach.
 • Bara Vieja – położona ok. 27 km od Acapulco, idealne miejsce na spacer czy jazdę konną.

W okolicy położone jest kilka wysp, mianowicie:

 • La Roqueta – miejsce dla wielbicieli nurkowania i odpoczynku.
 • La Quebrada – miejsce dla osób preferujących ekstremalne wrażenia – skok na bungee oraz lot paralotnią.
 • Pie de la Cuesta – miejsce, gdzie podziwiać można przepiękne zachody słońca.
 • Puerto Marques – plaża położona ok. 15 km od Acapulco. Znaleźć tam można zatokę wraz z spokojnymi wodami.
 • Barra Vieja – wielbiciele owoców morza będą zachwyceni tym miejscem.

Głównym placem w Acapulco jest Plac Alvarez niedaleko, którego znajduje się Costera Miguel Aleman – główna droga i port turystyczny w Acapulco. Przy ulicy tej znajduje się park zwany „zielonymi płucami Acapulco” – Papagayo Park. Oprócz tego parku na terenie Acapulco znajduje się też Park Narodowy Tres Palos Laguna. W centralnej części ulicy znajduje się Glorieta de la Diana Cazadora, to znaczy fontanna z wizerunkiem mitologicznej, rzymskiej bogini łowów – Diany.  Przy ulicy znajduje się też wiele budynków najwyższych w mieście, np. Crowne Plaza Acapulco, Oceanic 2000 czy Twin Towers. Naprzeciwko Placu Alvarez znajduje się Nuestra Seňora de la Soledad, tj. katedra, położona w centrum miasta.

Zdecydowanie najbardziej charakterystyczną budowlą w Acapulco jest Fort San Diego. Powstał w XVII w. i służyć miał mieszkańcom jako ochrona przez piratami. Obecnie znajduje się w nim Muzeum Historii Acapulco.

Jeśli kogoś z podróżujących interesuje sztuka nowoczesna, to osoba ta powinna udać się do Dolores Olmedo. Jest to dom, w którym tworzył malarz Diego Riviera – mąż słynnej Fridy Kahlo. Jego twórcze malowidła ukazują ukazują inspirację azteckimi wzorami oraz europejską sztuką z lat 20.

Atrakcja zapierającą dech w piersi jest obserwowanie skoków do wody z prawie 40m klifu La Quebrada do wąskiej zatoczki. Śmiali skoczkowie w trakcie skoku wykonują czasem akrobacje, jednak największe wrażenie robią skoki oddawane przed zapadnięciem zmierzchu – skaczą oni wtedy z zapalonymi pochodniami.

Codziennie w rejs po oceanie wypływają łodzie ze szklanym dnem, by obserwować delfiny i żółwie. Jeśli nie turystom nie uda się ujrzeć wodnych zwierząt, w ramach rekompensaty zobaczyć mogą wizerunek Matki Boskiej z Guadelupe, który zaoferuje nam podwodna kaplica. Z kolei na najwyższym punkcie El Guitarron znajduje się Capilla de la Paz – kaplica, gdzie pary nie będące tego samego wyznania mogą się pobrać.

Jeśli interesują nas zakupy rzemiosła, to udać się możemy do Mercado – jest to duże targowisko z takimi właśnie wyrobami. Najbardziej popularnymi sprzedającymi się tutaj przedmiotami są te z ceramiki i skórzana odzież. Wizyta tu wymaga umiejętności targowania się, ponieważ ceny, które proponują sprzedający są bardzo wysokie. Jeśli chcemy natomiast zakupić biżuterię czy markowe ubrania udać się można do wielu sklepów, które znaleźć można przy Avenida Costera Miguel Aleman, np. La Gran Plaza czy Plaza Bahia.

Rodziny z dziećmi mogą udać się do centrum rozrywki CICI, które będzie rajem dla malców. Do dyspozycji mają tutaj basen ze zjeżdżalniami. Dodatkową atrakcją jest pokaz delfinów, którzy z pewnością na długo zapadnie dzieciom w pamięć.

Życie nocne
Acapulco znane jest również ze swojego życia nocnego. Nazywane jest, tak jak Las Vegas, miastem, które nigdy nie śpi. Najbardziej znanymi tu miejscami są: Hard Rock Cafe oraz Planet Hollywood. Wielbicielom dyskotek poleca się udać do Palladium i El Alebrije, które oferują zabawę do samego rana przy rytmach muzyki elektronicznej.  Te osoby, które zainteresowane są zabawą na świeżym powietrzu zainteresuje z pewnością Disco Beach – dyskoteka położona na plaży. Oprócz tego na plażach znajduje się wiele barów, gdzie można tańczyć salsę lub zobaczyć pokazy świateł laserowych. Osoby preferujące trochę spokojniejsze życie nocne udać się mogą do Fiesta Mexicana w Convention Center lub w niektórych hotelach. Prezentowane są tam tradycyjne tańce, skosztować będzie można meksykańskie dania oraz napić się tequili.


Miłośnicy sportów również znajdą tu coś dla siebie. Znajduje się tutaj 5 pól golfowych. Dla wielbicieli tenisa ziemnego znajduje się tu wiele kortów. Acapulco jednak przoduje w sportach wodnych, które można tu uprawiać. Żeglarstwo, kajakarstwo, suring, windsurfing i nurkowanie to tylko jedne z wielu. Również osoby lubiące wędkować znajdą tu coś dla siebie, a Ci którzy preferują coś bardziej ekstremalnego będą mogli skoczyć na bungee, czy też polecieć paralotnią. Podróżujący, których nie zainteresuje żadna z wyżej wymienionych form aktywności będą mogli zażyć relaksu w SPA, a także udać się do siłowni, których znajduje się tu bardzo dużo.

Informacje praktyczne co powinniśmy wiedzieć:

 • Walutą obowiązującą w Meksyku jest Nowe Peso Meksykańskie.
 • Wiza dla obywateli polskich nie jest wymagana, jeśli wyjeżdżamy w celach turystycznych, a pobyt nie przekracza 90 dni.
 • Językiem urzędowym jest język hiszpański.
 • Napięcie elektryczne wynosi 110 V – potrzebna przejściówka.
 • Szczepienia ochronne nie są wymagane, jednak należy unikać potraw przyrządzanych na ulicznych straganach ze względu na możliwość zagrożenia amebozą, a także bakteryjnymi i wirusowymi chorobami układu pokarmowego. W trakcie pory deszczowej w dżungli zdarzają się przypadki zachorowania na cholerę.
 • Warto zaopatrzyć się w środek przeciwko komarom, filtr do przeciwsłoneczny do opalania oraz przeciw oparzeniom.
 • W związku z niską pensją kelnerów oraz personelu hotelowego  napiwki wynoszą ok. 10-15% rachunku. Nie istnieje konieczność napiwków w taksówkach.

Na specjalne życzenie można u nas zamówić przewodnika polskojęzycznego po Acapulco - zapytaj o termin i cenę takich usług...Tagi: Acapulco, Meksyk, zwiedzanie, najważniejsze miejsca, plaże, hotele, kiedy jechać, polski rezydent, przewodnik po Acapulco, wycieczki fakultatywne z Acapulco, wycieczki objazdowe, wypoczynek, dyskoteki, kluby nocne, wyspy przy Acapulco,     

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.