Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Peru

Kiedy jechać do Peru? - pogoda / klimat...

Peru według klimatu dzielę na trzy części, bo każda z nich ma inny klimat w danym momencie i tu informacje, które znajdujecie Państwo w Internecie mogą wprowadzić człowieka w błąd.

Plaże i wybrzeże Oceanu Spokojnego tu można powiedzieć, że będzie całym rokiem sucho a deszcz może pokropić tylko od w miesiącach IV do X.

Zachodnia Amazonia, Wschodnia część Andów - tu mamy do czynienia z klimatem wysokogórski, występują też wysokie góry i głębokie doliny i w każdym z tych miejsc będzie pojawiać się inny klimat, który bardzo często potrafi się zmieniać.

Ogólnie przyjmuje się, że pora deszczowa i to się od kilku lat sprawdza, przypada na miesiące od I do III no może +/- 2 tyg. bo cieżko jest tak wymierzyć dokładnie, kiedy się rozpocznie a kiedy się zakończy pora deszczowa.

Najlepszy okres zwiedzenia Machu Picchu - główny punkt wycieczek do Peru to okres od V do końca IX. Osobiście polecam jechać w maju, mamy możliwość zaobserwowania normalnego życia. Lipiec - sierpień to ekspansja turystyczna coś w stylu niesamowitej ilości osób pod piramidami w Gizie w wysokim sezonie naszego lata.


Góry Andy - trekkingi / zwiedzanie w tym regionie to najlepsza pora od VI do XI. Wysoka pora deszczowa przypada od I do końca III potem robi się chwila przerwy i kolejna pora deszczowa, ale już słabsza od XI do końca XII a potem od stycznia zamienia się w silne ulewy.

 

Ważne informacje:
Warto wiedzieć, że w czasie pory deszczowej w Peru występują lawiny błotne, mosty kolejowe i drogi często bywają uszkodzone i są sparaliżowane na bardzo długi czas. W tym czasie również przerywane są wycieczki objazdowe lub niektóre punkty programu wycieczki / wyprawy nie mogą zostać zrealizowane z racji tak zwanej siły wyższej. Podczas pory deszczowej różne biura podróży często oferują klientom i realizują programy wycieczek do Peru proponując promocyjne ceny.

Najczęściej jest to spowodowane chęcią zysku lub niewiedzą sprzedawcy jaka tam może być pogoda i proponowana jest wtedy cena niższa dla klienta, aby przekonać go ceną a nie jakością i doradzeniem kiedy powinien tam pojechać a zadowolenie klienta jest pomijane.

Nasza firma Hawajskie Aloha - nie oferuje wycieczek do Peru w tym sezonie - dbamy o naszych turystów, aby wyjeżdzali o odpowiednich porach roku i zadowoleni wracali do nas.   


Krzysztof Rólka

 

Zobacz również:

 Tagi: Peru kiedy jechać?, pora deszczowa w Peru, Machu Picchu, informacje dla turystów, wycieczki objazdowe, zwiedzanie,  plaże, wybrzeże Peru, Ameryka Południowa, Peru wycieczka objazdowa,

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.