Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Tunezja

Tunezja to kraj o wyjątkowym uroku, najbardziej europejski wśród krajów arabskich. Pogodni i uśmiechnięci mieszkańcy, są bardzo mile nastawieni w stosunku do licznie przybywających tuturystów z całego świata. Tunezja to kraj kontrastów i różnorodności krajobrazowych.

Są tu piękne gaje oliwne, dzika i nieokiełznana pustynia, zachwycające bujną roślinnością oazy, piękne i niepowtarzalne góry Atlas, oraz białe piaszczyste plaże i krystalicznie czyste morze.

Kraj położony w północnej Afryce, nad Morzem Śródziemnym, o powierzchni 164 tys. km2 - liczy 9,5 mln mieszkańców.

Republika Tunezji proklamowana została stosunkowo niedawno, bo w 1957r., jednakże historia tych ziem jest niezwykle barwna i bogata, a jej początków należy szukać prawie trzy tysiące lat temu. Tu od dawien dawna ścierały się wpływy Fenicjan, Bizantyjczyków, Rzymian, Hiszpanów, Turków, Arabów i Francuzów.

Mistrzowie architektury rzymskiej pozostawili imponujące dowody swojego talentu. Stąd też na wyprawy morskie wyruszali piraci, tu powstało Kairouan - czwarte w hierarchii święte miasto islamu.


Granicząc na zachodzie z Algierią, na południowym wschodzie z Libią, Tunezja posiada bardzo długą granicę morską - prawie 1300 km pięknego piaszczystego wybrzeża. To właśnie wykorzystanie znakomitych, naturalnych warunków do rozwoju turystyki stanowi o współczesnym obliczu Tunezji.

Wspaniale przygotowana baza hotelowa oraz baza aktywnego wypoczynku, np. pola golfowe, centra thalassoterapii oraz spa, bogactwo i różnorodność restauracji i knajpek, a także dobrze zorganizowana komunikacja sprawiają, że Tunezję każdego roku odwiedza przeszło 6 mln turystów.

Tunis - Stolica Tunezji zamieszkała przez prawie 1,5 mln mieszkańców. W dawnych czasach pełnią rolę głównego portu handlowego na szlaku Europa - Afryka, a dziś możemy tu podziwiać doskonałe połączenie tradycji i nowoczesności. Warto zwiedzić przede wszystkim Muzeum Bardo, gdzie znaleźć można najpiękniejszą na świecie kolekcję mozaik z czasów rzymskich. Zachwycające swym urokiem wąskie uliczki starej części miasta - Mediny, zapraszają i kuszą turystów różnorodnością sprzedawanych tu materiałów, dywanów i pamiątek.

Hammamet - Dzięki pięknym, szerokim, piaszczystym plażom oraz barwnym ogrodom Hammamet zasłużyła sobie na miano jednego z najbardziej lubianych kurortów Tunezji. Znaleźć tu można przepiękną Medinę - starą zabytkową część miasta z wznoszącymi się nad nią wieżami licznych minaretów, wspaniały port, liczne restauracje i sklepiki, ale także zupełnie nową dzielnicę - Yasmine, na terenie której znajdą Państwo hotele o różnych standardach, a wiele z nich należy do najlepszych w swojej klasie.

Sousse - Perła Tunezji - Piękna Medina zaprasza na bazary peąne przypraw i pamiątek, a piaszczyste plaże i czyste morze dają możliwość aktywnego wypoczynku. To miasto najliczniej odwiedzane i lubiane przez turystów. Ci którzy już raz tu byli, na pewno zechcą wrócić po raz drugi. Jest to tętniące życiem miasto, gdzie oprócz licznych dyskotek, pubów, barów i restauracji można spróbować szczęścia w Casino.

Monastir - Oddalony o 20 km od Sousse, uznany za najczystsze miasto Tunezji, posiada piękną Medinę - starą część miasta oraz imponujący Ribat. Rodzinne miasto byłego Prezydenta Republiki Tunezji, nieżyjącego już Habiba Bourguiby - z pięknym mauzoleum usytuowanym w centrum miasta. To właśnie od Sousse do Monastiru ciągną się najpiękniejsze plaże Tunezji. Mahdia Oddalona około 45 km na południe od Monastiru miejscowość (dawna stolica Tunezji) staje się coraz bardziej popularna, zachowując jednocześnie swój kameralny charakter.

Niewielka Medina - stara część miasta to chętnie odwiedzane przez turystów miejsce. W każdy piątek odbywa się tu jeden z najbardziej znanych w Tunezji targów rybnych. Bogata oferta hotelowa, piękne plaże oraz niepowtarzalny urok tej miejscowości sprawiają, że jest coraz częściej wybieranym miejscem na wakacje.

Obywatele polscy odwiedzający Tunezje muszą posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy licząc od opuszczenia kraju. Podczas takiego pobytu turystycznego możemy przebywac maksymalnie 30 dni. Brak opłat wizowych.

Ważne:
Z dniem 01.10.2013 został wprowadzony w Tunezji podatek turystyczny w wysokości 2 DT/os./dobę tj. ok. 1,4 USD /os./dobę. Wszyscy Klienci powyżej 12 roku życia będą zobowiązani do opłacenia tej kwoty przy zakwaterowaniu w każdym hotelu w Tunezji. Po dokonaniu opłaty Klient otrzyma pokwitowanie.


Z dniem 01.10.2014 wprowadzony zostaje podatek wyjazdowy. Każdy turysta (poza obywatelem Tunezji) będzie zmuszony kupić specjalny znaczek skarbowy o wartości 30 TND ok. 13 euro. Będzie można dokonać zakupu na lotnisku. Znaczek ten będzie wklejany do paszportu i opieczętowany przez Urząd Imigracyjny.

Zobacz również:

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.