Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Wietnam

Wietnam ma skomplikowaną strefę pogodową można podzielić ją na kilka stref klimatycznych ponieważ ukształtowanie tego kraju jest południkowe, czyli kraj ciągnący się z Północy na Południe. I tak ja dzielę Wietnam na trzy strefy klimatyczne.

Północna część kraju w czasie naszej zimy jest chłodniejsza. Mamy tu do czynienia z klimatem górskim, gdzie w nocy temper. może być ok. 0 stop. a w dzień max 10 stop. Przeważnie w zimę występują opady śniegu. W Hanoi temper. w styczniu ok. 10 - 15 stop., ale przy wysokiej wilgotności powietrza odczuwa się jeszcze chłodniej. Od V do IX jest gorąco przeważnie ok. 30 stop. stała temper. poza tym terminem już pogoda jest chłodna.

Środkowa cześć kraju jest ciepła w miesiącach od X do V a pora deszczowa w tym regionie przypada od XI do V wtedy też jest chłodno. Sztormy, tajfuny itd. przypadają na okres VII do XI. Dodatkowo w górach Annamskich pojawia się dużo opadów w tym czasie, ale to dotyczy tylko regionu górskiego jest tam szlak Ho Chi Minha - teraz atrakcja turystyczna, podziemne tunele komunikacyjne podczas wojny USA - Wietnam. Najczęściej ten punkt pojawia się w programach objazdówek po Wietnamie.

Południe kraju całym rokiem jest upalne, tu podzieliłbym ten region na trzy strefy: gorąca, deszczowa, sucha - najbardziej optymalna do zwiedzania. Pora gorąca z wysokimi temperaturami ciepła przypada od III do V a pora deszczowa od VI do VIII. Pora sucha od XII do IV.

Jeśli planujecie objazd po Wietnamie to unikaj okresów +/- 08.02.2016 w tym czasie Wietnamczycy będą mieć swoje najważniejsze święta - Nowy Rok, który nazywają Tet świętują go 3 dni. W tym czasie ceny hoteli są drogie, muzea i parki narodowe nie zawsze otwarte, ogólny paraliż ale zyskujemy wtedy dodatkowy folklor na ulicach miast. Nowy Rok czyli Tet w Wietnamie jest świętem zmiennym i w kolejnych latach przypada na terminy:

2016 – Rok Małpy – 8 lutego.
2017 – Rok Koguta – 28 stycznia.
2018 – Rok Psa – 16 lutego.
2019 – Rok Świni – 5 lutego.

Uwaga: opis klimatyczny Wietnamu został stworzony w sposób autorski. Oparty na moim papierkowym wykształceniu, wzbogacony o własne doświadczenia, przebywając w tym kraju, jeżdząc po nim oraz kilkuletniego doświadczenia związanego z turystyką w tym kraju przy wysyłaniu turystów na wycieczki / pobyty w różnych częściach Wietnamu.

Prawa kopiowana bez wiedzy autora zastrzeżone / proszę o poszanowanie ciezkiej pracy.

Krzysztof RólkaTagi: strefa pogodowa, kiedy jechać do Wietnamu, wycieczki objazdowe po Wietnamie, klimat, hotele, programy wycieczek objazdowych daleka Azja, praktyczne informacje dla turystów, wycieczki Wietnam, wycieczka objazdowa po Wietnamie - 15 dni,

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.