Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Włochy, Sycylia - Palermo

Po przyjeździe do Palermo lub wcześniej bezpośrednio z Polski możemy dokonać rezerwacji wycieczek fakultatywnych z polskim pilotem znającym biegle język włoski, który może zabrać nas do wszystkich ciekawych miejsc na wyspie.

Rezydent może również pokazać nam Palermo, gdzie możemy zobaczyć: pozostałości murów rzymskich, punickiej nekropolii, pałac królewski wzniesiony w XI wieku przez Normanów na ruinach zamku arabskiego, wewnątrz którego znajduje się słynna Capella Palatina z XII wieku, arabsko - bizantyjskie sklepienie stalaktytowe, mozaiki z XII wieku.

Inną historyczną budowlą miasta jest katedra S. Rosalia ozdobiona mozaikami (XII w.), posiadająca w sobie grobowce królów. Znajduje się tu również romański kościół S. Cataldo i S. Giovanni degli Eremiti, S. Giovanni dei Lebrossi, della Martorana, del Vespro oraz pałace Zisa i Cuba z XII wieku.

Z kościołów gotyckich możemy wymienić tu S. Agostino (XIV w.), della Gancia, delle Ree Pentife i della Catena. Z tego okresu pochodzą też pałace Chiaromonte, Sclafani, Pietratagliata, Abbatelli, Aiutamicristo i Marchesi. Jako przykład zabudowy renesansowej możemy podać kościoły S. Maria dei Miracoli, S. Giovanni di Napoletani, S. Gorgio dei Genovesi i pałace Scavuzzo, Fieravecchia. Liczna jest tu także zabudowa barokowa reprezentowana przez kościoły S. Matteo, S. Giuseppe, S. Teresa, del Salvatore i del Olivella.

Rezydent może również pokazać trasę lub zabrać Państwa na najładniejszą plaże w okolicy Palermo, która znajduje się w małej miejscowośći Mondello na północy od Palermo (ok. 10km od centrum Palermo). - zobacz zdjęcia

W Palermo możemy również wypożyczyć samochód, skuter lub rower do samodzielnego zwiedzania miasta lub okolic. W Palermo bardzo popularne są taksówki elektryczne, którymi również możemy pozwiedząc miasto. Rezydent może pomóc Państwu przy wypożyczeniu auta lub innego środka komunikacji.

Z dalszych wycieczek możemy wybrać się na Wulkan Etna, który jest aktywny od 550 lat. Odległość z Palermo wynosi ok. 250km lub możemy Państwu zorganizować wycieczkę objazdową dookoła wyspy - zobacz zdjęcia z Etny.

Wyceny wszystkich wycieczek fakultatywnych i objazdowych są wyceniane indywidualnie w zależności od środka transportu, ilości osób, terminu wyjazdu itd. dlatego też prosimy o kontakt.

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.