Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Kuba - Perła Karaibów wycieczka objazdowa

TRASA: HAWANA – VINALES –  GUAMA - CIENGUEGOS – TRYNIDAD – SANTA CLARA -CAMAGUEY––  BAYAMO - SANTIAGO DE CUBA - HAWANA

1 DZIEŃ
Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-celna. Przylot do Hawany. Transfer do hotelu Riwiera 4*, zakwaterowanie, kolacja oraz nocleg.

2 DZIEŃ (Hawana)
Po śniadaniu wyjazd z hotelu i zwiedzanie Hawany, stolicy Kuby. W programie: fort Morro, który strzeże portu, Plac Katedralny z barokową katedrą, słynna restauracja La Bodeguita del Medio oraz Plac Broni. Następnie spacer wzdłuż Oficios Street, aż do Placu Świętego Franciszka, z klasztorem oraz zabudowaniami portowymi. Zwiedzamy Muzeum Rumu, gdzie dowiemy się w jaki sposób powstaje rum Hawana Club, będziemy mieli także możliwość skosztowania trunku.

Następnie kontynuujemy spacer wzdłuż starego rynku, gdzie znajdziemy wiele miejsc powiązanych z Ernestem Hemingwayem, np. hotel Ambos Mundos, w którym pisarz mieszkał. Lunch w lokalnej restauracji. Następnie przejazd obok Muzeum Rewolucji, parku centralnego, Teatru Wielkiego.

Na koniec przejazd słynnym bulwarem Malecon do nowej części Hawany, gdzie zobaczymy Plac Rewolucji, kampus uniwersytecki, a także pomnik Jose Marti. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.. Wieczorem opcjonalnie Kabaret Tropicana.


3 DZIEŃ (Hawana – Vinales - Hawana)
Po śniadaniu przejazd do Valle de Vinales – Parku Narodowego z gigantycznymi wapiennymi ostańcami Mogotem, który znajduje się w Pinar del Rio, mieście plantatorów tytoniu. W programie zwiedzanie fabryki tytoniu. W Vinales zobaczymy także prehistoryczne malowidła na skałach oraz Indiańską Grotę (podróż łodzią). Lunch w lokalnej restauracji. W drodze powrotnej krótki przystanek w Los Jazmines, skąd rozpościera się wspaniały widok na Vinales Valley. Powrót do hotelu, kolacja oraz nocleg.

4 DZIEŃ (Hawana - Cienfuegos)
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Transfer do Cienfuegos. Po drodze wizyta w  wiosce turystycznej „Fiesta Campesina”. Po przyjeździe do Cienfuegos przewidywany jest lunch, a następnie zwiedzanie Muzeum Inwazji w Zatoce Świń. Cienfuegos zwane „Miastem Stu Ogni” stanowi wspaniałą atrakcję turystyczną wyspy ze względu na swoją kolonialną architekturę. Zabytkowe centrum miasta zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Miasto położone w pięknej naturalnej zatoce strzeżonej przez Castillo de Jagua. Ten monumentalny zamek stanowił swego czasu najpotężniejszą hiszpańską fortecę na Kubie. W Cienfuegos znajduje się największy na świecie koralowiec kolumnowy, nazwany Notre Dame.

W programie: wizyta w parku Josè Marti oraz restauracji Palacio de Valle – dawnej rezydencji jednej z najbogatszych rodzin na Kubie – del Valle; Teatr Tomasa Terry oraz katedra Purisima Concepción. Zakwaterowanie w Villa Guajimico 3*, znajdującej się pomiędzy Cienfuegos a Trinidad, kolacja oraz nocleg.


5 DZIEŃ (Cienfuegos – Trynidad - Cienfuegos)
Po śniadaniu przejazd do Trynidadu oraz panoramiczne zwiedzanie miasta założonego przez Hiszpanów w początkach XVI wieku, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Punkty programu: muzeum historyczne, Plaza Mayor oraz w kościół parafialny Santissima Trinidad (Św. Trójcy), w którym znajdują się jedne z najbardziej wartościowych skarbów religijnych Kuby: Cristo de la Vera Cruz oraz ołtarz z marmuru poświęcony Matce Bożej Miłosierdzia.

Na koniec odwiedzimy bar „Canchanchara”, w którym można skosztować koktajlu na bazie rumu podawanym w tradycyjnym glinianym kubku. Lunch  w lokalnej restauracji. Czas wolny w Trynidad. Powrót do hotelu Villa Guajimico, kolacja oraz nocleg.


6 DZIEŃ (Cienfuegos – Santa Clara – Camaguey)
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Camaguey, w programie wizyta w mieście Santa Clara, kolebce kubańskiej rewolucji, zwiedzanie Mauzoleum Che Guevara. Z Santa Clara znajduje się jedyny w kraju plac z dwoma kościołami, a także jedyny w swoim rodzaju obraz Matki Boskiej Niepokalanego Poczęcia w Ciąży. W międzyczasie lunch. a następnie przejazd do Camaguey, które należy do najciekawszych obszarów architektonicznych Kuby. Znajduje się tu El Santo Sepulcro (Święty Grób), La Sierra de Cubitas – miejsce obrzędów pierwotnych mieszkańców. Zakwaterowanie w hotelu Camaguey, kolacja oraz nocleg.

7 DZIEŃ (Camaguey- Santiago de Cuba)
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfer do Santiago de Cuba. Po drodze przystanek na zwiedzanie Bayamo – jednego z pierwszych miast założonych na wyspie przez hiszpańskich kolonizatorów. Lunch w jednej z lokalnych restauracji. Po przyjeździe do Santiago de Cuba  zobaczymy sanktuarium maryjne Matki Boskiej Dziewicy Miłosierdzia w El Cobre, patronki Kuby. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu San Juan 3*. Kolacja oraz nocleg.

8 DZIEŃ (Santiago de Cuba)
Po śniadaniu całodziennie zwiedzanie Santiago de Cuba – najbardziej  karaibskiego miasta wyspy, będącego stolicą w pierwszej połowie XVI wieku. W programie: cmentarz Santa Ifigenia, gdzie pochowany został m.in. Jose Marti; plac Antonio Maceo. W międzyczasie lunch w lokalnej restauracji. Zobaczymy również: park Cespedes, Katedrę, Dom Diego Velásqueza – gubernatora Kuby, Schody Padre Pico, a także pospacerujemy po ulicach Heredia. Na koniec wizyta na placu Dolores oraz w zamku Morro. Powrót do hotelu. Kolacja oraz nocleg.

9 DZIEŃ
Śniadanie, następnie transfer na lotnisko Santiago de Cuba. Przelot do Hawany oraz transfer do Varadero. W międzyczasie lunch w lokalnej restauracji.

10-14 DZIEŃ
Wypoczynek w wybranym hotelu, możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych, wyżywienie wg oferty.


15 DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko  oraz wylot do Polski.

CENA WYCIECZKI ZAWIERA:

 • 8 noclegów w hotelach 3*/4*podczas objazdu
 • 6 noclegów podczas pobytu stacjonarnego, zgodnie z wybraną opcją
 • śniadania i obiadokolacje podczas objazdu, chyba, że program stanowi inaczej, podczas pobytu stacjonarnego zgodnie z wybraną opcją
 • przelot samolotem na trasie Warszawa - Hawana - Warszawa,
 • przelot wewnętrzny na trasie Santiago de Cuba - Hawana
 • transfery, przejazd klimatyzowanym autokarem
 • ubezpieczenie KL i NW oraz bagażu
 • opłaty lotniskowe i paliwowe dotyczące rejsu regularnego, międzynarodowego
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • kartę turystyczną


DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWO:

 • bilety wstępu 3 – 8 CUC  za każde wejście do zwiedzanego obiektu
 • lunche podczas objazdu – 10 – 15 CUC za każdy posiłek
 • napoje do posiłków podczas objazdu
 • napiwki 3,5 CUC dziennie
 • podatek lotniskowy przy wylocie z kraju 25 CUC/os


UWAGI:
Program jest ramowy i kolejność zwiedzania obiektów może ulec zmianie. Uzależnionejest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych miejsc. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

Odradzamy w przypadku imprez objazdowych zabieranie przedmiotów wartościowych, elektronicznych, biżuterii itp. Prosimy o wykonanie ksera paszportu i umieszczenie go w miejscu odrębnym od oryginału.

Minimalna liczba uczestników wymagana do odbycia się programu to 14 osób.

Cena już od: 7049 PLN


Zobacz również:


Tagi: Kuba wycieczka objazdowa, Hotele na Kubie, Hawana, Varadero, wycieczki fakultatywne na Kubie - programy wycieczek


Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.