Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Meksyk - Śladami Azteków i Majów - wycieczka objazdowa

Mexico City - Puebla - Oaxaca - Monte Alban - Mitla - Tehuantepec - San Cristobal - Palenque - Campeche - Uxmal - Merida - Cichen Itza - Cancun

Długość objazdu 2131 km

MEXICO - TEOTIHUACAN - MEXICO: 98KM
MEXICO - OAXACA: 470KM
OAXACA - TEHUANTEPEC: 253KM
TEHUANTEPEC - SAM CRISTOBAL DE LAS CASAS: 395KM
SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS - PALENQUE: 192KM
PALENQUE - CAMPECHE: 362KM
CAMPECHE - MERIDA: 159KM
MERIDA - CANCUN: 202KM


1 DZIEŃ:

Zbiórka na lotnisku w hali odlotów przy stanowiskach odpraw. Przylot do Meksyku po przesiadce w jednym z portów europejskich, lądowanie w Mexico City.  Transfer i zakwaterowanie w hotelu w Mexico City, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ:

Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Przedpołudnie to najlepszy czas, aby odwiedzić największy plac na zachodniej półkuli – Zocalo, a tam katedrę oraz Pałac Narodowy z freskami Diego Rivery. W drugiej części dnia odwiedzimy ważny ośrodek religijny i polityczny Azteków – Teotihuacan. Ruiny tego miejsca znajdują się na liście UNESCO. Tego popołudnia zwiedzimy również jedne z największych piramid na świecie: Piramidę Słońca i Księżyca. Pomiędzy piramidami spacer Aleją Umarłych. Na zakończenie odwiedzimy Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy – patronki Meksyku. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ:

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, odwiedzimy znajdujące się w Mexico City, najważniejsze Muzeum Antropologiczne na świecie, które może pochwalić się ogromnymi zbiorami przedmiotów kultur prekolumbijskich, znalezionych na terenach badań archeologicznych w całym Meksyku. Kolejny punkt programu, to Miasto Aniołów – Puebla – położone między najwyższymi szczytami meksykańskich wulkanów i słynące z doskonałej kuchni.

Punktem docelowym tego dnia jest Oaxaca. Miasto o kolonialnym charakterze. Główny plac Zocalo, to miejsce z niezwykłą atmosferą, m.in. ze względu na obecność wielu zespołów grających na marimbie. Kilka przecznic dalej można odwiedzić najsłynniejszy barokowy kościół Santo Domingo. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Oaxaca.

4 DZIEŃ:

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, będziemy przemieszczać się w kierunku Tehuantepec. Zwiedzanie rozpoczniemy od dawnej twierdzy Zapoteków - Monte Alban. Tutaj będziemy mieli okazję podziwiać pozostałości niegdysiejszej stolicy, położonej na szczycie wzgórza, szczególnie interesujące są ruiny Świątyni Północnej i Południowej, doskonale zachowane obserwatorium astronomiczne Monticulo oraz dobrze zachowane stele. Tutaj również jest okazja, żeby zobaczyć boisko do gry w piłkę – Juego de Pelota. Z Monte Alban wyruszymy w kierunku Tehuantepec.

Po drodze zobaczymy 2000 letnie drzewo – Arbol de Tule – największe w Meksyku. Pień jego liczy 14 metrów średnicy. Dzień ten, to również okazja do podziwiania ruin pałacu w mieście Mitla – założonym przez Zapoteków. Przejazd przez góry. Zakwaterowanie w hotelu w Tehuantepec, obiadokolacja i nocleg.

5 DZIEŃ:

Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się w stronę stanu Chiapas, gdzie w Parku Narodowym Kanionu Sumidero,   popłyniemy rzeką Grijalva. Będzie to okazja do podziwiania wspaniałej przyrody. Po rejsie pojedziemy z wizytą do wiosek Zinacantan i San Juan Chamula, zamieszkałych przez potomków Majow Tzotzil. Do dziś zachowują oni tradycyjny styl życia oraz ubiór. Zakwaterowanie w hotelu,  po obiadokolacji, późno wieczorny spacer po starówce San Cristobal, nocleg.

6 DZIEŃ:

Po śniadaniu wyjazd przez góry Chiapas w kierunku Palenque, położonego zaledwie 60 metrów nad poziomem morza. Po drodze, chwila wytchnienia przy wodospadach Aqua Azul i Misol Ha. Przejazd do Palenque. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.


7 DZIEŃ:

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i czas na zwiedzanie stanowiska archeologicznego w Palenque. Jest to jedno z tych miejsc, które mogą stanowić jeden z głównych powodów podróży do Meksyku. Niesamowita architektura Majów w połączeniu z dżunglą dostarcza niesamowitych wrażeń widokowych, a przy okazji pozwala podziwiać m.in. Świątynię Inskrypcji, Świątynię Słońca i Pałac Królewski, pełniący funkcję rezydencji i miejsca ceremonii religijnych.

Celem podróży tego dnia jest miasto Campeche położone nad Zatoką Meksykańską, którego  centrum jest wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu w Campeche, obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ:

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, udając się w stronę Meridy, zatrzymamy się w Uxmal w stanie Jukatan – centrum religijnym Majów, gdzie zobaczymy m.in. największą budowle prekolumbijską w Ameryce – Pałac Gubernatora z Domem Żółwi, Piramidę Wróżbity oraz Czworokąt Mniszek. Z Uxmal udamy się w dalszą podróż do Meridy, położonej w północnej części Jukatanu, będącej stolicą tego stanu. Zakwaterowanie w miejscowości Merida, obiadokolacja, nocleg.

9 DZIEŃ:

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i podróż do Cancun. Po drodze wizyta w Chichen Itza określanym, jako jeden z siedmiu współczesnych cudów świata. Pobyt tam pozwoli zobaczyć m.in. Piramidę El Castillo, Świątynię Wojowników, Boisko do Gry w Piłkę oraz da nam możliwość kąpieli w kryształowo czystym naturalnym zbiorniku wodnym – Cenote. Po krótkim relaksie udamy się w dalszą podróż do Cancun. Koniec programu objazdowego i rozpoczęcie części pobytowej. Zakwaterowanie w wybranym hotelu.

10-14 DZIEŃ:

Pobyt  w wybranym hotelu, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

Podczas pobytu w Cancun proponujemy hotele sieci Oasis z opcją all inclusive.

15 DZIEŃ:

Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Wylot z Cancun do Polski.

 

Hotele podczas wycieczki objazdowej są lokalnej kategorii 3* i 4* wyglądem przypominające czasy kolonialne co dodaje dodatkowego klimatu.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia baz noclegowych hotelów podczas wycieczki objazdowej. Zdjęcia są własnością Biura Podróży Hawajskie Aloha, wszelkie prawa kopiowania zastrzeżone.


Cena już od 8.000 PLN/os.  - zapytaj o terminy i ceny...


CENA ZAWIERA:

 • 8 noclegów w hotelach 3*/4*podczas objazdu
 • 6 noclegów podczas pobytu stacjonarnego, zgodnie z wybraną opcją
 • śniadania i obiadokolacje podczas objazdu, chyba, że program stanowi inaczej, podczas pobytu      stacjonarnego zgodnie z wybrana opcją
 • przelot samolotem na trasie Warszawa - Mexico City - Cancun - Warszawa,
 • transfery, przejazd klimatyzowanym autokarem
 • ubezpieczenie KL i NW oraz bagażu
 • opłaty lotniskowe i paliwowe dotyczące rejsu regularnego, międzynarodowego
 • opiekę polskojęzycznego pilota

 

CENA NIE ZAWIERA (obowiązkowo płatne na miejscu):

 • bilety wstępu – ok. 100 USD
 • przewodnicy lokalni – ok. 55 USD
 • napiwki – ok. 50 USD


Program jest ramowy i kolejność zwiedzania obiektów może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych miejsc. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie. Odradzamy w przypadku imprez objazdowych zabieranie przedmiotów wartościowych, elektronicznych, biżuterii itp. Prosimy o wykonanie ksera paszportu i umieszczenie go w miejscu odrębnym od oryginału.

Zobacz również:


Tagi: wycieczki objazdowa Ameryka Północna i Środkowa, Meksyk wycieczka objadowa, Meksyk objazd i pobyt w Cancun, hotele w Cancun, wycieczki fakultatywne dostępne z regionu Cancun, Meksyk objazdówki, Meksyk i Kuba wycieczka objazdowa, Meksyk śladani Azteków i Majów objazdowa wycieczka

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.