Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Sri Lanka - Cejlońska Przygoda - wycieczka objazdowa

 Dzień 1

Wyprawę rozpoczynamy od zbiórki na miedzynardowym lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Odprawa paszportowo – bagażowa. Przelot liniami rejsowymi Emirates do Dubaju, przesiadka i dalszy lot do stolicy Sri Lanki Colombo. Na pokładzie dostepny jest bezpłatny catering.


DZIEŃ 2. PINNAWELLA – DAMBULLA
O godz. 08.30 lądowanie na międzynarodowym lotnisku na Sri Lance - Bandaranayaka. Już na początku naszej wyprawy zostaną Państwo udekorowani girlandami z kwiatów „Temple Tree”. Kolejno poznają Państwo lokalnego przewodnika, który będzie Państwu towarzyszył przez cały czas zwiedzania wyspy. Na początku udajemy się w stronę Pinnawella Elephant Orphanage – Sierocińca dla Słoni. Przejazd potrwa ok. 2 godziny.

Placówka założona w 1972 pierwotnie miała spełniać funkcję ratunkową dla coraz to większej liczby młodych słoni porzucanych przez matki lub oddzielonych od grupy i błąkających się blisko domostw. Od początku lat osiemdziesiątych Pinnawala została włączona jednak do światowego programu ochrony słoni i prowadzi się tu od tego czasu również świadomą pracę hodowlaną. W chwili obecnej przebywa tu ponad 70 słoni.

W wyznaczonych porach można uczestniczyć w karmieniu maluchów. Kolejno przejazd do Dambulla Caves Temple. Skalne świątynie Dambulli są największym i najlepiej zachowanym kompleksem budowli sakralnych na Sri Lance. Niedaleko Sigirii, w wysokiej na 100 metrów skale wykuto wiele grot. Znajdują się w nich liczne posągi i malowidła Buddy. Groty skrywają ponad 150 różnej wielkości posągów. Malowidła ścienne zajmują powierzchnię 2000 m2. Dambulla znajduję się na liście UNESCO. Po zwiedzaniu udamy się do Dambulla na kolacje i nocleg.DZIEŃ 3. DAMBULLA – MATALE – KANDY
Po śniadaniu udamy się do w kierunku Sigiriya zobaczyć historyczne dla Cejlończyków miejsce związane z ich władcami sprzed 1500 lat. Skalista forteca Sigiriya jest punktem widokowym na całą okolicę i niedostępną dżunglę, a dla turysty niebywałym kunsztem starożytnych rzeźbiarzy i malarzy. Wznosząca się 200 m nad okolicą łysa skała była kiedyś siedzibą króla Kassapy (żyjącego w latach 447-495).

Mieszkał on w wystawnym pałacu z ogrodami i basenami. Do dziś zachowały się schody, sala tronowa z kamiennym tronem ustawionym tak, by król miał twarz skierowaną ku wschodzącemu słońcu, teren łaźni i lwie łapy z pazurami. Na ścianach skalnych zachowały się malowidła z wizerunkami 23 królewskich nałożnic (oryginalnie było 500 portretów naskalnych), zamieszkujących tu na stale w królewskim haremie.

Wizerunki zostały wykonane farbami roślinnymi, które nie spłowiały do dziś. Kolejno udamy się do Polonnaruwa - dawna stolica Sri Lanki. Niestety pozostały tylko ruiny, świadczące o dawnej świetności kraju. Do dziś zachowało się sporo budowli z tamtego czasu – świątynie, zamek czy liczne posągi Buddy. Stara część miasta widnieje na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Region zachwyca także krajobrazem – miasto położone jest w pobliżu jeziora i rozległych mokradeł. Po zwiedzaniu udamy się do Dambulla na kolacje i nocleg.DZIEŃ 4. DAMBULLA – MATALE – KANDY
Następnego dnia udamy się do Ogrodu Przypraw w Matale. Jest to niepowtarzalna okazja aby zapoznać się metodami upraw cynamonu, kardamonu i pieprzu. Tutaj zostaniemy ok. 1 ½ godziny. Kolejno przejedziemy do miasta Kandy. Zwiedzanie zajmie nam ok. 2 godziny. Jest to religijna stolica Sri Lanki. Celem pielgrzymek jest świątynia Temple of Sacred Tooth Relic (Świątynia Zęba), gdzie w kosztownej skrzyni przechowywana jest otoczona szczególnym kultem relikwia – ząb Buddy. Zwiedzanie miasta, bazaru, centrum sztuki i rzemiosła, muzeum kamieni szlachetnych oraz lapidarium. Kolacja i nocleg w Kandy.


DZIEŃ 5. KANDY – NUWARA ELIYA
Mniej więcej 6 kilometrów od Kandy w zakolu rzeki Mahaweli rozpościera się największy i najwspanialszy na Sri Lance ogród botaniczny Peradeniya. Początki ogrodu sięgają XIV wieku, kiedy to syngaleski władca Radża Widźajabahu, około 1370 roku założył tu wspaniały kompleks pałacowo – parkowy. Na 60 hektarach zgromadzono przedstawicieli flory cejlońskiej oraz z kontynentu azjatyckiego i innych miejsc.

Możemy pospacerować również po lesie deszczowym, albo przyjrzeć się jak rośnie pieprz, cynamon i wanilia. Ogromne wrażenie robią również orchidee. Kolejno udamy się do Nuwara Eliya gdzie w wytwórni herbaty będziemy uczestniczyć w pokazie produkcji i degustacji. Nuwara Eliya, zwana „Małą Anglią” Sri Lanki, położona pośród malowniczych krajobrazów gór, dolin, wodospadów i plantacji herbaty. Kolacja i nocleg w Nuwara Eliya.DZIEŃ 6. NUWARA ELIYA – ELLE – YALA
Po śniadaniu jedziemy na Safari do Nardowego Parku Yala. Po drodze zatrzymamy sie przy wodospadzie Rawana Ella - ponad 100 metrowej kaskadzie spadającej ze skalnego obrywu i w Budurawagali. Po południu udamy się na Safri do Narodowego Parku Yala. W Yala można zobaczyć słonie, dziki, sarny, jelenie, małpy (makaki i greylangery), zające, pawie, bociany, czaple, żołny, zimorodki, papugi, dzioborożce, pytony, kobry ale główną atrakcją są lamparty, które za zwyczaj można spotkać przed zachodem słońca. Po parku poruszamy się jeepem z napędem na 4 koła. Safari trwa ok. 3 godziny i kończy się wieczorem po zachodzie słońca. Po safari transfer jeepem do hotelu, kolacja i nocleg.


DZIEŃ 7. TISSA – GALLE – COLOMBO - WARSZAWA
Następnie udamy się do Colombo. Po drodze zatrzymamy się jeszcze w Galle. Miasto składa się z dwóch części: zabytkowego fortu wysuniętego w morze i nowszej części miasta, znajdującej się na stałym lądzie. Fort Galle jest największym z zachowanych miast fortowych wzniesionych przez Europejczyków w Azji. Obecny kształt fortu nadany został w XVII w przez Holendrów.

Colombo jest największym miastem i dawną stolicą Sri Lanki. Jest też tętniącym życiem miastem, w którym miesza się wygoda współczesnego życia i piękne ruiny kolonialnych budynków. W Colombo zobaczymy: stary fort, Muzeum Narodowe, liczne świątynie buddyjskie, hinduistyczne i muzułmańskie. Po zwiedzaniu kolacja w hotelu Full Moon Hotel, Katunayake. Zostaną udostępnione nam pokoje gdzie możemy zmienić odzież i odpocząć. Około 23:00 udamy się z powrotem na lotnisko. O godz. 02:55 wylatujemy do Dubaju, gdzie oczekuje już na nas samolot do Warszawy.


Cena od 6.500 PLN/os.

- zapytaj o dokładną wycenę i termin wyjazdu...

Cena zawiera:
- przelot samolotem rejsowym linii Emirates na trasie Warszawa – Dubaj – Colombo – Dubaj – Warszwa, lot z cateringiem,
- transport na trasie objazdu,
- anglojęzyczna obsługa przewodnika,
- zakwaterowanie w hotelach 3*,
- wyżywienie w formie HB – śniadanie i obiadokolacja,
- ostatniego dnia pokój do zmiany odzieży w hotelu Full Moon Hotel (do godz. 23:00),
- wiza do Emiratów Arabskich.

Cena nie zawiera:
- wiza do Sri Lanki,
- opłaty wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 140 USD za osobę),
- dopłata do Polskojęzycznego przewodnika (ok. 340 USD),,
- obiady,
- pozwolenie na fotografowanie,
- dodatkowych wycieczek fakultatywnych,
- wydatki osobiste,
- napiwki.

Zobacz również:Tagi: Sri Lanka wycieczka objazdowa, wypoczynek na Sri Lance, hotele, wycieczki fakultatywne, programy wycieczek objazdowych po Azji, Srli lanka + Indie wycieczka, Sri Lanka i Malediwy wycieczka objadowa i wypoczynek, Azja - wszystkie programy wycieczek, Emiraty Arabskie wycieczka

 

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.