Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Londyn, Windsor, Oxford samolotem 6 dni

Wylot z Warszawa / Modlin. Przylot na lotnisko Heathrow/Stansted/Luton/Southend/Gatwick. Planowany termin: ferie zimowe woj. Mazowieckie i Warmińsko - Mazurskie. Od wszystkich uczestników wymagany jest paszport. 

 

Londyn – kosmopolityczna stolica Wielkiej Brytanii, ponad 8 - milionowa metropolia położona nad Tamizą. Jest jednym z najważniejszych, najbardziej atrakcyjnych i największych miast świata. Londyn jest pełen zabytków, muzeów, wspaniałych, historycznych budowli, eleganckich restauracji i ekskluzywnych butików, które przyciągają rocznie około 30 mln turystów z całego świata.

Londyn jest także kojarzony z ogromną liczbą pięknych i zadbanych parków, które fascynują na każdym kroku. Współczesny Londyn jest największym centrum finansowym świata. Cały Londyn to mozaika sprzeczności, zabytkowe budowle obok współczesnych budynków o osobliwych kształtach, tradycyjne autobusy piętrowe i czarne taksówki kontrastujące z nowoczesnym metrem.

Oxford – siedziba Uniwersytetu Oxfordzkiego, założonego w połowie XII w. To niezwykłe miasto, zarówno poprzez swoją architekturę, jak i atmosferę uniwersyteckiej swobody.DZIEŃ 1:

Przylot do Londynu. Transfer z lotniska w Heathrow do hotelu, zakwaterowanie. Przejażdżka London Eye – największym diabelskim młynem na świecie, który pozwala w spektakularny sposób zapoznać się z 55 najsłynniejszymi atrakcjami Londynu w zaledwie pół godziny. Kolacja, nocleg.


DZIEŃ 2:

Po śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie Londynu. Zobaczymy między innymi: Wesminster Abbey – miejsce koronacji i spoczynku królów Anglii oraz pochówku wielu słynnych osób, m. in. Karola Dickensa, Isaaca Newtona, Karola Darwina. Spacer koło Big Bena i Parlamentu. 10 Downing Street – rezydencja i biuro premierów brytyjskich, budynek Gwardii Królewskiej, St. James’s Park i pałac Buckingham – największy na świecie pałac królewski, główna rezydencja monarchów brytyjskich. Trafalgar Square z 61-metrową kolumną Nelsona, otoczoną pomnikami i fontannami. Wieczorem kolacja i nocleg.


DZIEŃ 3:

Po śniadaniu zwiedzamy drugi co do wielkości stadion w Europie – Wembley. Spacer po Hyde Park-u ze słynnym Speaker’s Corner i Łukiem Wellingtona upamiętniającego zwycięzcę spod Waterloo. Następnie Muzeum Historii Naturalnej,  najbardziej znane i najciekawsze muzeum Londynu, w którym zgromadzono ponad 70 mln eksponatów z całego świata. Wieczorem kolacja i nocleg.


DZIEŃ 4:

Śniadanie. Zwiedzanie katedry Św. Pawła – najbardziej znanego kościoła anglikańskiego w Wielkiej Brytanii. Następnie Tower of London –słynne londyńskie więzienie, wizyta w skarbcu, gdzie przechowywane są insygnia koronacyjne. Tower Bridge – najpopularniejszy most zwodzony Londynu. Wieczorem kolacja i nocleg.


DZIEŃ 5:

Po śniadaniu przejazd do Windsoru, zwiedzanie najstarszego i największego zamieszkiwanego zamku na świecie. Jest jednym z głównych rezydencji monarchów brytyjskich od ponad 900 lat. Przejazd do Oxfordu, gdzie znajduje się najbardziej renomowana i najstarsza uczelnia Wielkiej Brytanii. Spacer po uniwersyteckiej części miasta: Chris Church College, Merton College, Radcliffe Camera. Powrót do Londynu. Kolacja, nocleg.


DZIEŃ 6:

Po śniadaniu transfer na lotnisko, wylot do Polski.


Powyższy program jest ramowy, kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.


Cena już od 2800 PLN/os.


Cena może ulec zmianie z powodu zmiany kursu funta szterlinga lub euro.


CENA OBEJMUJE:

  • Transfer: Lotnisko – hotel – lotnisko
  • Wynajęcie busa na wycieczkę: Winsdor - Oxford
  • 5 noclegów w hotelu** w Londynie
  • Wyżywienie:  5 śniadań, 5 kolacji
  • Wstępy do zwiedzanych obiektów, opiekę pilota
  • Program turystyczny jak wyżej

 
CENA NIE OBEJMUJE:

  • posikłku w ciągu dnia tzw. lunch
  • biletów komunikacji miejskiej około 25 GBP


Godzinę wyjazdu określa organizator.

 

PŁATNOŚCI:

Zaliczka 30% ceny płatne w dniu zakładania rezerwacji. Reszta płatna do 30 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.