Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Tajlandia i Kambodża - wycieczka objazdowa

Wycieczka objazdowa 7 dni + pobyt w wybranym hotelu 3*, 4* lub 5* - razem 14 dni

Trasa: Tajlandia: Bangkok - Kanchanaburii - Ayuthaja - Uthai Thani - Saraburi- Kambodża (Siem Reap & Angkor) - Pattaya 8 dni + 7 dni pobyt

1 dzień
Zbiórka na lotnisku w Warszawie (hala odlotów). Przylot do Tajlandii po przesiadce w jednym z portów europejskich. Lądowanie w Bangkoku, transfer do hotelu. Wieczorem opcjonalna kolacja (dodatkowo płatna) na statku spacerowym po rzece Chao Phraya. Po rejsie powrót do hotelu, lub dla chętnych czas wolny w centrum nocnego życia Bangkoku przy ulicy Patpong.

2 dzień
Po śniadaniu wycieczka, podczas której zapoznamy się z najważniejszymi zabytkami stolicy Tajlandii znanymi, jako „Klejnoty Bangkoku”. Są to przede wszystkim obiekty sakralne, takie jak słynna świątynia złotego Buddy Wat Tramit. W kompleksie świątynnym Wat Phra Kheo będziemy podziwiać statuę Szmaragdowego Buddy. Następnie zobaczymy Wielki Pałac Królewski, który od lat zachwyca turystów swoją architekturą. Następnie Wat Po – najstarsza buddyjska świątynia królewska w Bangkoku, która słynie z posągu leżącego Buddy.

Po zwiedzeniu świątyń czeka nas rejs łodzią długorufową po rzece Chao Praya oraz po sieci kanałów w Thonburi, części Bangkoku. Z perspektywy pokładu miasto i życie jego mieszkańców prezentuje się bardzo egzotycznie. Po wielu atrakcjach zwiedzania odpoczniemy w największej fabryce wyrobów jubilerskich w Bangkoku. Obejrzymy krótki film po polsku o tajskim przemyśle jubilerskim, po czym zapoznamy się z procesem tworzenia gotowych wyrobów i zrelaksujemy się przy kawie w przytulnej kawiarni.

Następnie powrót do hotelu lub przejazd do jednego z kompleksów handlowych Bangkoku. Jako atrakcję wieczornej części dnia proponujemy Państwu kolacje w restauracji na 78-ym piętrze w najwyższym budynku Bangkoku (ok. 30 USD), skąd roztacza się niesamowita panorama na całą metropolię.

3 dzień
Wcześnie rano śniadanie. Celem dzisiejszej wyprawy będzie dolina Rzeki Kwai w prowincji Kanchanaburii. Po dniu spędzonym w atmosferze wielkomiejskiej, pobyt wśród niezwykłej i wciąż dzikiej przyrody z pewnością będzie dla Państwa miłym wytchnieniem. Wśród przewidywanych atrakcji znajdzie się wizyta na plantacji palm kokosowych, a także na targu wodnym Damnoen Saduak, gdzie będą Państwo mieli możliwość sami potargować się z pokładu łódki.

Po targu wodnym, będziemy mieli okazje by zobaczyć farmę węży oraz zapoznać się z niezwykłymi umiejętnościami treserów (dodatkowo płatne). Odwiedzimy także Królewskie Centrum Rękodzieła Tajskiego, w którym tajscy artyści wytwarzają niezwykłe przedmioty z drewna tekowego.

Następnie udamy się w okolice rzeki Kwai, a każdy z Państwa będzie mógł przejść się po słynnym moście. Po obiedzie (dodatkowo płatny ok. 15 USD) w położonej na wodzie restauracji odwiedzimy wioskę słoni, gdzie za dodatkową opłatą będziemy mogli przekonać się, jak niezwykłym doświadczeniem jest podróżowanie na grzbiecie tych wielkich ssaków.

W dalszej części programu odwiedziny jaskinię Kao Sai, w której mieści się posąg Buddy oraz drewniana część mostów tworzących słynną „kolej śmierci”. Następnie czeka nas podróż łodzią w górę rzeki Kwai. Celem będzie położony na tratwach Resort, gdzie spędzimy noc w egzotycznej dżungli. Przed pójściem spać serwujemy Państwu kolację oraz proponujemy udział w pokazie tańców i muzyki plemienia Monów (dodatkowo płatny). Nocleg w River Kwai Jungle Rafts.

4 dzień
Podczas śniadania przy odrobinie szczęścia obejrzymy kąpiel słoni. Potem wybierzemy się do prawdziwej, tropikalnej dżungli oraz do wioski Monów. Po powrocie do hotelu i wykwaterowaniu możliwość spłynięcia Rzeką Kwai w kapokach (niezapomniana przygoda, dla wszystkich, którzy nie boja się wody). Następnie udamy się do Parku Narodowego Erewan, gdzie będzie można podziwiać jedne z najpiękniejszych wodospadów Tajlandii. Po obiedzie (dodatkowo płatny ok. 15 USD) w lokalnej restauracji udamy się do Ayuthaja – starej stolicy Tajlandii. Nocleg w Ayuthaya.

5 dzień
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie najważniejszych zabytków i ruin Ayuthayi, która w siedemnastym wieku była jednym z największych miast świata. Następnie pojedziemy do Uthai Thani gdzie mieści się piękna Świątynia Lustrzana, następnie zatrzymamy się w Lopburi i obejrzymy Świątynię Trzech Strzał w centrum miasta, wokół której żyją setki dzikich małp. Kolejnym punktem będzie przejazd do Saraburi, gdzie zobaczymy piękną Świątynię Śladu Stopy Buddy. Po przerwie na lunch (dodatkowo płatny ok. 15 USD) pojedziemy do prowincji Prachinburi, gdzie zatrzymamy sie na nocleg.

6 dzień
Wczesnym rankiem opuścimy hotel, a celem naszej podróży będzie sąsiadująca z Tajlandią Kambodża. Przed przekroczeniem granicy będziemy mogli zobaczy popularny bazar graniczny, gdzie można zrobić tanio zakupy. Granicę przekroczymy około południa (z Poi Pet do Siem Reap podróż potrwa około 3 godziny - do przejechania mamy zaledwie 150 km). Wjazd na teren Kambodży możliwy jest po wykupieniu wizy. Po przekroczeniu granicy kambodżańskiej pojedziemy do Siem Reap. Po dotarciu na miejsce udamy się nad ogromne jezioro Tonle Sap, aby rzucić okiem na styl życia lokalnych mieszkańców i ich pływające wioski. Wieczorem fakultatywna kolacja w lokalnej restauracji z pokazem Khmerskich tańców (dodatkowo płatna ok. 15 USD) i nocleg w hotelu.

7 dzień
Najbardziej niesamowitym miejscem w Kambodży jest niewątpliwie ukryty w dżungli Angkor, gdzie znajduje się słynny, chociaż bardzo zrujnowany przez dżunglę, a także wielu rabusiów, kompleks miejski i świątynny. Khmerska architektura imponuje swym rozmachem i monumentalizmem, o czym przekonacie się Państwo sami. Zwiedzając Angkor- obejrzymy kompleks miejski Angkor Thom, z niezwykła świątynią Bayon, świątynię Ta Phrom, która w dalszym ciągu porośnięta jest przez dżunglę oraz perłę architektury Khmerskiej, świątynię Banteay Srei (dodatkowo płatna). Na zakończenie programu odwiedzimy wspaniały kompleks Angkor Wat oraz pójdziemy zobaczyć zachód słońca ze szczytu świątyni-góry Phnom Bakeng. Powrót do hotelu na nocleg.

8 -15 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na Pattayę i rozpoczęcie części pobytowej. Zakwaterowanie w wybranym hotelu.
 
Cena wycieczki zawiera:
- noclegi w hotelach 3* /4*
- śniadania, 1 kolacja na rzece Kwai (3 dzień)
- przelot samolotem, transfery, ubezpieczenie
- przejazd klimatyzowanym autokarem
- ubezpieczenie KL i NW oraz bagażu
- opiekę polskojęzycznego pilota

Dodatkowo płatne obowiązkowo:
- bilety wstępu – ok. 65 USD
- przewodnicy lokalni – ok. 65 USD
- napiwki – ok. 20 USD
- wiza kambodżańska – ok. 35 USD, trzeba mieć ze sobą 1 zdjęcie paszportowe
      
Program fakultatywny:
- kolacja na statku po rzece Chao Phraya – ok. 50 USD
- pokaz hist.-kult. Siam Niramitr Extravaganza (z kolacją) – ok. 60 USD
- przejażdżka na słoniach nad rzeką Kwai – ok. 30 USD
- farma węży – ok. 10 USD
- kolacja z khmerskimi tańcami w Kambodży – ok. 15 USD
- świątynia Banteay Srei – ok. 15 USD
 
Ważne informacje:
Program jest ramowy i kolejność  zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Kolejność realizacji imprezy (objazd + pobyt) jest ruchoma i uzależniona od organizatora.  Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

W celu wjazdu do Tajlandii potrzebny jest paszport z datą ważności przynajmniej 6 miesięcy od momentu powrotu do kraju. Od dnia 11 sierpnia 2011 posiadacze polskich paszportów mogą podróżować do Tajlandii w celach turystycznych do 30 dni pobytu bez konieczności ubiegania się o wizę. W sytuacji gdy granica Tajlandii będzie przekraczana drogą lądową z państw sąsiednich (Laos, Malezja, Kambodża i Birma) pobyt wynosi 15 dni. Szczegółowe informacje na stronie ambasady Tajlandii: http://www.thaiembassy.pl/?visa,1

 
Jeden z wybranych hoteli dostępny w ofercie

Hotel Sea Breeze 3*
Opis hotelu  Hotel położony w spokojnej okolicy, w pobliżu plaży Jomtien. Składa się z kilku budynków otoczonych  ogrodem.
 
Położenie  - przy plaży, przejście przez ulicę
- ok. 2 km do centrum Pattayi
- ok. 100 km od lotniska w Bangkoku
 
Plaża - piaszczysta
- leżaki i parasole płatne
 
Pokoje - klimatyzacja sterowana indywidualnie
- łazienka: WC, wanna/prysznic, suszarka do włosów
- TV-Sat, mini bar, sejf
- balkon
 
Sport, Relaks, Rozrywka  Bezpłatnie
- 2 baseny
- fitness

Odpłatnie
- masaże
- siłownia
- salon gier
 
Dla dzieci  - brodzik
- opiekunka na zamówienie- dodatkowo płatna
 
Wyżywienie  BB: w cenie śniadania w formie bufetu
HB : śniadania i obiadokolacje w formie bufetu (napoje do kolacji dodatkowo płatne)
 
Restauracje i bary  - restauracja
- 2 bary
 
Dodatkowe informacje  - Wi-Fi
- taras słoneczny, salon piękności  
- pralnia, sejf, sklepiki
- udogodnienia dla osób niepełnosprawnych
- www.seabreezeresortpattaya.com
 
Cena zawiera (PLN): bilet lotniczy, zakwaterowanie w hotelu (doba hotelowa zaczyna się w dniu przyjazdu od godz. 14:00, kończy o godz. 12:00 w dniu wylotu), transfer lotnisko - hotel - lotnisko, opiekę polskojęzycznego rezydenta,  wyżywienie zgodne z wykupioną ofertą,  podatek VAT, obowiązkowe ubezpieczenie (KL I NW, BAGAŻU, ubezpieczenia od chorób przewlekłych Europaische Reiseversicherung AG Europejskie), opłaty lotniskowe i paliwowe.
 
Warunki wjazdowe  W celu wjazdu do Tajlandii potrzebny jest paszport z datą ważności przynajmniej 6 miesięcy od momentu powrotu do kraju. Od dnia 11 sierpnia 2011 posiadacze polskich paszportów mogą podróżować do Tajlandii w celach turystycznych do 30 dni pobytu bez konieczności ubiegania się o wizę. W sytuacji gdy granica Tajlandii będzie przekraczana drogą lądową z państw sąsiednich (Laos, Malezja, Kambodża i Birma) pobyt wynosi 15 dni. Szczegółowe informacje na stronie ambasady Tajlandii: http://www.thaiembassy.pl/?visa,1

Należy wystrzegać się korzystania z nielegalnie oferowanych przez biura podróży lub pośredników usług w zakresie przedłużania ważności wizy. Policja i straż graniczna nie uznają wiz uzyskanych w ten sposób i uważają je za sfałszowane, za co grozi aresztowanie. Osoby o niedbałym i nieestetycznym wyglądzie mogą nie uzyskać zgody na wjazd.

Uwaga! Przy wjeździe wymagany i bezwzględnie przestrzegany jest co najmniej 6-miesięczny okres ważności paszportu (liczony od daty planowanego opuszczenia Tajlandii). Niespełnienie tego warunku jest jednoznaczne z odmową wjazdu – osoby takie są z reguły zawracane do portu macierzystego. Naraża to pasażera na dodatkowe, wysokie koszty.

 
Cena już od: 6.500 PLN - zapytaj termin i dokładną wycenę...

Zobacz również:

 

 

Tagi: Tajlandia i Kambodza wycieczka objazdowa wycieczki fakultatywne w Tajlandii co warto zobaczyć, Kambodża, nasza oferta hoteli filmy z Tajlandii - rewia transwestytów, hotele w regionie Pattaya.

 

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.