Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Tunezja i Algieria wycieczka objazdowa

Tunezja i Algieria wycieczka objazdowa śladami Świętego Augustyna.

TRASA WYCIECZKI: ENFIDA - SOUSSE - ANNABA - KONSTANTYNA - ALGIER - TIPASA - EL KANTARA - BISKRA - TIMGAD - TEBESSA - SOUSSE

8 dni i 7 nocy, możliwość przedłużenia o kolejne 7 lub 14 dni pobytu w  Tunezji (zapytaj o możliwość przedłużenia wycieczki)

Dzień 1 [Polska - Tunezja]
Przylot do Monastiru/Enfidy. Transfer z lotniska do Sousse lub Monastiru, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.


Dzień 2 [Sousse – Annaba]
Śniadanie i przekroczenie granicy tunezyjsko – algierskiej. Przyjazd do Annaby, miasta założonego przez Fenicjan. Zwiedzanie starożytnej części - Hipponu, bazyliki św.Augustyna oraz rzymskich ruin, gdzie w szczególności zachowały się fragmenty forum, teatru i term. Czas wolny na zakup pamiątek, transfer do hotelu, kolacja i nocleg.


Dzień 3 [Annaba – Konstantyna - Algier]
Śniadanie i przejazd w kierunku Konstantyny, miasta znanego z malowniczego położenia nad wąwozem. Zbudowany między dwiema górami, połączony jest wieloma krzyżującymi się mostami i wiaduktami. Zwiedzanie największego meczetu w Algierii - Adela Kadera. Dalsza część wycieczki prowadzi do Algieru, stolicy Algierii. Algier jest centrum kulturalnym, gospodarczym i głównym portem w kraju i położone jest na stokach Sahelu. Miasto ma dużą ilość zabytków, będziemy mieli okazję zobaczyć m. in.

Pomnik Męczenników ,posąg ten jest widoczny właściwie z każdego miejsca w Algierze. Oprócz tego, że mierzy sobie 92 metry wysokości, został dodatkowo zbudowany na wzgórzu, przez co do reszty góruje nad całym miastem. Zbudowano go dla uczczenia dwudziestolecia niepodległości Algierii w 1982 roku, oddając tym samym cześć żołnierzom poległym w walkach z francuską armią. Pomnik przedstawia trzy liście palmowe, pod którymi pali się wieczny ogień.

Przy każdym liściu przedstawiono algierskich żołnierzy jako symbol długotrwałej walki o wolność. Projekt ten został sfinansowany przez polskiego rzeźbiarza Mariana Koniecznego. Kolejnym punktem będzie muzeum Bardo, w którym można obejrzeć m.in. imponującą kolekcję biżuterii z całej Algierii oraz grobowiec Tin Hinan, władczyni Berberów nazywanej „ Królową Sahary”. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

 
Dzień 4 [Algier – Tipasa – Algier]
Po śniadaniu przejazd do Tipasy, miasta położonego ok. 80 km na zachód od Algieru. Znajdują się tu ruiny starożytnego miasta, wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Położone nad samym morzem ruiny rzymskie rozpościerają się na dość dużym obszarze. Zachowały się pozostałości dawnych obwarowań, forum rzymskie, amfiteatr i liczne domy mieszkalne z cennymi mozaikami. W najlepszym stanie są budynki chrześcijańskie: kościół z otaczającym go cmentarzem, bazylika. Niedaleko Tipaszy znajduje się tumulus z II wieku p.n.e. zwany Grobowcem Królów Numidyjskich.

Podczas zwiedzania przerwa na obiad (wliczony w cene). Następnie powrót do Algieru, tym razem odwiedzimy starą części Algieru – casbah – wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Słowo "Al Qasbah" pochodzi od arabskiego i oznacza cytadelę. Bardzo ważnym punktem będzie również bazylika Notre Dame d'Afrique. W drodze powrotnej będzie czas wolny na zakup pamiątek, powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 5 [Algier – El Kantara – Biskra]
W godzinach porannych wyruszymy w stronę Biskry. W czasie drogi zatrzymamy się w malowniczo położonej miejscowości El kantara, znanej z kamiennego mostu. Zwiedzanie miasta Sidi Okba, , z meczetem z IX w., w którym jest mauzoleum Okby ibn Nafiego. Był to bohater arabski, który w połowie VII w. podbił Afrykę Północną i założył Kairouan. W godzinach popołudniowych zakwaterowanie w hotelu, kolacja, czas wolny.


Dzień 6 [Biskra – Rouffi Balcony – Timgad – Tebessa]
Po śniadaniu wyjazd z hotelu w stronę Timgadu. Przystanek przy jaskiniowym miasteczku gdzie przez setki lat osiedlali się ludzie tzw. balkony Ghoufiego, gdzie będziemy mogli podziwiać piękne krajobrazy kanionu Abiod. Przyjazd do Timgadu, starożytnego miasta założonego w 100 r. n.e., przez cesarza Trajana. W mieście zachował się kompleks rzymskich ruin, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacer ulicami miasta, podczas którego obejrzymy m. in. łuk triumfalny Trajana oraz ruiny miasta.

Przejazd do Tebessy, panoramiczne zwiedzanie miasta: bizantyjskie mury znane, jako „Mury Salomona”, łuk triumfalny Karakalli oraz pozostałości bazyliki św. Kryspiny - jednej z największych w Afryce, zawierającą liczne kapliczki, katakumby i ogrody oraz amfiteatr z IV w. Czas wolny na zakupy, przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 7 [Sousse]
Śniadanie. Dzień wolny w Sousse. Kolacja, nocleg.

Dzień 8 [Monastir/Enfida – Polska]

Śniadanie i wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, wylot do Polski lub transfer do hotelu na dodatkowy wypoczynek w wybranym przez Państwa hotelu w Tunezji.
 
Cena wycieczki zawiera:
- noclegi w hotelach 3 gwiazdkowych
- śniadania i obiadokolacje (przy pobycie 15 dniowym zakwaterowanie zgodnie z wybraną ofertą)
- przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery
- przejazd klimatyzowanym autokarem
- ubezpieczenie KL i NW oraz bagażu, ubezpieczenie od chorób przewlekłych
- opiekę polskojęzycznego pilota

Dodatkowo płatne obowiązkowo:
- przewodnicy lokalni ok. 35 EUR
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 25 EUR
- napiwki dla kierowców i przewodników ok. 25 EUR
- wiza ok. 60 EUR
- policja turystyczna ok. 20 EUR
- lokalna agencja ok. 10 EUR

Dodatkowo płatne fakultatywnie:
- napoje do posiłków, dodatkowe imprezy fakultatywne proponowane przez pilota
 
Ważne informacje:

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Kolejność realizacji imprezy (objazd + pobyt) jest ruchoma i uzależniona od organizatora. Ceny biletów mogą ulec zmianie.

Cena wycieczki już od 2400 PLN / os.  - zapytaj o dokładną wycenę...

tagi: Tunezja i Algieria wyczieczka objazdowa, hotele w Tunezji, wakacje.pl wycieczki fakultatywne w Tunezji, Monastir, zwiedzenie Algierii, Sahara, wycieczki Algieria

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.