Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Turcja w pigułce - wycieczka objazdowa

TURCJA W PIGUŁCE: RIWIERA EGEJSKA (8/15 DNI)

TRASA 2643 km:
Bodrum - Efez: 175 km
Efez - Pergamon: 180 km
Pergamon - Troja: 180 km
Troja - Canakkale: 36 km
Canakkale - Istambuł: 505 km
Istambuł - Ankara: 454 km
Ankara - Kapadocja: 310 km
Kapadocja - Konya: 242 km
Konya - Pamukkale 306 km
Pamukkale - Bodrum: 255 km

1 dzień
Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem (należy posiadać przy sobie wydrukowane dokumenty podróżne). Odprawa paszportowo-celna. Przylot do Bodrum, transfer do hotelu w okolicy Bodrum. Czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do kaplicy Meryemana - miejsca, gdzie oficjalnie ostatnie chwile życia spędziła Najświętsza Maryja Panna. Następnie zwiedzanie starożytnego miasta Efez. Po południu przejazd na wzgórze Pergamonu. Po śmierci Aleksandra Wielkiego Pergamon stał się jedną z kulturalnych stolic hellenistycznego świata. Od tej nazwy pochodzi słowo pergamin, który został tutaj wynaleziony. Ze szczytu roztacza się przepiękny widok na pobliskie równiny. Zakwaterowanie w hotelu znajdującym się na terenie Pergamonu, kolacja i nocleg.

3 dzień
Śniadanie, przejazd i zwiedzanie legendarnej Troi, miasta, o którym pamięć przetrwała głównie dzięki „Iliadzie” i „Odysei” Homera. Przy wejściu możemy zobaczyć olbrzymią kopię konia trojańskiego. Przeprawa promowa przez Cieśninę Dardanelską, która łączy Morze Egejskie z Morzem Marmara.

Następnie przejazd do Istambułu, który jest nowoczesną metropolią, ciekawym, kosmopolitycznym miastem, pełnym sprzeczności. Najlepiej widać to spacerując po Taksim – nowoczesnej dzielnicy biznesowej, tętniącej życiem artystycznym i rozrywkowym (dodatkowo płatne). Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w Stambule.


4 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie, a następnie całodniowa wycieczka po Istambule. Spacer po Hipodromie, gdzie odbywały się słynne wyścigi rydwanów. Zwiedzanie muzeum Pałacu Top Kapi, który był urządzoną z przepychem rezydencją tureckich władców oraz Hagia Sophia – czwartego pod względem wielkości kościoła katedralnego na świecie, symbolu świetności Bizancjum.

Podczas zwiedzania podziemnych komnat cystern Yerebatan, gdzie sufit jest podtrzymywany przez 366 kolumn stojących w wodzie, możemy poczuć się jak w zatopionej świątyni. Kolejnym punktem jest Błękitny Meczet – meczet sułtana Ahmeda I. Dla chętnych rejs po cieśninie Bosfor, podczas którego poznać można historię i ciekawe fakty związane ze starym Stambułem (dodatkowo płatne). Zakwaterowanie w hotelu w Istambule, obiadokolacja, nocleg.


5 dzień
Śniadanie, przejazd do stolicy Turcji - Ankary. Wizyta w Muzeum Cywilizacji Anatolijskich, w którym zobaczyć można wykopaliska z całej Turcji, głównie związane z cywilizacją starożytnej Anatolii. Następnie zwiedzanie imponującego Mauzoleum Ataturka, które łączy w sobie cechy klasycznej świątyni i współczesnego pomnika.

Przejazd do Kapadocji, regionu słynącego z charakterystycznych form tufowych przybierających przeróżne kształty oraz licznych domów i kościołów wykutych w skale. W Kaymakli zwiedzimy podziemne miasto, w imponujący sposób zbudowane na ośmiu poziomach. Zakwaterowanie w hotelu w Kapadocji. Po obiadokolacji możliwość wzięcia udziału w WIECZORZE TURECKIM (dodatkowo płatne), nocleg.


6 dzień
Przed śniadaniem możliwość przelotu balonem nad Kapadocją, dzięki któremu z lotu ptaka będzie można podziwiać bajkowe widoki księżycowego krajobrazu, które na pewno dostarczą niezapomnianych wrażeń (dodatkowo płatne). Po śniadaniu podziwianie zapierających dech w piersiach widoków.

Punktem kulminacyjnym dnia będzie wizyta w znajdującym się na wolnym powietrzu muzeum Göreme, tworzonym przez unikalne kościoły wykute w skale, których wnętrz skrywają przepiękne malowidła ścienne. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Kapadocji. W tym dniu także, możliwość obejrzenia pokazu tańca derwiszów (dodatkowo płatne) oraz zrelaksowania się w łaźni tureckiej – Hamamie (dodatkowo płatne).


7 dzień
Śniadanie, przejazd do Konyi. Zwiedzanie Muzeum Mevlany, gdzie w sercu budynku znajduje się grób założyciela zakonu derwiszów. Następnie wizyta w imponującym Mauzoleum Ataturka – które łączy w sobie cechy klasycznej świątyni i współczesnego pomnika. Kolejno przejazd do Pamukkale , które zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Po drodze lunch (dodatkowo płatny).

Pamukkale zwane również Bawełnianym Zamkiem to gorące źródła oraz zespół tarasów i wodospadów zbudowanych z nacieków wapiennych, powstałe za sprawą źródła podziemnego, które wynosi z wnętrza ziemi rozpuszczone sole mineralne, które wytrącają się i osadzają na powierzchni. Możliwość pływania w basenie Kleopatry, gdzie według legendy, egipska królowa zażywała odmładzających i upiększających kąpieli w wodach termalnych (dodatkowo płatna).

Opcjonalnie zwiedzanie miasta Hierapolis wybudowanym w II wieku na wapiennym tarasie z którego zachowało się wiele budowli m.in. teatr. Przejazd do Milas, po drodze obiad , nocleg w hotelu w okolicach Milas.


8 dzień
Dla osób, które wykupiły tygodniową wycieczkę krajoznawczą – śniadanie, wykwaterowanie z hotelu do godziny 12:00, transfer na lotnisko, wylot do Polski. Dla osób, które wykupiły dodatkowy tydzień pobytu – śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu, zakwaterowanie, wyżywienie wg oferty.

9 - 14 dzień
Wypoczynek w wybranym hotelu, możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych, wyżywienie wg oferty.- zobacz naszą ofertę w części pobytowej...

15 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu do godziny 12:00, transfer na lotnisko, wylot do Polski.

CENA WYCIECZKI ZAWIERA:

 • noclegi w hotelach 3* podczas zwiedzania
 • śniadania i obiadokolacje (przy pobycie 15-dniowym zakwaterowanie i wyżywienie zgodnie z wybraną ofertą)
 • przelot samolotem, transfery, opłaty paliwowe
 • przejazd klimatyzowanym autokarem
 • ubezpieczenie KL i NW oraz bagażu
 • opieką polskojęzycznego pilota

DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWO:

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 110 EUR
 • przewodnik lokalny ok. 20 EUR
 • napiwki dla kierowców i przewodników ok. 15 EUR
 • wiza turecka – 15 EUR lub 20 USD

PROGRAM FAKULTATYWNY:

 • Wieczór Turecki z wliczonymi w cenę napojami bezalkoholowymi i lokalnymi alkoholowymi ok. 30 EUR/ osoba
 • Taniec Derwiszy ok. 17 EUR/osoba
 • Łaźnia Turecka z wliczonym masażem ok. 26 EUR/ osoba
 • Przelot balonem ok. 150 EUR/osoba
 • Kąpiel w basenie Kleopatry ok. 12 EUR/osoba
 • Rejs po cieśninie Bosfor ok. 30 EUR/osoba
 • Wycieczka po dzielnicy Taksim 21 EUR/osoba

UWAGI:
Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

Cena od: 1939 PLN - zapytaj o terminy i ceny


Tagi: Turcja Egejska, Riwiera Egejska, wycieczki objazdowe po Turcji, wycieczki fakultatywne, Alanya, Antalya, Pamukkale, Troja, Kapadocja, plaża Kleopatry, Istambuł, Konya, Ankara, Riwiera Turecka, wycieczki fakultatywne z Alanya, hotele w Turcji, lokalne wycieczki w Turcji, kurorty, hotele, informacje, wycieczki w Turcji

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.