Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Cypr Północny

Opactwo Pokoju i Zamek świętego Hilariona

Wycieczka umożliwia zwiedzanie ruin zamku świętego Hilariona, na kształt którego powstał zamek w bajce „Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Rozpościera się z niego niesamowita panorama Kyrenii. Odwiedzimy takźe wioskę Bellapais, gdzie Lawrence Durrel napisał słynną książkę autobiograficzną „Gorzkie cytryny Cypru”, w której opisał trzy lata spędzone na wyspie.

Ruiny opactwa stanowią przykład architektury gotyckiej, a do dziś możemy zobaczyć IV-wieczny krużganek, XIII-wieczny kościół z fragmentami malowideł z XV wieku, czy częściowo zachowaną salą zebrań zakonników. Powrót do hotelu przewidziany w godzinach południowych.
Cena ok. 62 EUR – dorosły, 31 EUR - dziecko


Rejs statkiem

Jeśli macie Państwo ochotę przeżyć małą przygodę, zapraszamy na rejs statkiem po wybrzeżu Kyrenii. W zależności od warunków pogodowych trasa wiedzie ku słynnej przepięknej plaży Escape na zachodzie lub plaży Acapulco na wschodzie. Po drodze przewidziana jest przerwa na pływanie w krystalicznych wodach morza. Wycieczka obejmuje lunch na pokładzie statku, po którym nastąpi relaksujący rejs powrotny.
Cena ok. 45 EUR – dorosły, 23 EUR – dziecko


Famagusta Tour

Wyjazd z hotelu w godzinach porannych oraz wizyta w klasztorze św., Barnaby, w którym znajduje się muzeum ikon, a także groby królewskie z epoki mykeńskiej. Następnie wyruszamy w kierunku Salaminy - antycznego miasta, które w VII wieku p.n.e. stanowiło główne miasto wyspy.

Po obiedzie zobaczymy mury obronne z licznymi wieżami, cytadelą z wieżą Otella, w której według miejscowej tradycji Szekspir umieścił akcję swojej tragedii. Będzie także okazja zwiedzić katedrę św. Mikołaja, która obecnie pełni funkcję meczetu (Lala Mustafa) oraz obejrzeć z daleka opustoszałe „miasto duchów” Varosha.
Cena ok. 62 EUR – dorosły, 31 EUR - dziecko


Guzelyurt Tour

Podróż do antycznych ruin greckiego miasta Soli, wybudowanego przez Greków w VI w. p.n.e. oraz pałacu Vouni wzniesionego przez Persów w V w. p.n.e. w celu ochrony przed Grekami. Na koniec podziwiać będziemy klasztor św. Mamasa – patrona omijających podatki, a także zabytki z czasów prehistorycznych w muzeum archeologicznym.
Cena ok. 62 EUR – dorosły, 31 EUR – dziecko


Półwysep Karpasa

Jedna z najbardziej polecanych wycieczek to właśnie objazd po półwyspie. Zaczynamy od wioski rybackiej Bogaz, następnie odbywa się degustacja różnych rodzajów oliwy. Przed obiadem zobaczymy także kościół z 5 wieku – Agios Philion.

Najważniejszym punktem wycieczki jest klasztor św. Andrzeja, wybudowany na terytorium dawnego bizantyjskiego opactwa. W miejscu tym, jak głosi legenda, na wezwanie św. Andrzeja wytrysnęło źródło z uzdrawiającą wodą. Karpasa to także bogactwo flory i fauny. Będziecie mieli Państwo możliwość spotkania dzikich osiołków oraz popływania przy pięknej plaży Golden Beach.
Cena ok. 62 EUR – dorosły, 31 EUR – dziecko


Nikozja Tour

Jedyna na świecie stolica podzielona na 2 części: północną i południową. W ramach wycieczki udamy się na „zieloną granicę”, dzielącą Cypr na 2 części; zwiedzimy Mury Weneckie oraz Katedrę św. Zofii jako najstarszy zabytek sztuki gotyckiej. Udamy się także na zakupy do krytego bazaru Bandabuliya oraz zobaczymy Bűyűk Han – dawną gospodę, w której nocowali podróżujący kupcy.
Cena ok. 62 EUR – dorosły, 31 EUR – dziecko


Noc cypryjska

W godzinach wieczornych odjazd z hotelu do typowej cypryjskiej restauracji. Będziecie Państwo mieli okazję spróbować tradycyjnych lokalnych przekąsek – meze, a także typowych dań kuchni cypryjskiej. Kolację umili muzyka na żywo, w takt której tancerze zaprezentują taniec brzucha.
Cena ok. 45 EUR – dorosły, 23 EUR - dziecko

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.