Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Marsa Alam

Marsa Alam - informacje ogólne + zdjecia Port Ghalib

Port Ghalib

To ścisłe centrum życia turystycznego, gdzie znajdują się luksusowe hotele, rezydencje, kluby jachtowe, pola golfowe liczne sklepy, kafejki, lokalne biura podróży, nocne kluby i restauracje położone są wzdłuż pięknej promenady. Tu znajduje się również międzynarodowy port morski. Warto wybrać się wieczorem wtedy większość sklepów czy kafejek jest otwartych.

Cena wycieczki fakultatywnej zależna jest od odległości hotelu do Port Ghalib oraz ilości osób, przeważnie jest to koszt ok. 30 USD/os. wycieczka trwa do 3 godz. Na specjalne życzenie za dodatkową opłatą, można sobie wydłużyć czas pobytu w Porcie. - zobacz zdjęcia Port Ghalib

Cena ok. 30 USD


ASUAN 1 DZIEŃ

Wycieczka rozpoczyna się ok. 4:00 rano. W programie zwiedzania: Wysoka Tama Asuańska, przepiękna świątynia Bogini Izydy na wyspie File. Lunch w cenie (napoje płatne dodatkowo). Przepłyniemy łodzią do Wioski Nubijskiej, gdzie spotkamy się z Nubijczykami, zobaczymy ich tradycyjne domy, złożymy wizytę w szkole, w której odbędzie się lekcja pokazowa, zobaczymy z zewnątrz ogród botaniczny, a chętni będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z krokodylem nilowym. Powrót do hotelu około godziny 22.00.
Cena ok. 120 USD


LUKSOR 1 DZIEŃ

Wycieczka zaczyna się ok. 3:00 rano. Śniadanie w formie suchego prowiantu. Podczas przejazdu przez pustynię będzie można podziwiać piękne widoki. Po dotarciu do Luksoru zwiedzimy świątynię w Karnaku. Następnie przepłyniemy na drugi brzeg Nilu, gdzie zwiedzimy Dolinę Królów - wejście do 3 grobowców (dla chętnych wejście do grobowca Tutanchamona – dodatkowo płatne100 L.E), świątynię Królowej Hatszepsut, Kolosy Memnona oraz fabrykę alabastru. W cenie wycieczki obiad (napoje płatne dodatkowo). Powrót do Marsa Alam ok. 21:30.
Cena ok. 120 USD


KAIR SAMOLOTEM

Transfer na lotnisko do Hurghady i wylot do Kairu. Zwiedzanie rozpoczniemy od Muzeum Kairskiego, gdzie znajdują się imponujące zbiory sztuki starożytnej, m. in. bogate dary grobowe odnalezione w grobowcu Tutanchamona. Następnie udamy się do Gizy, gdzie będzie można podziwiać największy symbol Egiptu, czyli Sfinksa wraz z trzema Wielkimi Piramidami: Cheopsa, Chefrena oraz Mykerinosa. Obiad. Wizyta w wytwórni olejków zapachowych i instytucie papirusa.
Cena ok. 240 USD


ABU SIMBEL 2 DNI

Wycieczka dwudniowa. Pierwszego dnia zwiedzanie największej tamy na Nilu w Egipcie. Następnie świątynia Izydy na wyspie File, obiad, nocleg i kolacja na statku na Nilu. Drugiego dnia zwiedzanie najpiękniejszej świątyni w Egipcie – Abu Simbel. Obiad, powrót ok. 22:00.
Cena ok. 230 USD


CITY TOUR

Wycieczka po El Quseir oddalonego o 65 km od Marsa Alam rozpoczyna się ok. 15:00. Zwiedzanie obejmuje: panoramę El Quseir, port, meczet, kościół koptyjski. Później czas na zrobienie zakupów, a dla chętnych zwiedzanie cytadeli (dodatkowo płatne 15 L.E). Powrót do hotelu ok. 19:30.
Cena ok. 35 USD


QUAD SAFARI

Wycieczka zaczyna się ok. 15:00. Przejazd do wioski beduińskiej motorami czterokołowymi. W programie: zwiedzanie wioski oraz podziwianie zachodu słońca malowniczo skrywającego się w piaskach pustyni. Należy zabrać ze sobą nakrycie głowy oraz okulary przeciwsłoneczne. Powrót ok. 19:30.
Cena ok. 50 USD


SUPER SAFARI

Jazda jeepami do wioski beduińskiej. Jazda na quadach i na wielbłądach. Zwiedzanie wioski, obiad i zapoznanie się z folklorem beduińskim.
Cena ok. 80 USD


DOLPHIN HOUSE

Wycieczka łodzią na snorkeling, podziwianie pięknych raf koralowych Morza Czerwonego. Możliwość zobaczenia dzikich delfinów na rafie Dolphin House.
Cena ok. 95 USD


SEA SCOPE

Interesująca wycieczka, dzięki której będziemy mieli możliwość podziwiania
wspaniałych raf koralowych Morza Czerwonego – krótki rejs w kierunku raf,
następnie przejście do przestronnego, klimatyzowanego pomieszczenia znajdującego się pod pokładem (ok. 2 m pod wodą). Znajdują się tam panoramiczne okna pozwalające obserwować niewiarygodne życie podwodne. Wycieczka trwa ok. 2 godzin.
Cena ok. 70 USD


ABU DABAB

Wycieczka rozpoczyna się ok. 9:00. Podwodny rezerwat przyrody (podziwianie żółwi i krów morskich oraz pięknej rafy koralowej). Sprzęt do nurkowania w cenie wycieczki. Powrót ok. 13:00.
Cena ok. 50 USD


AQUA PARK

Zapraszamy do największego parku wodnego w Marsa Alam. Emocji i rozrywki dostarczy ponad 20 zjeżdżalni. Wstęp od godz. 10.00 – 16.00 z przerwą na lunch. W cenie wycieczki transport, lunch (od 13.00–14.00), napoje bezalkoholowe bez ograniczeń, prysznice.
Cena ok. 50 USD


MOTO MARINE

Wycieczka zaczyna się ok. godz. 9:00. Przejazd kładami szlakiem między górami zajmie nam ok. 1 godziny. Następnie udamy się na plażę, gdzie przez 2 godziny będzie można uprawiać snorkelingu oraz zjeść lunch (napoje
w cenie). Powrót do hotelu ok. 14:00.
Cena ok. 75 USD

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.