Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Wyspy Kanaryjskie

WYCIECZKI FAKULTATYWNE NA FUERTEVENTURZE

SMAKI FUERTEVENTURY

BetancuriaWycieczka odbywa się małymi 8 – osobowymi busami, co pozwala na bardziej kameralną i spokojną atmosferę poznawania wyspy. Pierwszy przystanek to punkt widokowy na Faro de la Entallada. Zatrzymujemy się przy latarni – jednej z najpiękniejszych budowli na wyspie. Następnie udajemy się do Tiscamanita na degustację wina (wizyta w typowym kanaryjskim gospodarstwie agroturystycznym). Kolejnym punktem jest Pajara i znajdujący się tam XVII w. kościół ze słynnym azteckim portalem.

Kolejną atrakcją będzie karmienie tutejszych wiewiórek (proszę przygotować aparaty fotograficzne). Udajemy się także do Betancurii – pierwszej stolicy wyspy, ukrytej między górami i na farmę sera koziego (degustacja sera i innych typowych produktów z Fuerteventury). Dojeżdżamy do punktu widokowego Morro Velosa, skąd widać prawie całą wyspę. W cenę wliczony jest obiad w restauracji, gdzie zasmakujemy tradycyjnej kuchnii kanaryjskiej. Na zakończenie wizyta w Salinas del Carmen, gdzie zobaczymy proces pozyskiwania soli z wody morskiej.

OASIS PARK

Oasis ParkWycieczka do Oasis Parku to doskonała propozycja szczególnie dla rodzin z dziećmi. Park znajduje się blisko Costa Calmy (w La Lajita), więc nie będzie meczącą wycieczką zwłaszcza dla dzieci. Wszyscy goście mogą oglądać wiele gatunków ptaków, gadów, ssaków, ponadto małpki tamaryny, szympansy, kapibary, strusie, flamingi, żyrafy i antylopy.

Odbywają się pokazy sztuczek papug i lwów morskich oraz pokaz poskramiacza krokodyli. Obok parku znajduje się ogród z kaktusami (ponad 2,3 tys. gatunków kaktusów, sukulentów i innych roślin). Oasis Park proponuje także przejażdżkę na wielbłądach. Wielbłądy wchodzą na wzgórze, skąd roztacza się wspaniały widok na parkowe ogrody i ocean (ogród botaniczny i wycieczka na wielbłądach są dodatkowo płatne).

PARK WODNY - BAKU

Park Wodny BakuWycieczka do Parku Wodnego Baku w Corralejo. Jest to jedyny na wyspie park wodny. Oferuje różnorodne rozrywki dla całej rodziny. Na 160 tys. m2 z ogrodami i strefami tematycznymi specjalnie zaprojektowanymi dla gości spędzą Państwo niezapomniany dzień. W Baku Family Park znajdują się zjeżdżalnie, baseny, jacuzzi, basen z falami, strefa dla dzieci, solarium z piaskiem, punkty z pamiątkami i artykułami spożywczymi, miejsca do wypoczynku i posilenia się.

Ponadto można zobaczyć pokaz ptaków drapieżnych oraz pokaz węży i papug. Dodatkową atrakcją jest organizowane targowisko w Corralejo, gdzie można zakupić towary i pamiątki kanaryjskie oraz afrykańskie.

SUBCAT

SubcatŁódź podwodna SUBCAT jest jedyną łodzią podwodną na świecie, która została tak zaprojektowana, aby mogła się poruszać ponad powierzchnią wody jako normalna łódź, jak również pod wodą, jako U-boot. Jednym z najciekawszych momentów przy zanurzaniu się jest obserwacja wody unoszącej się powoli w okienku. W czasie eksploracji zawsze towarzyszy Felix – nurek, fotograf i kamerzysta.

Poprowadzi on show, podczas którego będzie można poznać podwodne zwierzęta. Przywołuje on kilka sztuk bardzo blisko – do okienka. Z całej wycieczki zostaje nakręcony film, zarówno nad jak i pod powierzchnią wody. Ponadto nurek robi zdjęcia z udziałem Państwa i mieszkańców oceanu (po zakończonym rejsie możliwość zakupu filmu wraz z osobistymi zdjęciami).

REJS KATAMARANEM - CATLANZA

Katamaran CatlanzaRejs katamaranem CATLANZA rozpoczyna się z portu w Corralejo. Wycieczka trwa cztery godziny. Katamaran płynie w kierunku sąsiedniej wyspy – Lanzarote. Celem jest zobaczenie znajdującej się tam pięknej plaży Papagayo. W czasie rejsu turyści mają możliwość podziwiania widoków na trzy wyspy: Fuerteventurę, Lanzarote oraz Isla de Lobos. W cenę wliczony jest obiad oraz napoje.
 
QUADY I BUGGY

Quad i BuggyWyprawa zaczyna się w Corralejo. Trwa 4,5 godziny, odbywa się z przewodnikiem. Trasa prowadzi drogą szutrową przy morzu a także w głębi lądu, gdzie w tle rozciągają się górskie krajobrazy. Wycieczka pozwala na poznanie północno – zachodniego wybrzeża Fuerteventury oraz ujrzenia wulkanicznych form górskich na tym terenie i pustynnych krajobrazów. Wycieczka odbywa się quadem lub pojazdem buggy. W cenę wliczony jest obiad w restauracji w miejscowości El Cotillo, gdzie roztacza się wspaniały widok na zatokę.

lub

Wyprawa zaczyna się w Costa Calma. Trwa 4,5 godziny lub dwie, w zależności od wybranej opcji. Wycieczka odbywa się z przewodnikiem. Trasa prowadzi drogą szutrową przy morzu a także w głębi lądu, gdzie w tle rozciągają się górskie krajobrazy i wąwozy. Wycieczka pozwala na poznanie południowej części wyspy. Podróż odbywa się quadem lub pojazdem buggy. W cenę wliczony jest obiad w restauracji w urokliwej miejscowości - La Pared, gdzie roztacza się wspaniały widok na zatokę i zachodnie wybrzeże Fuerteventury.

REJS ŁODZIĄ PARADISE LUB KATAMARANEM MAGIC

Rejsy łodzią PARADISE lub katamaranem MAGIC organizowane są z portu Morro Jable na południu wyspy. Wycieczka trwa 4,5 godziny. W czasie rejsu turyści mogą podziwiać widoki południowego wybrzeża Fuerteventury. Atrakcją jest możliwość zobaczenia przepływających w pobliżu delfinów i żółwi morskich. Łódź oraz katamaran zatrzymują się w spokojnej zatoce gdzie można popływać i ponurkować. W cenę wliczony jest obiad oraz napoje.
 
FUERTEVENTURA TOUR

Fuerteventura tour to podróż po wyspie trwająca cały dzień. Trasa wycieczki prowadzi przez malownicze krajobrazy Fuerteventury. Wycieczka rozpoczyna się w punkcie widokowym w La Pared. Następnie bus udaje się do Ajuy, gdzie znajdują się słynne jaskinie. Turyści mogą także zobaczyć wulkan w Tiscamanita. Kolejne odwiedzane miejsca to punkty widokowe: na górę Tindaya i Vallebron.

Ciekawą atrakcją jest spacer po naturalnych wydmach w Corralejo na północy wyspy, skąd roztacza się widok na Lanzarote i Isla de Lobos. W cenę wycieczki wliczony jest typowy obiad kanaryjski w regionalnej restauracji w Lajares. Następnym odwiedzanym miejscem jest muzeum w miejscowości Tefia. Ostatnim punktem programu jest wizyta w Betancurii – pierwszej stolicy wyspy ukrytej między górami. Wedle życzenia turystów wizyta na koziej farmie oraz wizyta w fabryce Aloe Vera.

COFETE/JANDIA

Plaża CofeteTo ekskluzywna wycieczka na południe wyspy – do Cofete i Jandia. Przepiękne widoki Cofete przez mieszkańców są uznawane za najpiękniejsze na Fuerteventurze. Celem wycieczki jest zobaczenie wspaniałych ,,dziewiczych’’ krajobrazów i przyjrzenie się historii wyspy. Najpierw turyści udają się na punkt widokowy Cofete.

Następnie bus udaje się w stronę willi Wintera (zapoznanie się z legendą posiadłości związaną z II wojną światową). W czasie podróży uczestnicy mogą także poznać unikalną roślinność Fuerteventury, zobaczyć wspaniałą plażę i fale o olbrzymiej sile oceanu, które charakteryzują zachodnie wybrzeże wyspy. Ostatnim punktem programu jest Faro de Jandia, czyli latarnia morska znajdująca się na samym cyplu półwyspu. W cenę wliczony jest regionalny posiłek w restauracji.

WYSPA LOBOS

Wyspa LobosWycieczka na wyspę Lobos (wyspa wilków morskich) rozpoczyna się z portu w Corralejo. Uczestnicy wycieczki udają się na statek, z którego można podziwiać podwodną faunę i florę. Statek dopływa do Lobos (wyspa ma zaledwie 4,5 km kw.), można się tam poczuć jak pustynny odkrywca. Jest to miniatura głównej wyspy, z mini wulkanami, małymi lagunami, malowniczą latarnią morską i punktami widokowymi.

W programie jest spacer po wiosce rybackiej, wędrówka na wulkan Montańa de la Caldera oraz zwiedzanie wspomnianej latarni. Na zakończenie wycieczki przewidziany jest spacer po wydmach w Corralejo. W cenie wycieczki obiad w typowej kanaryjskiej restauracji na wyspie Lobos.

NORDIC WALKING

Nordic Walking FuerteventuraNordic walking to wypoczynek dla aktywnych (czyli piesze wycieczki).
Pico de la Jandia (807 m n.p.m) - celem tej wycieczki jest zdobycie najwyższego szczytu na Fuerteventurze. Widok rozpościerający się ze szczytu na obydwie strony półwyspu Jandia jest wart kilku godzin marszu.

Ajuy – El Jurado - to wędrówka po najbardziej dzikim wybrzeżu wyspy. Celem jest podziwianie imponujących skał oraz jaskiń.
Vega de Rio Palma - jest to spacer poprzez oazę palmową i ciekawe formacje geologiczne. Celem wędrówki jest święte sanktuarium w skale – Virgen de la Peńa.

 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE NA TENERYFIE

GOMERA BUS

Przepiękne, malownicze wąwozy biegnące ku oceanowi przecinają La Gomerę w taki sposób, że z lotu ptaka wyspa do złudzenia przypomina koło rowerowe. Żyzna gleba wulkaniczna sprzyja licznym uprawom pokrywającym tarasowe zbocza gór. Pełen magii Park Narodowy Garajonay spowity jest gęstą mgłą skrywającą prawdziwy przyrodniczy skarb – lasy wawrzynowe.

W kraterze wulkanu, gdzie według legend nocami spotykają się czarownice, opadające mgły ukazują obserwatorom zieleń wawrzynu i wrzosowy kobierzec ścielący się pod nogami. Podczas wycieczki można spróbować miejscowej kuchni i poznać tajniki języka gwizdanego! Transport z Teneryfy odbywa się promem, objazd wyspy realizowany jest autokarem. Lunch wliczony w cenę wycieczki.
CENA OK. 69 EUR dorośli/ dzieci ok. 35 EUR

KATAMARAN

Ta wyjątkowa propozycja skierowana jest do miłośników morza, żeglarstwa, pasjonatów podwodnej przyrody, a także do wszystkich kochających przygodę. Rejs katamaranem stanowi wyprawę w poszukiwaniu delfinów i waleni, które przez cały rok pływają wokół wybrzeży Teneryfy. Przewodnik opowiada wiele ciekawych historii dotyczących życia w oceanie, a w jednej z zacisznych i malowniczych zatoczek łódź zatrzymuje się, aby można było popływać w krystalicznie czystym oceanie. Podczas całego rejsu oferowane są napoje chłodzące, wino, piwo i smaczne kanapki.
CENA OK. 45 EUR dorośli/ dzieci ok. 23 EUR

LORO PARK

Loro Park to prawdziwy raj dla dzieci i dorosłych. Obejmuje on powierzchnię 135 tys. m2. Kilka razy dziennie organizowane są przedstawienia z udziałem lwów morskich, delfinów, papug oraz należący do najsłynniejszych - pokaz orek. Olbrzymią atrakcją parku jest Katandra Treetops, gdzie można obserwować ptaki w ich naturalnym środowisku. Miłośnikom flory polecamy ogród z rzadkimi gatunkami orchidei. Na terenie kompleksu znajduje się także plac zabaw dla dzieci, zwany „Kinderlandią”, targ gambijski, stacja z pisklętami papug, muzeum papug oraz wiele restauracji.
CENA OK. 33 EUR dorośli/ dzieci ok. 22 EUR

RAFTING ROWEROWY

Jest to półdniowa wycieczka rowerowa. Trasa licząca długość 35 kilometrów rozpoczyna się w punkcie położonym wysoko w Parku Narodowym Teide i dalej biegnie w dół w kierunku wybrzeża. Niech nikogo nie odstrasza wysiłek związany z jazdą na rowerze, dzięki temu, że trasa prowadzi cały czas w dół, pedałowanie zostanie ograniczone, pozostanie tylko świeże powietrze i podziwianie przepięknej górskiej scenerii.
CENA OK. 40 EUR dorośli/ dzieci ok. 25 EUR

SIAM PARK

Największy tematyczny park rozrywki w Europie, cudowne wodne królestwo, łączące egzotyczne tajemnice starożytnego królestwa Syjamu (obecnie Tajlandii) z podnoszącą poziom adrenaliny przygodą. Na odwiedzających czekają: Pałac Fal, w którym fale dochodzą do 3m, "Tower of Power", czyli zjeżdżalnia porywająca z zawrotną prędkością, Wąż z dżungli, Olbrzym, Wulkan i wiele innych niesamowitych miejsc, a dla dzieci "Zagubione Miasto".

Cudowna biała plaża i egzotyczna roślinność stanowią doskonałe miejsce na chwilę odpoczynku między kolejnymi wodnymi szaleństwami. Po dniu pełnym wrażeń dobrze jest usiąść w tajskiej restauracji i spróbować pysznego orientalnego jedzenia.
CENA OK. 33 EUR dorośli/ dzieci ok. 22 EUR

TEIDE MASCA MINIBUS

Wycieczka do Parku Narodowego Teide, w którym znajduje się kaldera Las Canadas wraz z legendarną świętą górą Guanczów zamieszkiwaną przez bogów. Ową górą jest liczący 3718 m. n.p.m. szczyt wulkaniczny Pico del Teide, będący tym samym najwyższą górą w całej Hiszpanii. Park przypomina krajobraz księżycowy, pokryty jest licznymi formacjami skalnymi oraz zastygłą lawą.

Dla chętnych wjazd kolejką linową na wysokość 3555 m n.p.m. (25 EUR w dwie strony). Następnie górską drogą udamy się do dawnej wioski pirackiej - Masca - atrakcyjnej ze względu na swe niezwykłe położenie - 305 m poniżej stromego urwiska. Łańcuchem zygzaków wjedziemy na wysoki grzbiet, z którego wąska droga doprowadzi nas do regionu Teno.
CENA OK. 49 EUR dorośli/ dzieci ok. 25 EUR

TREKKING GUAJARA

Góra Alto de Guajarao wysokości 2718 m n.p.m. jest jednym z najwyższych szczytów Teneryfy. Zapraszamy na wędrówkę niezwykłą trasą obfitującą w malownicze krajobrazy z widokami na wulkan Teide, Las Cañadas oraz sąsiednie wyspy: Gran Canarię, El Hierro, La Gomerę i La Palmę. Wyprawa ta stwarza doskonałą okazję do sprawdzenia  swoich możliwości, szczególnie dla osób planujących wspinaczkę na Teide, najwyższy szczyt Hiszpanii (3718 m n.p.m.). Wędrówka odbywa się w grupach maksymalnie 8-osobowych.

Trasa jest dość trudna, więc polecamy ją osobom zaawansowanym.
Czas trwania trekkingu: 5,5 godz. Nachylenie 600 m w górę i 600 m w dół.
Cena obejmuje transport, piknik i opiekę doświadczonego przewodnika.
Wymagania dotyczące trasy: dobre buty sportowe (możliwość wypożyczenia), dużo wody.
CENA OK. 48 EUR dorośli/ dzieci ok. 24 EUR

REKKING MASCA

Nasza wędrówka rozpoczyna się w malowniczej wiosce Masca. Jest ona położona w środku wąwozu, na terenie Parku Narodowego Teide. W czasie wycieczki będziemy podziwiać to malownicze miejsce usytuowane wśród niesamowitych bazaltowych form skalnych i endemicznej roślinności. Następnie zejdziemy do plaży, gdzie będzie można zażyć kąpieli w oceanie. Droga powrotna prowadzi łodzią wzdłuż gigantycznych klifów aż do portu w Los Gigantes, skąd odbierze nas autobus. Wędrówka odbywa się w grupach maksymalnie 8-osobowych. Trasa nie jest trudna, więc każdy może wybrać się na tą wycieczkę.

Czas trwania wędrówki: od 3,5 do 4 godz.
Długość trasy : 4 km. wysokość 600 m n.p.m. do 20 m n.p.m.
Cena obejmuje transport, piknik i opiekę doświadczonego przewodnika.
Wymagania dotyczące trasy: dobre buty sportowe (możliwość wypożyczenia), dużo wody.
CENA OK. 48 EUR dorośli/ dzieci ok. 24 EUR


TREKKING TAUCHO

Zapraszamy na nietrudną i bardzo malowniczą trasę w południowej części Teneryfy, dzięki której można poczuć prawdziwie kanaryjskie klimaty. Po drodze będziemy mijać lasy piniowe oraz liczne wioski z tradycyjną zabudową. Dowiemy się, jak żyją ludzie mieszkający głęboko w górach, poznamy ich zwyczaje i sposób życia. Wędrówka rozpoczyna się w miejscowości Taucho położonej na wysokości 900 m n.p.m., a kończy się w Ifonche. Trasa przystosowana jest dla dzieci. Trekking odbywa się w grupach maksymalnie 8-osobowych.

Czas trwania wędrówki: 4godz.
Długość trasy: 9,5km. wysokość 900 m, nachylenie 200 m.
Cena obejmuje transport, piknik i opiekę doświadczonego przewodnika.
Wymagania dotyczące trasy: dobre buty sportowe (możliwość wypożyczenia), dużo wody.
CENA OK. 41 EUR dorośli/ dzieci ok. 21 EUR

WULKAN TEIDE

Wulkanolodzy twierdzą, że w nowym tysiącleciu wulkan Teide, święta góra Guanczów, przemówi ponownie, właśnie dlatego warto ją odwiedzić. Egzotyczny i miejscami "księżycowy" krajobraz Pico del Teide zachwyca swym niepowtarzalnym pięknem. Góra rzuca najdłuższy na świecie cień, a jej wierzchołek widoczny jest z każdego miejsca Teneryfy. Rozległy teren Parku Narodowego zadziwia kolorami wulkanicznych skał i ilością kraterów. Wyprawa wiedzie niemal na sam szczyt wulkanu. Połyskujący w słońcu śnieg gdzieniegdzie przykrywa wulkaniczne skały i stanowi nie lada atrakcję na podzwrotnikowej wyspie. Wycieczka półdniowa. Lunch nie jest wliczony.
CENA OK. 31 EUR dorośli/ dzieci ok. 16 EUR

WYCIECZKA WOKÓŁ WYSPY + LORO PARK

Malowniczą wędrówkę po Teneryfie rozpoczyna przejazd przez plantacje bananowców, z których słyną Wyspy Kanaryjskie. Wśród wielu wspaniałych widoków, najdłużej zostaje w pamięci niezwykły masyw skał Los Gigantes stromo opadający do morza. Inną atrakcją są "Pompeje" Teneryfy - Garachico, usytuowane u podnóża wulkanu Teide. W Icod de los Vinos można podziwiać tysiącletnie Drzewo Smocze. Miłośnicy dobrego wina oraz likierów również znajdą dla siebie mły zakątek. Kolejnym punktem wycieczki jest Loro Park w Puerto de la Cruz, gdzie w scenerii egzotycznych roślin można obserwować wyczyny tresowanych lwów morskich, orek i delfinów. Bogata, wielobarwna flora i fauna parku to wdzięczny temat pamiątkowych fotografii. Lunch nie jest wliczony w cenę.
CENA OK. 72 EUR dorośli/ dzieci ok. 36 EUR

AQUA CLUB TERMAL

Jeden cykl zabiegów termalnych zawiera:
- basen z hydromasażem
- basen relaksacyjny
- basen tonizujący
- łaźnię rzymską
- łaźnię turecką
- prysznice
- saunę
- rose z minerałami
- flotarium
Jedna sesja trwa 2 godz. Godziny otwarcia: 10:00 - 19:30. Depozyt na wypożyczenie ręczników.
CENA OK. 27 EUR

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.