Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Ek Balam – Rio Lagartos

Królestwo Czarnego Jaguara i Świat Różowych Flamingów.

Wyjazd w godzinach porannych. Podróż odbywać się będzie klimatyzowanym środkiem transportu. Na lunch uczestnik wycieczki otrzyma chipsy, soczek, słodką bułkę i owoc. Osoby odbierane są w recepcji hotelu lub po wcześniejszym ustaleniu z innego miejsca.


Miejscem wycieczki jest odkryta w 1997r. strefa archeologiczna, która ukryta jest w dżungli – Ek Balam, czyli miasto Czarnego Jaguara. Zobaczyć tu można piękne ruiny archeologiczne, które zasłynęły ze swoich rzeźb i stiuków. Wśród tych ruin ujrzeć można Plac Główny, który otaczają inne budowle, takie jak np. Łuk Triumfalny, Platforma Steli czy Piramida Wież. Istnieje możliwość wejścia na piramidę.

Po wizycie w Ek Balam przenosimy się do Rio Lagartos, miejsca będącego sercem rezerwatu. Znaleźć tu można mnóstwo przeróżnych gatunków ptaków, ssaków, gadów, płazów i ryb. Jest to również teren bogaty w roślinność – lasy mangrowe. Oprócz tego atrakcją są liczne oczka wodne. Miejsce to jest tak wyjątkowe, że władze Meksyku ustanowiły te tereny Rezerwatem Biosfery. Będąc tu udajemy się w rejs szalupami po wodach laguny.

Podczas trwania tej wycieczki zobaczyć będzie można krokodyle. Wszystkich z pewnością zachwycą różowe flamingi razem z różowymi jeziorami. Oprócz tego obserwować będzie można różne rodzaje ptaków, np. orły, pelikany czy czaple, ale też wiele innych. Po wszystkim zaplanowana jest chwila relaksu oraz wypoczynku, a także kąpiel w cenocie. Po tym wszystkich powracamy do hotelu.

Cena zawiera:
Transport: z hotelu oraz do hotelu, lunch, bilety wstępu: do cenoty, kąpiele błotne, obiad, opiekę polskojęzycznego przewodnika w trakcie wycieczki oraz w trakcie rejsu łódkami.

Cena nie zawiera:
Napiwków dla kierowcy środka transportu, opłat za: napoje do posiłków oraz filmowanie w strefie archeologicznej.

Co warto ze sobą zabrać:

  • Strój kąpielowy
  • Ręcznik
  • Nakrycie głowy
  • Filtr przeciwsłoneczny
  • Okulary przeciwsłoneczne
  • Wygodne buty, najlepiej sandały lub klapki (osoby które chcą wejść na piramidę powinny zabrać ze sobą sandały lub adidasy)
  • Dodatkowe pieniądze, by kupić pamiątki


Godziny wyjazdu uzależnione są od hotelu, w którym przebywają zwiedzający. Są one ustalane z każdym indywidualnie.

 Ważne informacje - wycieczki wodne / morskie:
Jeśli podczas wycieczki włączone są atrakcje wodne a z przyczyn naturalnych wystapi nagła zmiana pogody umożliwiająca realizacje takich atrakcji wodnych, organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania oraz innych zmian w programie.


Tagi: strefa archeologiczna, Ek Balam, Miasto Czarnego Jaguara, Rio Lagartos, Łuk Triumfalny, Platforma Steli czy Piramida Wież, Rio Lagartos, Rezerwat Biosfery, Cenoty, Laguny, Meksyk, wycieczki, zwiedzanie, flamingi, gady, pelikany, ptaki,

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.