Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

El Mundo Maya – Celestun - 2 dni

Pierzasty Wąż - Pueblo Magico - Święta Cenota - Cmentarz Majów - Tajemnica Karła - Różowe flamingi.

Wyjazd w godzinach porannych. Podróż odbywać się będzie klimatyzowanym środkiem transportu. Na lunch uczestnik wycieczki otrzyma chipsy, soczek, słodką bułkę i owoc. Osoby odbierane są w recepcji hotelu lub po wcześniejszym ustaleniu z innego miejsca.

Dzień 1:
Ticuch – Valladolid – Chichen Itza – Destylarnia Tequili – Ikkil – Merida.

Wyjazd rankiem z hotelu. Przyjazd na jeden z cmentarz Majów. Następnie wizyta w destylarni tequili – zwiedzamy ją oraz degustujemy trunek. Istnieje możliwość zakupu trunku. Po zwiedzeniu destylarni przejeżdżamy do Pueblo Magico. Tam spacerujemy po Valladolid – jest to wybudowane przez Hiszpanów w 1545r. kolonialne miasto, mające ścisły związek z kulturą Majów, bowiem było ono ich głównym ośrodkiem ruchów niepodległościowych. Zobaczyć tu można m.in. Zocalo, Palacio Municipal, Catedra San Gervacio. Po wizycie w tym mieście, przemieszczamy się do innego miasta, tym razem zbudowanego przez Majów – Chichen Itza, które wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W tym miejscu podziwiać można dzieła dawnej architektury, takie jak: Piramida Kukulkana, Świątynie: Jaguara, Tysiąca Kolumn, Wojowników, Platformę Orłą i wiele innych.

Po zwiedzaniu chwila wolnego, by zakupić pamiątki. Po chwili wolnego udajemy się na obiad. Zainteresowani mogą odbyć kąpiel w cenocie Ikkil. Następnie przejeżdżamy do Meridy – tam udajemy się na nocny spacer ulicami miasta. Chętni mogą zjeść meksykańską kolację. W tym miejscu mamy także nocleg.


Dzień 2:
Merida – Uxmal – Celestun – Izamal – Playa del Carmen.

Po zjedzeniu śniadania przejeżdżamy do Paseo de Montejo, gdzie podziwiać można kolonialną architekturę. Następnie udajemy się do Uxmal, gdzie zobaczymy: Czworokąt Mniszek, Pałac Namiestnika, Boisko do Gry w Pelotę, a także Piramidy: Wielką Piramidę oraz Piramidę Wróżbity. Po zwiedzeniu Uxmal, przybywamy do Celestun – jest to mała wioska rybacka, mająca ok. 7000 mieszkańców. Udajemy się w rejs po lagunie Celestun, by móc obserwować zwierzęta zamieszkujące Rezerwat Biosfery. Zobaczyć tu można różnorodne gatunki ptaków. Docieramy do Ojo de Aqua – oczka wodnego, gdzie spod ziemi wybija słodka woda.

Po rejsie udajemy się do Zatoki Meksykańskiej, by zaznać chwili odpoczynku na tamtejszych plażach oraz zjeść obiad. Po zaspokojeniu głodu udajemy się do Izamal, co w tłumaczeniu z języka Majów znaczy „rosa z nieba”.

Zobaczymy tu sanktuarium Matki Boskiej Izamal Patronki Indian. To tutaj znajdują się pozostałości po wielkich piramidach. Na szczycie największej z nich, wybudowano klasztor Convento de San Antonio de Padua, gdzie w 1993r. dla Indian Jan Paweł II odprawił mszę świętą w ich języku. Jest to ostatni punkt wycieczki – następuje powrót do hotelu.

Hotel w Meridzie – Maya Yucatan 4*.

Cena zawiera:

 • Transport: z hotelu oraz do hotelu
 • Lunch, bilety wstępu: do cenoty, do rezerwatu, dwa obiady i śniadanie,
 • Nocleg w hotelu 3*
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika w trakcie wycieczki oraz w trakcie rejsu łodziami.


Cena nie zawiera:

 • Napiwków dla kierowcy środka transportu
 • Kolacji, opłat za: napoje do posiłków oraz filmowanie w strefie archeologicznej,
 • Dopłat do pokoju jednoosobowego


Co warto ze sobą zabrać:

 • Strój kąpielowy
 • Ręcznik
 • Nakrycie głowy
 • Filtr przeciwsłoneczny
 • Okulary przeciwsłoneczne
 • Wygodne buty, najlepiej sandały lub klapki (osoby które chcą wejść na piramidę powinny zabrać ze sobą sandały lub adidasy)
 • Dodatkowe pieniądze, by kupić pamiątki.


Godziny wyjazdu uzależnione są od hotelu, w którym przebywają zwiedzający. Są one ustalane z każdym indywidualnie.

Ważne informacje - wycieczki wodne / morskie:
Jeśli podczas wycieczki włączone są atrakcje wodne a z przyczyn naturalnych wystapi nagła zmiana pogody umożliwiająca realizacje takich atrakcji wodnych, organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania oraz innych zmian w programie.


Tagi: wycieczki fakultatywne 2 dniowe, Pueblo Magico, Święta Cenota, Cmentarz Majów, Tajemnica Karła, Różowe flamingi, Merida, Uxmal, Celestun, Izamal, Playa del Carmen, Cancun,

 

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.