Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Jukatan - 2 dni

Trasa wycieczki: Czarny Jaguar – Różowe Flamingi – Majańskie SPA – Pueblo Magico – Kapłan i Majowie.

Dzień 1:
Ek Balam – Rio Lagartos – Valladolid

Wyjazd rankiem do strefy archeologicznej, położonej w dżungli – Ek Balam, zwane miastem Czarnego Jaguara. Zobaczymy tam piękne ruiny archeologiczne – Plac Główny z otaczającymi go budowlami: Platformą Steli, Acropolis, Łukiem Triumfalnym a także Piramidę Wież, z możliwością wejścia na nią, oraz inne.

Z Ek Balam przenosimy się do Rio Lagartos – serca rezerwatu przyrody. Ujrzeć tutaj możemy różnorodne gatunki ptaków, ssaków, gadów oraz innych zwierząt. Różnorodność fauny i flory sprawiły, że miejsce to ogłoszone zostało Rezerwatem Biosfery. W skład programu odbywającego się w tym miejscu wchodzi również rejs łódkami po spokojnej lagunie. Możemy spotkać tu także krokodyle.

Podróż łódkami doprowadzi nas do różowego jeziora z różowymi flamingami. Oprócz tego zobaczyć można wiele gatunków ptaków. Po obserwacji zwierząt czas na kąpiel w „zupie solnej”, w błotach – mule borowinowym, a także kąpiel w cenocie. Następnie czas na relaks i odpoczynek. Po czasie na zabawę udajemy się na lunch.

Po lunchu udajemy się do Valladolid. Tam następuje zakwaterowanie w hotelu, po którym mamy czas wolny. Nocleg.

Dzień 2: Valladolid – Wioska Majów - ceremonia oczyszczania – cenota

Po zjedzeniu śniadania udajemy się na spacer po Valladolid – jest to kolonialne miasto wybudowane przez Hiszpanów. Jest to ważne miejsce dla Majów – było ono głównym ośrodkiem ruchów niepodległościowych.

W trakcie spaceru po miasteczku zobaczymy m.in. Zocalo, Ex Convento de San Bernardino de Siena, Palacio Municipal i inne. Po spacerze przenosimy się do wioski Majów, której zazwyczaj nie odwiedzają turyści. Następuje tam integracja z tamtejszym ludem, poprzez zabawę z dziećmi, tańce, wspólną naukę i pokaz robienia tortilli. Będziemy brali także udział w ceremonii oczyszczania, którą zakończy kąpiel w cenocie. Po tych atrakcjach udajemy się na obiad do meksykańskiej restauracji, po czym wracamy do hotelu.

Cena zawiera:
Transport: z hotelu oraz do hotelu klimatyzowanym środkiem transportu, dwa obiady, śniadanie, butelkowaną wodę mineralną na drogę, bilety wstępu: do rezerwatu, opłaty za: pływanie w cenocie, kąpiele błotne, opiekę polskojęzycznego przewodnika w trakcie wycieczki, lokalnego przewodnika na łódce, ceremonię oczyszczania.

Cena nie zawiera:
Napiwków dla kierowcy, opłat: za napoje do posiłków oraz za filmowanie w strefie archeologicznej.

Co warto ze sobą zabrać:

  • Strój kąpielowy
  • Ręcznik
  • Nakrycie głowy
  • Filtr przeciwsłoneczny
  • Okulary przeciwsłoneczne
  • Wygodne buty, najlepiej sandały lub klapki (osoby które chcą wejść na piramidę powinny zabrać ze sobą sandały lub adidasy)
  • Dodatkowe pieniądze, by kupić pamiątki.


Godziny wyjazdu uzależnione są od hotelu, w którym przebywają zwiedzający. Są one ustalane z każdym indywidualnie.

Ważne informacje - wycieczki wodne / morskie:
Jeśli podczas wycieczki włączone są atrakcje wodne a z przyczyn naturalnych wystapi nagła zmiana pogody umożliwiająca realizacje takich atrakcji wodnych, organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania oraz innych zmian w programie.


Tagi: wycieczka 2 dniowa, Czarny Jagua, Różowe Flamingi, Majańskie SPA, Pueblo Magico, Kapłan, Majowie, Jukatan,

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.