Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Rajskie Wyspy – Wyspa Contoy – Wyspa Kobiet

Wyjazd w godzinach porannych. Klimatyzowanym środkiem transportu przyjeżdżamy w kierunku portu w Cancun. Tam chwila czasy wolnego na delikatne śniadanie. Po śniadaniu przesiadamy się na łodzie motorowe, którymi udajemy się na rafę koralową. Tam zaplanowany jest ok. 35-40 minutowy snorkeling, po czym z powrotem wracamy na łódź, gdzie po pierwszym snorkelingu do dyspozycji mamy piwo.

Następnie płyniemy do Isla Contoy – Rezerwatu Ekologicznego, który otaczają lasy namorzynowe, a roślinność i zwierzęta są chronione. Po zejściu z łodzi spacerujemy i zwiedzamy wyspę  - znajduje się tu małe muzeum oraz punkt obserwacyjny. Oprócz tego oraz wydzielonego kawałka plaży, królują tu zwierzęta, zwłaszcza ptaki. Znajdują się tu stanowiska lęgowe oraz miejsca odpoczynku jednego z wielu gatunków ptaków zamieszkujących wyspę – Fregaty Wielkiej.

Czas wolny na chwilę relaksu. W pobliżu wyspy (kilka metrów dalej) znajduje się rafa, gdzie żyje wiele gatunków, np. homary, ośmiornice czy krewetki. Następnie udajemy się na obiad, podczas którego skosztować można potraw z grilla, sałatek, warzyw lub meksykańskich przysmaków; jeśli chodzi o napoje mamy wybór wśród wody, napoi orzeźwiających i piwa. Po obiedzie spędzamy ostatnie chwile na wyspie, które warto wykorzystać na robienie zdjęć.

Z Isla Contoy udajemy się do Isla Mujeres, czyli Wyspy Kobiet. Otoczona jest pięknymi plażami i turkusowymi wodami Morza Karaibskiego. Jej nazwa wzięła się od zakopanych figurek kobiet, które odnaleźli Hiszpanie. Oprócz tego wyspa ma związek z piratami i historią miłosną, o czym opowiadać będzie przewodnik.

Po zwiedzaniu z przewodnikiem czas wolny na zakup pamiątek, plażowanie czy zwiedzanie wyspy na własną rękę. Następnie powrót do portu, po czym przesiadamy się do busów i powracamy do hotelu.

Cena zawiera:

 • Transport: z hotelu oraz do hotelu klimatyzowanym środkiem transportu
 • Sprzęt do snorkelingu: maska, rurka, kapok, dwa posiłki z czego jeden w formie bufetu, napoje, piwo, owoce
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika w trakcie wycieczki.

Cena nie zawiera:

 • Napiwków dla kierowcy oraz przewodnika na łódce.


Co warto ze sobą zabrać:

 • Strój kąpielowy
 • Ręcznik
 • Nakrycie głowy
 • Filtr przeciwsłoneczny
 • Okulary przeciwsłoneczne;
 • Wygodne buty, najlepiej sandały lub klapki (osoby które chcą wejść na piramidę powinny zabrać ze sobą sandały lub adidasy)
 • Dodatkowe pieniądze, by kupić pamiątki.


Godziny wyjazdu uzależnione są od hotelu, w którym przebywają zwiedzający. Są one ustalane z każdym indywidualnie.

Ważne informacje - wycieczki wodne / morskie:
Jeśli podczas wycieczki włączone są atrakcje wodne a z przyczyn naturalnych wystapi nagła zmiana pogody umożliwiająca realizacje takich atrakcji wodnych, organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania oraz innych zmian w programie.


Tagi: wyspa kobiet, Cenoty, wycieczki fakultatywne Meksyk, polski przewodnik, snorkeling, Isla Contoy – Rezerwat Ekologiczny,

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.