Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Tulum – Coba – Snorkeling z żółwiami na rafie koralowej

Wyjazd wczesnym rankiem klimatyzowanym środkiem transportu. Odbiór z hotelowej recepcji lub z umówionego wcześniej miejsca. Każda osoba biorąca udział w wycieczce otrzyma lunch box, w skład którego wchodzą sok, chipsy, owoc i słodka bułka.

Najpierw udajemy się do Tulum – malowniczej miejscowości położonej na karaibskim klifie. Nazwa Tulum w tłumaczeniu na język polski oznacza „poranek”. Pośród pięknych ruin miasta Majów zobaczymy Świątynie Fresków, Zstępującego Boga oraz Wiatru, natomiast wśród starych domów mieszkalnych zobaczymy Dom: Kolumn, Halach Uinic, Chultuna.

Po wizycie w Tulum przejeżdżamy do Coba, położonego wśród dżungli. Tam po przyjeździe jemy obiad w restauracji meksykańskiej. Po obiedzie wyruszamy do strefy archeologicznej Coba. Tam poruszamy się rowerami lub rikiszami. Poruszając się kamiennymi drogami Sacbe podziwiać możemy najważniejsze budowle miasta, czyli Boisko do Gry w Pelotę, Zespół Malowideł czy Wielką Piramidę Nohoch Mul, liczącą 42 m - istnieje możliwość wejścia na nią.

Następnie udajemy się do Akumal – miasteczko położone nad brzegiem Morza Karaibskiego, będące miejscem żółwi. Po wypożyczeniu odpowiedniego sprzętu zaczynamy snorkeling pośród żółwi, płaszczek i ryb o różnych barwach. Po wodnych atrakcjach powracamy do hotelu.

Cena zawiera:

 • Transport: z hotelu oraz do hotelu klimatyzowanym środkiem transportu,
 • Lunch box
 • Opłaty za: sprzęt do snorkelingu (maska, rurka, kapok), rikisze, kapoki, przekąski, kawę, owoce,
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika w trakcie wycieczki oraz instruktora nurkowania na czas snorkelingu.


Cena nie zawiera:
Napiwków dla kierowcy, opłat za: napoje do obiadu, filmowanie w strefie archeologicznej.

Co warto ze sobą zabrać:

 • Strój kąpielowy
 • Ręcznik
 • Nakrycie głowy
 • Filtr przeciwsłoneczny
 • Okulary przeciwsłoneczne
 • Wygodne buty, najlepiej sandały lub klapki (osoby które chcą wejść na piramidę powinny zabrać ze sobą sandały lub adidasy)
 • Dodatkowe pieniądze, by kupić pamiątki.


Godziny wyjazdu uzależnione są od hotelu, w którym przebywają zwiedzający. Są one ustalane z każdym indywidualnie.

Ważne informacje - wycieczki wodne / morskie:
Jeśli podczas wycieczki włączone są atrakcje wodne a z przyczyn naturalnych wystapi nagła zmiana pogody umożliwiająca realizacje takich atrakcji wodnych, organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania oraz innych zmian w programie.

Tagi, Miasto Tulum, snorkeling w Tulum, Morze Karaibskie, Akumal, Wielka Piramida Nohoch Mul, wycieczki fakultatywne w Meksyku,

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.