Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Riwiera Egejska

PALMUKKALE

Wyjazd w godzinach porannych. Jest to jedno z najbardziej znanych i malowniczych miejsc Turcji. U podnóża łańcucha górskiego wyłania się białe zbocze. Z bliska widok ten nabiera kształtów wielkiego, zastygłego wodospadu z dobrze zachowanymi szczegółami. W rzeczywistości wytrącający się osad wapienny z wydobywającej się na powierzchnię wody przez tysiące lat kształtował zachwycające formy przypominające kaskady.

Każdy, kto przybędzie do tego niezwykłego zakątka, od razu zrozumie, skąd wzięła się nazwa Pamukkale (Bawełniany Zamek). Olśniewające, śnieżnobiałe tarasy, kaskady spadającej, lazurowej wody składają się na obraz tego zadziwiającego zjawiska. Będą mogli Państwo przekonać się osobiście o cudownym działaniu źródeł z Pamukkale podczas relaksu w Basenie Kleopatry. Wzdłuż górnego brzegu wapiennych skał, w obrębie parku narodowego, rozciągają się ruiny antycznego Hierapolis – ośrodka leczniczego założonego ok. 190 r. p.n.e. przez króla Pergamonu. W drodze powrotnej wizyta w sklepie z onyksami. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych.
Cena ok. 50 EUR - dorosły, 45 EUR - dziecko

EFEZ - KROK W ANTYCZNOŚĆ

Efez to jedno z najpiękniejszych antycznych miast. Założone zostało przez Androklosa, syna króla Aten. Jest jednym z tych nielicznych miejsc na świecie, gdzie przy niewielkim wysiłku można sobie wyobrazić, jak wyglądało życie w czasach rzymskich. Wszystkie ze znajdujących się tu zabytków wywołują ogromne wrażenie: Agora z niezliczonymi kolumnami, świątynia Hadriana czy też wiodąca do portu Droga Arkadyjska. W programie jest wizyta w Panaya Kapulu – kaplicy stojącej na fundamentach domu, w którym swoje ostatnie lata życia spędziła Matka Boska.

Tym pełnym uroku miejscem opiekują się ojcowie lazaryści, którzy od lat pielęgnują tradycje chrześcijańskie wśród miejscowej ludności. Od 1950 roku Panaya Kapulu stanowi popularny cel pielgrzymek, gdzie przybywający wierni z całego świata wyznają kult Maryi. W programie jest również zwiedzanie fabryk skór oraz złota, gdzie będzie można dokonać zakupów.
Cena ok. 55 EUR - dorosły, 48 EUR – dziecko

DALYAN - TURECKA AMAZAONKA

Tropikalna przyroda, zachwycające krajobrazy oraz szalona zabawa w błotnym basenie Kleopatry. Te i wiele innych atrakcji czeka na Państwa podczas wycieczki do Dalyanu, miejsca tak niepowtarzalnego i zachwycającego, że przyciągnęło do siebie takie sławy jak Sting, Dustin Hoffman, czy Uma Thurman. Dalyan jest przepięknym parkiem naturalnym, gdzie żyje 150 gatunków różnych zwierząt.

Znajduje się tam m.in. plaża Iztuzu, miejsce chronione przez UNESCO jako jedyna plaża Turcji, na której olbrzymie żółwie Caretta Caretta składają swoje jaja. Można tu zażywać odmładzających i ujędrniających ciało kąpieli błotnych, odbyć rejs po tropikalnej rzece oraz podziwiać zachwycające, wykute w skałach grobowce likijskie.
Cena ok. 60 EUR - dorosły, 40 EUR – dziecko

BODRUM

Najpiękniejsze wyroby ze złota, najmodniejsze skóry czy najlepsza na świecie chałwa to wizytówki tego kraju. W trakcie tej wycieczki odwiedzimy Bodrum Gold Center – największe centrum złota w Rejonie Egejskim, Centrum Skór, a także Sultan Bazar – sklep słynący z przysmaków tureckich oraz pamiątek. W programie wycieczki są również najpiękniejsze i najważniejsze miejsca miasta: Myndos Gate, pozostałości murów obronnych starożytnego Halikarnasu, a w czasie wolnym będziecie można przespacerować się wzdłuż uroczego wybrzeża pełnego restauracji, barów i lokalnych sklepów. Do hotelu powrócimy wczesnym popołudniem.
Cena ok. 15 EUR

REJS STATKIEM

Na drewnianej łodzi będzie można odpoczywać, opalać się i korzystać z kąpieli. W cenie rejsu jest lunch. Zawiniemy do kilku malowniczych zatok, gdzie będzie można zażywać kąpieli. Podczas tej wycieczki zapomnicie Państwo o codziennych troskach i szybko się zrelaksujecie.
Cena ok. 40 EUR - dorosły, 30 EUR – dziecko

KOS

To podróż na sąsiednią grecką wyspę. Ten dzień jest do Państwa dyspozycji, możecie go zagospodarować zgodnie z własnym upodobaniem. Można odwiedzić miasto Hipokratesa oraz Asklepios – szpital wybudowany przez jego uczniów lub po prostu dokonać zakupów i rozkoszować się grecką kuchnią. Proszę nie zapomnieć swojego paszportu!
Cena ok. 35 EUR - dorosły, 20 EUR - dziecko

ŁAŹNIA TURECKA

Turecka łaźnia to konieczność, podczas pobytu w Turcji każdy powinien jej spróbować! To miejsce, gdzie oczyszczamy swoje ciało i duszę. Po tym, gdy już się przebierzecie i położycie na gorących marmurowych stołach, zajmie się Państwem personel, który wymyje Państwa mydlaną pianą, a następnie za pomocą piklingu oczyści skórę całego ciała, dzięki czemu będzie bardzo gładka. Dla chętnych istnieje możliwość masażu oliwką.
Cena ok. 30 EUR - dorosły, 15 EUR – dziecko

BAZAR W MILAS I ODKRYWANIE WSI

Wycieczkę rozpoczniemy od przejazdu do tradycyjnej tureckiej wioski. Odwiedzimy tam meczet oraz wiejską chatę. Będzie można zobaczyć sposób wyplatania dywanów, a chętni będą moli zakupić je w korzystnych cenach. Następnie przejedziemy do Milas na zakupy na największym bazarze w regionie.
Cena ok. 25 EUR - dorosły, 20 EUR – dziecko

PRIENE, DIDYMA, MILET

Na północny wschód od Bodrum można znaleźć ruiny trzech ważnych antycznych osad, które warto odwiedzić podczas jednodniowej wycieczki. W Milecie zachował się wielki teatr oraz łaźnie Faustyny. Natomiast świątynia Apollina w Didymie należy do najlepiej zachowanych tego typu obiektów na świecie. Mieściła się w niej wyrocznia nie mniej ważna niż delficka. Priene miało duże znaczenie w III w. p.n.e., kiedy odbywały się w nim zjazdy i uroczystości miast należących do Związku Jońskiego.
Cena ok. 40 EUR - dorosły, 30 EUR – dziecko

JEEP SAFARI

Tego dnia do pokonamy ok. 130 km wiejskich dróg, które przeniosą Was na łono natury. Krótka przerwa na herbatę we wsi Ciftlikkoy, następnie przejazd do najwyższego punktu wyprawy, skąd będzie roztaczał się przepiękny widok. Obiad i możliwość popływania w przepięknej zatoczce. Po południu wyruszymy w drogę powrotną do hotelu prowadzącą przez lasy piniowe.
Cena ok. 60 EUR - dorosły, 35 EUR – dziecko

RAFTING

Niezapomniana przygoda na rzece Dalyan. Wyjazd z Bodrum wczesnym rankiem. Po 3 godzinach jazdy przystanek we wsi Akkopru, gdzie będzie śniadanie i piloci przekażą najważniejsze informacje. Potem zaczniemy rafting, w trakcie którego będą liczne przystanki na odpoczynek i obiad.
Cena ok. 70 EUR

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.