Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Wenezuela

Wycieczki dostępne z wyspy Margarita z polskim pilotem

CUBAGUA

Cubagua jest pustynną wyspą, położoną na południowy zachód od Margarity, zamieszkałą jedynie przez rybaków i poławiaczy pereł. Łodzie przewożące turystów na Cubaguę wypływają z portu w Punta de Piedras. Po około 40 minutach rejsu zatrzymują się przy wraku statku, znajdującego się na dnie morza, który można podziwiać podczas snorkelingu.

Po dotarciu na wyspę mamy możliwość wykąpania się w krystalicznie czystym morzu, w tym czasie załoga łodzi przygotuje obiad. W celu zażycia kosmetycznych terapii udamy się po posiłku do naturalnych, błotnych kąpieli. Będzie to ostatni punkt programu. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych.
Cena ok. 65 USD


PARK NARODOWY CANAIMA

Park Narodowy Canaima jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Wenezueli. To tutaj ponad gęstą puszczą królują nagie skały gór stołowych, z których spływają liczne wodospady, a wśród nich najwyższy wodospad świata – Salto Angel. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, to będzie można go podziwiać z okien samolotu.

Po dotarciu na miejsce, wypłyną Państwo indiańskim czółnem (zwanym Curiara) w krótki rejs po lagunie, ukoronowany przejściem pod strugami spadającej wody wodospadu El Hacha lub El Sapo. Na koniec pyszny obiad w miejscowej restauracji, po którym nastąpi wylot na Margaritę. Ta całodzienna wycieczka dostarczy Państwu niezapomnianych wrażeń.
Cena ok. 360 USD

DELTA RZEKI ORINOKO I PARK NARODOWY CANAIMA

Podczas tej dwudniowej wycieczki w głąb kontynentu, będą Państwo mogli zobaczyć największe atrakcje Wenezueli. Samolot wylatuje z lotniska w Porlamar we wczesnych godzinach porannych. Po wylądowaniu w miejscowości Tucupita nastąpi przesiadka do łodzi. Podczas rejsu kanałami delty rzeki Orinoko będzie można podziwiać tropikalną puszczę, gdzie poznają Państwo wiele gatunków niespotykanych u nas roślin i zwierząt.

Po dotarciu do hotelu i krótkim odpoczynku będzie można zjeść obiad, a po nim kolejny rejs połączony z eksploracja dżungli. W programie również łowienie piranii oraz wizyta w wiosce indiańskiej, w której będzie można zakupić wyroby rękodzielnicze Indian z plemienia Warao. Wieczorem wyprawa na kajmany i anakondy (opcjonalnie/dodatkowo płatne).

Następnego dnia wylecą Państwo do Parku Narodowego Canaima, podczas lotu będzie można podziwiać góry stołowe oraz najwyęszy wodospad świata - Salto Angel (o ile warunki atmosferyczne na to pozwolą). Po wylądowaniu popłyną Państwo indiańską Curiarią do kolejnych dwóch wodospadów El Sapo i El Hacha. Po obiedzie będzie czas wolny, a po nim nastąpi powrót na Margaritę. Dodatkowo płatne: taryfa lotniskowa, wstęp do Parku Narodowego Canaima.
Cena ok. 490 USD


JEEP SAFARI

Jeep safari to najlepsza okazja, aby zapoznać się z największymi atrakcjami Margarity, podziwiać piękno przyrody oraz doświadczyć miejscowej kultury. Podczas całodniowego objazdu odwiedzą Państwo miejsca ważne z punktu widzenia historii wyspy. W programie wycieczki przewidziana jest wizyta w Muzeum Pereł, zwiedzanie Castillo de Santa Rosa w La Asuncion oraz Sanktuarium Naszej Panienki z Doliny.

W Parku Narodowym La Restinga będą Państwo pływać kanałami utworzonymi przez lasy namorzynowe, które stanowią schronienie dla wielu gatunków ptaków. W Punta Arenas – najdalej na zachód wysuniętym punkcie Półwyspu Macanao, na przepięknej plaży, w cieniu palmowych parasoli podany zostanie obiad. Po posiłku będzie czas wolny, z możliwością zażycia kąpieli. Na koniec przejazd przez góry La Sierra, skąd rozciąga się wspaniały widok na cały Półwysep Macanao.
Cena ok. 65 USD


WYSPA COCHE

Coche jest niewielką wyspą położoną na południe od Margarity. Po śniadaniu zostaną Państwo przewiezieni do portu w El Yaque, skąd wypływa łódź w 1,5-godzinny rejs na malowniczą, karaibską plażę wyspy Coche. Dzień spędzić można relaksując się na piaszczystym brzegu lub uprawiając sporty wodne. Na wyspie panują idealne warunki do uprawiania windsurfingu oraz kitesurfingu, jest to prawdziwy raj dla miłośników tych sportów. Chętni mogą udać się na krótki spacer na żupy solne, gdzie będę mogli poddać się balneoterapii.
Cena ok. 65 USD

PRZEJAŻDŻKA KONNA

Dwugodzinna przejażdżka konna, to dobry sposób na spędzenie czasu z rodziną. Galopując po zboczach górskich Półwyspu Macanao, poprzez lasy kaktusowe, dziewicze plaże i rybackie wioski, będą Państwo podziwiać piękne krajobrazy oraz różnorodność fauny i flory. Przejażdżka odbędzie się pod czujnym okiem zawodowych jeźdźców, a koń będzie dostosowany do wzrostu i umiejętności każdej osoby, dlatego w wycieczce mogą wziąć udział zarówno pocztkujcy, jak i doświadczeni jeźdźcy.
Cena ok. 65 USD


PARK NARODOWY LOS ROQUES

Park Narodowy Los Roques to prawdziwy raj na ziemi. Archipelag składa się z małych, w większości bezludnych wysepek, raf koralowych i plaż o białym piasku, a morze mieni się wszystkimi odcieniami błękitu. Przelot na główną wyspę archipelagu zajmuje około 45 minut. W ciągu 2 dni odbędą Państwo niezapomniany rejs katamaranem pośród malowniczych wysp, a podczas snorkelingu będziecie podglądać bajeczny podwodny świat, z kolorowymi rafami i buszującymi w nich rybkami.

Podczas rejsu podany zostanie lunch. Noc spędzą Państwo w jednym z zajazdów o prawdziwie karaibskim charakterze. Trzeciego dnia, zaraz po śniadaniu nastąpi wykwaterowanie i powrót na wyspę Margarita. Dodatkowo płatne: taryfa lotniskowa, wstęp do Parku Narodowego Los Roques.
Cena ok. 440 USD

LOS FRAILES

Wyprawa statkiem ze spokojnej zatoki Juan Griego, okalającej miasto położone na północnym brzegu Margarity, do Archipelagu Los Frailes. Po dopłynięciu będzie można uprawiać snorkeling, podczas którego poznamy bogactwo podwodnej fauny i flory. Dzień wypoczynku okraszony zostanie wybornym obiadem. Wieczorem malowniczy zachód słońca i powrót na Margaritę.
Cena ok. 70 USD

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.