Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Izrael

TRASA 1100 km:

Sharm El Sheikh - Taba: 180 km

Taba - Jerozolima: 250 km

Jerozolima - Betlejem: 10 km

Jerozolima - Tel-Awiw: 60 km


Tel-Awiw - Nazaret: 90 km

Nazaret - Jezioro Galilejskie - Masada: 80 km

Masada - Taba: 250 km

Taba - Sharm El Sheikh: 180 km

Wyloty z Warszawy, Katowic, Poznania, Wrocławia, Gdańska, Krakowa, Rzeszowa, Szczecina, Bydgoszczy, Lublina, Łodzi

1 DZIEŃ

Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-celna. Przylot do Sharm El Sheikh/Taby*. Transfer do hotelu w okolicy Nuweiby, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2 DZIEŃ
Pobyt w hotelu w Nuweiba, kolacja, nocleg.

3 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie i przekroczenie granicy egipsko – izraelskiej w godzinach popołudniowych. Przejazd do Betlejem, kolacja, nocleg.

4 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy na Górę Oliwną. Z Góry Oliwnej ujrzymy najwspanialszą panoramę Jerozolimy. Zejście śladami Jezusa w stronę miejsca jego pojmania–Ogrodu Getsemani. W drodze zwiedzanie kościoła Dominus Flevit (Pan zapłakał). Wizyta w grobie Maryi, leżącym u stóp Góry Oliwnej.

Następnie udamy się w kierunku Starego Miasta, zobaczymy Ścianę Płaczu, najświętsze miejsce dla każdego wyznawcy judaizmu, pozostałość Wielkiej Świątyni Jerozolimskiej. Odwiedzimy meczet Al-Aqsa oraz Świątynię Skały, miejsca święte dla muzułmanów. Następnie udamy się trasą Drogi Krzyżowej, ostatnią drogą Jezusa.

Po drodze odwiedzimy Kościół św. Anny oraz miejsce więzienia Chrystusa. Na końcu Drogi Krzyżowej znajduje się najświętsze miejsce kultu chrześcijan – Bazylika Grobu wraz z Kaplicą Grobu Chrystusa. Zwiedzanie kończymy na wzgórzu Syjon, gdzie zobaczymy Wieczernik, miejsce ostatniej wieczerzy, Kościół Zaśnięcia oraz grób Króla Dawida. Powrót do hotelu na kolację, nocleg.


5 DZIEŃ
Po śniadaniu zwiedzanie Betlejem, miasta gdzie narodził się Jezus i gdzie powstała Bazylika Narodzenia, najstarszy funkcjonujący kościół na świecie. Po zwiedzeniu Bazyliki, spacer betlejemskimi uliczkami w stronę Groty Mlecznej. Biała Grota jest miejscem, gdzie według wierzeń Jezus karmiony był przez matkę. Następnie ruszamy w stronę Pola Pasterzy w miejscowości Beit Sahour, skąd według tradycji pasterze mieli dostrzec Gwiazdę Betlejemską.

Zwiedzanie Jerozolimy rozpoczynamy od „City tour”, podczas którego zobaczymy nowoczesną (żydowską) część miasta, następnie przejazd do Instytutu Yad Vashem, którego oficjalna nazwa to Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu. Instytut składa się z kilku części, m.in. Nowego Muzeum Historycznego wraz z Salą Imion (przechowuje się tu dane ofiar Holokaustu), Izby Pamięci, Ogrodu Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, Doliny Zabitych Wspólnot i Międzynarodowej Szkoły Nauczania o Holokauście. Powrót do hotelu na kolację, nocleg.


6 DZIEŃ
Po śniadaniu, poranny wyjazd z hotelu w stronę Tel Awiwu. Przejazd przez Tel Awiw, największą aglomerację i centrum gospodarcze współczesnego Izraela. W drodze do Nazaretu, postój przy akwedukcie w Cezarei. Cezarea jest jednym z lepiej zachowanych miast rzymskich. Przejazd do Nazaretu. Zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania, największej chrześcijańskiej świątyni na Bliskim Wschodzie.

Przejazd nad Jezioro Galilejskie (rejs statkiem). Następnie zwiedzanie Góry Błogosławieństw, na której Jezus wygłosił swe najsłynniejsze kazanie. Z tego miejsca rozpościera się najwspanialszy widok na Jezioro Galilejskie. Następnie zobaczymy Kafarnaum, wioskę rybacką, gdzie Jezus spędził dużą część swego dorosłego życia. Powrót do hotelu na kolację, nocleg.


7 DZIEŃ
Po śniadaniu możliwość uczestniczenia w wycieczce fakultatywnej: Qumran-Masada-Morze Martwe (dodatkowo płatne). Przejazd w kierunku Qumran, gdzie odnaleziono, liczące niemal 2 tysiące lat, słynne zwoje znad Morza Martwego. Po zakończeniu zwiedzania ruszymy na wzniesienie Masada, miejsce to uświęcone jest krwią Żydów poległych podczas obrony przed Rzymianami.

Następnie przejazd nad Morze Martwe – plaża Kalia, gdzie zatrzymamy się na postój, podczas którego będzie możliwość kąpania się w Morzu Martwym. Przekroczenie granicy izraelsko – egipskiej w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu w Nuweiba, kolacja, nocleg.


8-14 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko do Sharm El Sheikh/Taby* i wylot do Polski lub kontynuacja części pobytowej w wybranym hotelu. - zobacz hotele dostepne w naszej ofercie w Sharm El Sheikh

15 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu do godziny 12:00, transfer na lotnisko i powrót do Polski.

*w przypadku przelotu do/z Taby wyjazd do Izraela odbywa się w drugim dniu imprezy (czwartek). W poniedziałek Klienci wracają na dwa noclegi do miejscowości Nuweiba.

Cena wycieczki od 2.600 PLN/os. - zapytaj o terminy wyjazdów i dokładną wycenę


CENA WYCIECZKI ZAWIERA:
- przelot na trasie: Polska – Sharm El Sheikh/Taba* – Polska
- podczas części objazdowej zakwaterowanie w hotelach 3*/HB w Nuweiba (3 noce),  3*/HB w Jerozolimie lub okolicach (4 noce)
- podczas części pobytowej zakwaterowanie w wybranym hotelu (7 nocy)
- przejazdy klimatyzowanym autokarem
- polskojęzycznego pilota i rezydenta
- obowiązkowe ubezpieczenie (KL i NW, BAGAŻU, ubezpieczenia od chorób przewlekłych Europaische Reiseversicherung AG)
- opłaty lotniskowe i paliwowe

DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWO:
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodnicy lokalni (ok. 40 USD/osobę)
- opłaty graniczne: taksa izraelska, taksa egipska: ok. 95 USD/osobę, (wymagany oddzielny paszport dla dziecka)
- napiwki dla kierowców, przewodników, za obsługę bagaży 15 USD/osoba
- wiza egipska 25 USD/os. – płatna tylko przez osoby opuszczające półwysep Synaj, w celu odwiedzenia pozostałej części Egiptu, w innym przypadku wiza Sinai Only – bezpłatna

DODATKOWO PŁATNE FAKULTATYWNIE:
- wycieczka fakultatywna Qumran-Masada-Morze Martwe  ok. 66 USD/osoba
- obiady, napoje do obiadów i kolacji

UWAGI
Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.


Tagi: wycieczki do Ziemii Świętej, Izrael pielgrzymki, Izrael i Jordana wycieczki objazdowe, hotele w Sharm El Sheikh, wycieczki fakultatywne z Sharm El Skeikh

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.