Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Tunezja wycieczka objazdowa

Wycieczka objazdowa „Tunezja w pigułce”, to doskonała okazja do zapoznania się z najważniejszymi zabytkami będącymi pozostałością po burzliwej historii kraju, miejscami ważnymi dla wyznawców islamu oraz z niesamowitymi krajobrazami. Tunezja posłużyła jako scenografia do licznych filmów: m. in. „Gwiezdne wojny” i „Quo Vadis”.

Podczas wycieczki odwiedzimy takie miejsca jak: Tunis, Kartagina, Sidi Bu Said, Nabeul, Hammamet, Port El Kantoui, Sousse, Monastir, El Jem, Gabes, Wyspa Djerba, Matmata, Kebili, Tozeur, Sbeitla oraz Kairoum.


TRASA 1650 km:
Enfida – Sousse - 40 km
Sousse – Tunis - 150 km
Tunis – Carthage - 20 km
Carthage – Sidi Bu Said - 5 km
Sidi Bu Said – Nabeul - 60 km
Nabeul – Hammamet - 10 km
Hammamet – Port El Kantoui - 80 km
Port El Kantoui – Sousse - 5 km
Sousse – Monastir – Sousse - 40 km
Sousse – El Jem - 70 km
El Jem – Gabes - 200 km
Gabes – Djerba - 130 km
Djerba – Matmata - 140 km
Matmata – Douz - 100 km
Douz – Tozeur – 150 km
Tozeur – Sbeitla - 230 km
Sbeitla – Kairouan - 110 km
Kairouan – Sousse - 70 km
Sousse – Enfida - 40 km

Wyloty z: Warszawy, Poznania, Wrocławia, Gdańska, Szczecina, Bydgoszczy, Rzeszowa, Łodzi, Krakowa, Katowic, Lublina

1 DZIEŃ
Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo – celna. Przylot do Tunezji, transfer do hotelu w Sousse. Czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Tunisu. Zwiedzanie Muzeum Bardo, jednego z najważniejszych muzeów archeologicznych Afryki Północnej, w którym mieszczą się zbiory z czasów fenickich oraz znaleziska z epoki starożytnego Rzymu. Najważniejszymi eksponatami są tu kolekcje mozaik z epoki rzymskiej i bizantyjskiej. Wizyta w centrum miasta oraz spacer rozległym labiryntem wąskich uliczek tuniskiej Mediny.

Przejazd do Kartaginy, starożytnego państwa – miasta założonego przez Fenicjan w 814 roku p.n.e. Początkowo centrum imperium fenickiego, w II wieku p.n.e. stała się ważną prowincją imperium rzymskiego na terenie Afryki Północnej. Obecnie Kartagina znajduje się w dzielnicy zamieszkanej przez tunezyjskie elity, tutaj również mieści się willa obalonego w 2011 r. Prezydenta Tunezji Zine El Abidine Ben Aliego.

Zwiedzanie pozostałości po ogromnym kompleksie Term Antoniusza pochodzących z II-III wieku p.n.e. Transfer do romantycznej mauretańskiej wioski Sidi Bou Said, w której dominuje kompozycja bieli oraz błękitu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.


3 DZIEŃ
W godzinach porannych  przejazd do miejscowości Nabeul, gdzie w trakcie wycieczki City Tour uczestnicy wyjazdu odwiedzą manufakturę ceramiki. Przejazd do Hammametu – dawnej wioski rybackiej. Zwiedzanie Mediny otoczonej murami obronnymi wybudowanymi w 904 r., gdzie nieustannie tętni życie i kwitnie lokalny handel.

Przejazd do Sousse  przez  malowniczy kurort Port El Kantoui, następnie zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast w Tunezji - Monastiru, gdzie zobaczymy Mauzoleum  pierwszego prezydenta niepodległej Tunezji Habiba Bourghiba. Przejazd pięknym klifowym wybrzeżem do hotelu, kolacja, nocleg.


4 DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do El Jem. Zwiedzanie doskonale zachowanych ruin rzymskiego amfiteatru uznawanego za trzeci pod względem wielkości tego typu obiektów w świecie starożytnym. Co ciekawe, widzowie mieli możliwość oglądania go w hollywoodzkiej produkcji „Gladiator”.

Przejazd do Gabes przez Sfax , wizyta w souku, gdzie można zakupić różne odmiany henny uprawianej w morskiej oazie Gabes. Przeprawa promem na wyspę Djerba. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.


5 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Matmaty przez Zarzis. Zwiedzanie  podziemnych jaskiń zamieszkanych przez Berberów – rdzen­nych mieszkańców Tunezji, zwanych często Troglodytami. Większość pod­ziemnych jaskiń jest do dziś zamieszkana, dlatego zwiedzanie tych domów ma charakter autentyczny.

Następnie przejazd do DOUZ, nazywanej bramą Sahary – ty­powej oazy pustynnej. Na uczestników wyjazdu czeka tam przejażdżka na wielbłądach (fakultatywnie, cena ok. 11 Euro) po piaszczystych wydmach w strojach ludzi Sahary. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.


6 DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejazd do Tozeur przez słone jezioro Chott El Jerid - największe słone jezioro Afryki. Krótki postój na środku jeziora, aby poczuć bezkresna rozległość Sahary. W Tozeur będzie możliwość (fakultatywnie, cena ok. 8 Euro) zwiedzenia Muzeum Tysiąca i Jednej Nocy oraz prywatnego Zoo (fakultatywnie, cena ok. 5 Euro). Po południu przejazd do czarujących górskich oaz – Chebika  i Tamerza. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

7 DZIEŃ
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Sbeitla - niewielkiego miasteczka, w którym znajdują się ruiny antycznego miasta Sufetula. Rzymskie posągi, łaźnie z kwadratowymi basenami i mozaikami, teatr, trzy świątynie kapitolińskie (rzadkość w świecie rzymskim), a także twierdza bizantyjska i bazylika Vitalis świadczą o istotnym niegdyś znaczeniu miasta.

Następnie przejazd do Kairouanu, zwanego często czwartą stolicą islamu, czas wolny na zdjęcia przy meczecie, zwiedzanie wystawy dywanów i za­kup pamiątek. Przejazd do Sousse. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.


8 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Polski lub kontynuacja części pobytowej w wybranym hotelu - zobacz naszą ofertę hotelową...

CENA WYCIECZKI ZAWIERA:

 • przelot na trasie: Polska – Tunezja – Polska
 • podczas części objazdowej zakwaterowanie w hotelach 3*/HB (śniadania i obiadokolacja, pokój standardowy)
 • podczas części pobytowej zakwaterowanie w wybranym hotelu
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem
 • polskojęzycznego pilota i rezydenta
 • obowiązkowe ubezpieczenie (KL i NW, BAGAŻU, ubezpieczenia od chorób przewlekłych Europaische Reiseversicherung AG)
 • opłaty lotniskowe i paliwowe


DODATKOWO PŁANE OBOWIĄZKOWO:

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 20 EUR
 • jeepy ok. 20 EUR
 • napiwki ok. 15 EUR


DODATKOWO PŁATNE FAKULTATYNIE:

 • lunche w czasie wycieczki (koszt ok. 6 EUR/lunch)
 • dodatkowe imprezy fakultatywne proponowane przez pilota

UWAGI:
Wycieczka objazdowa przeznaczona dla osób powyżej 12 roku życia. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania  może  ulec  zmianie.  Uzależnione  jest to  od  czasu  przejazdów,  godzin  otwarcia oraz  dostępności  zwiedzanych  obiektów.
Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

Cena wycieczki już od 2229 PLN

Tagi: Tunezja w pigułce, wycieczka objazdowa po Tunezji, hotele w Tunezji, wyspa Djerba, hotele w Hammamet, Sousse, MonastirTunis, wycieczki fakultatywne, Tunezja informacje praktyczne

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.