Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Turcja Wschodnia

Trasa wycieczki: ANTALYA – KONYA – KAPADOCJA – TRABZON – ERZURUM – KARS – ANI – ARARAT – DOGUBEYAZIT –VAN – MARDIN – URFA – NEMRUT – GAZIANTEP – ANTAKYA – MERSIN – ANTALYA

Długość objazdu 3 837 km:
Antalya – Konya  305 km
Konya – Kapadocja  237 km
Kapadocja – Amasya 278 km
Amasya - Trabzon 454 km
Trabzon – Erzurum 302 km
Erzurum – Kars 209 km
Kars – Dogubeyazit 190 km
Dogubeyazit – Van 180 km
Van – Mardin 434 km
Mardin – Urfa 187 km
Urfa – Nemrut 110 km
Nemrut – Gaziantep 150 km
Gaziantep  – Mersin 302 km
Mersin - Anamur  238 km
Anamur - Antalya 261 km


1 dzień
Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-celna. Przylot do Antalyi, transfer do hotelu w okolicy Antalyi. Czas wolny, kolacja i nocleg.

2 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Konyi, wizyta w Muzeum Mevlany w Konyi (Muzeum Derwiszy). Lunch (dodatkowo płatny). Następnie przejazd do Kapadocji, magicznej krainy, słynnej z form tufowych tworzących księżycowy krajobraz oraz z domów i kościołów wykutych w skałach. Wizyta w podziemnym mieście i wizyta w fabryce onyxu. Zakwaterowanie w hotelu w Kapadocji, kolacja i nocleg.

3 dzień
Śniadanie, całodzienne zwiedzanie Kapadocji: Dolina Göreme - muzeum na wolnym powietrzu. Wnętrza kościołów wykutych w skałach w tym rejonie słyną z najpiękniejszych malowideł ściennych; miasteczko Uchisar - podziwianie panoramy, przerwa na fotografowanie; lunch (dodatkowo płatny), następnie wizyta w Avanos – miejscu słynącym z produkcji ceramiki. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer do Amasya, po drodze zwiedzanie imponującej stolicy Hetytów - i ich sanktuarium Hattusas Yazilikaya, mających jak głosi legenda ponad 3000 lat. W Amasya - starożytnej stolicy Pontu w III wieku p.n.e. można podziwiać architekturę Seldżuków i Otomanów. Najciekawszym punktem zwiedzania są groby królów usytuowane w skałach otaczających miasto. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. Zakwaterowanie w hotelu w Amasya, kolacja, nocleg.

5 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd na północ kraju wzdłuż niesamowicie malowniczego wybrzeża Morza Czarnego, po drodze można zaobserwować liczne plantacje herbaty. W międzyczasie lunch (dodatkowo płatny). Przyjazd do Trabzon, antycznego portu, gdzie bardzo długo zachowało się dziedzictwo Konstantynopola, zwiedzanie bizantyjskiego kościoła Hagia Sophia z XIII w. usytuowanego nad samym Morzem Czarnym. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

6 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do klasztoru Sumela zawieszonego na skale na wysokości kilkudziesięciu metrów, w środku można zobaczyć doskonale zachowane mozaiki z XIII wieku, w tym legendarną ikonę Św. Łukasza. W międzyczasie lunch (dodatkowo płatny). Przejazd do Erzurum, największego miasta wschodniej Turcji, położonego na wysokości 1850 m p.p.m. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

7 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie XIII wiecznego meczetu Ulu w Erzurum. Transfer do Kars, miasta słynącego z najpiękniejszych na świecie dywanów. Następnie zwiedzanie pozostałości po dawnej stolicy Armenii – Ani, zachowały się ruiny murów miasta, meczety. W międzyczasie lunch (dodatkowo płatny). Zakwaterowanie w hotelu w Sarikamis, kolacja, nocleg.

8 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd wzdłuż armeńskiej granicy do Dogubeyazit. Po drodze widok na surowe krajobrazy i ośnieżony szczyt najwyższej góry w Turcji - Ararat 5137 m p.p.m. na której miała zatrzymać się biblijna Arka Noego. Zwiedzanie pałacu Ishak Paszy, uważanego za najpiękniejszy budynek w Turcji z XIII wieku. W międzyczasie lunch (dodatkowo płatny). Dalsza podróż wzdłuż granicy z Iranem, w stronę jeziora Van, największego na świecie jezıora zasadowego otoczonego wulkanamı. Stąd też wywodzi się unikalna rasa kotów Van o dwóch różnych kolorach oczu, będących znakomitymi pływakami. Krótkie zwiedzanie Van. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

9 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Mardin, po drodze przerwa na lunch (dodatkowo płatny). Mardin jest unikatowym miastem muzułmanów i chrześcijan, meczetów i klasztorów. Podczas spaceru po arabskiej starówce, można podziwiać gwarne i wąskie uliczki charakterystyczne domy z bogato zdobionymi fasadami, jak również tradycyjny bazar. Niebywałą atrakcją jest tu położony poza murami miasta Klasztor Deyr Az Zaferan. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

10 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Urfa, po drodze lunch (dodatkowo płatny). Urfa to cel pielgrzymek, miasto Abrahama ojca trzech religii - judaizmu, chrześcijaństwa i islamu, wg legendy żył tu także biblijny Hiob. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

11 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Nemrut. Jest to monumentalny niezwykły grobowıec na wysokości 2134 m (drugi największy grobowıec świata po piramidach egipskıch), zwany także ósmym cudem świata. Unikat na światową skalę na liście Unesco - olbrzymie rzeźby bogów patrzące na rozciągającą się w dole panoramę. W międzyczasie lunch (dodatkowo płatny).  Przejazd do Gaziantep. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

12 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wizyta w muzeum mozaik pochodzących z pobliskiego, antycznego miasta Zeugma, będącego jednym z najważniejszych muzeów tego typu na świecie. W międzyczasie lunch (dodatkowo płatny). Następnie wizyta w kościele Św. Pawła w Tarsus, miejscu pielgrzymek związanych z legendą, iż w tym miejscu znajdował się kiedyś jego dom. Przejazd do hotelu w okolicach Mersin, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

13 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Silifke. Zwiedzanie dwóch jaskiń - jedna z nich uważana jest za bramę do piekła a druga do nieba. Przejazd przez Anamur i przerwa na zdjęcia (Zamek Mamure i Kızkalesi). Transfer do Antalyi. Zakwaterowanie w hotelu kolacja i nocleg.

14 dzień
Czas wolny w hotelu w Antalyi, śniadanie, kolacja, nocleg.

15 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Antalyi, wylot do Polski.

Cena wycieczki od 2.700 PLN/os. - terminy od czerwca do września (raz w miesiącu) - zapytaj o dokładną datę wyjazdu...


CENA WYCIECZKI ZAWIERA:

  • przelot na trasie Polska – Antalya – Polska
  • podczas części objazdowej zakwaterowanie wg programu, w hotelach 3* ze śniadaniami i   obiadokolacjami, opiekę polskojęzycznego pilota
  • przejazd klimatyzowanym autokarem
  • ubezpieczenie KL i NW oraz bagażu
  • opłaty lotniskowe i paliwowe


DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWO:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 160 EUR,
  • przewodnik lokalny ok. 20 EUR,


DODATKOWO PŁATNE FAKULTATYWNIE:

  • Noc Turecka,
  • Lot balonem nad Kapadocją,
  • wizyta w Harran.

Dokładny termin wycieczek fakultatywnych wraz z cenami zostanie podany na miejscu przez pilota wycieczki obiady  / lunche, napoje do posiłków


 

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.