Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Turcja w pigułce - Riwiera Turecka

TURCJA W PIGUŁCE: RIWIERA TURECKA  (8 / 15 dni)

TRASA 2610 km:
Antalya – Konya: 306 km
Konya – Kapadocja: 237 km
Kapadocja – Ankara: 290 km
Ankara – Istambuł: 452 km
Istambuł - Canakkale: 503 km
Canakkale - Troja: 32 km
Troja - Efez: 366 km
Efez – Pamukkale: 182 km
Pamukkale – Antalya: 244 km

1 dzień
Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-celna. Przylot do Antalyi, transfer do hotelu w okolicy Antalyi. Czas wolny, obiadokolacja i nocleg

2 dzień
Śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Kapadocji. Region ten słynie z charakterystycznych form tufowych tworzących księżycowy krajobraz oraz z domów i kościołów wykutych w skałach. Po drodze wizyta w zajeździe Karvansaray i Muzeum Mevlany  w Konyi (Muzeum Derwiszy), miasto podziemne. Przejazd do Pasabaglar i Doliny Göreme – muzeum na wolnym powietrzu. Wnętrza kościołów wykutych w skałach w tym rejonie słyną z najpiękniejszych malowideł ściennych, wizyta w sklepie ze skórami lub tradycyjnymi wyrobami ceramicznymi (w miarę dostępności czasu), zakwaterowanie w hotelu w Kapadocji. Po obiadokolacji  możliwość wzięcia udziału w WIECZORZE TURECKIM (dodatkowo płatne), nocleg.  

3 dzień
Śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie, wizyta w Fabryce Onyxu, przejazd do miasteczka Uchisar – podziwianie panoramy, przerwa na fotografowanie. Wyjazd z Kapadocji, lunch (dodatkowo płatny), transfer do Ankary. Zwiedzanie imponującego Mauzoleum Ataturka – które łączy w sobie cechy klasycznej świątyni i współczesnego pomnika, zakwaterowanie w hotelu w Ankarze, obiadokolacja, nocleg.  

4 dzień
Śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd z Ankary do Istambułu, w drodze przerwa na lunch (dodatkowo płatny). Zwiedzanie Hagia Sophia – jest to czwarty pod względem wielkości kościół katedralny na świecie, symbol świetności Bizancjum, zwiedzanie Muzeum Pałacu Top Kapi – pałac ten był urządzoną z przepychem rezydencją tureckich władców, zakwaterowanie w hotelu w Istambule, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień
Śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie, spacer po Hipodromie, gdzie odbywały się słynne wyścigi rydwanów, następnie Błękitny Meczet – meczet sułtana Ahmeda I. Przejazd z Istambułu do Çanakkale, po drodze lunch (dodatkowo płatny), przeprawa promowa przez cieśninę Dardanele (z Azji do Europy). Zwiedzanie Troi, miasta, o którym pamięć przetrwała głównie dzięki „Iliadzie” i „Odysei” Homera. Przy wejściu możemy zobaczyć olbrzymią kopię konia trojańskiego, zakwaterowane w hotelu w Çanakkale, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień
Śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Selcuk, lunch (dodatkowo płatny). Wizyta w Meryemana - miejscu, gdzie oficjalnie ostatnie chwile życia spędziła Najświętsza Maryja Panna, następnie zwiedzanie starożytnego miasta Efez. Przejazd do Pamukkale, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień
Śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Pamukkale – zwanego Bawełnianym Zamkiem – są to gorące źródła oraz zespół tarasów i wodospadów zbudowanych z nacieków wapiennych, powstałe za sprawą źródła podziemnego, które wynosi z wnętrza ziemi rozpuszczone sole mineralne, które wytrącają się i osadzają na powierzchni. W II wieku na wapiennym tarasie wybudowano miasto Hierapolis, z którego zachowało się wiele budowli m.in. teatr. Pamukkale zostało wpisane na listę Światowego  Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Lunch (dodatkowo płatny), wizyta  w sklepie z tekstyliami lub w fabryce dywanów (w miarę dostępności wolnego czasu). Transfer z Pamukkale do Antalyi, zakwaterowanie w hotelu w Antalyi lub Side, obiadokolacja, nocleg.  

dzień

 • dla osób, które wykupiły tygodniową wycieczkę krajoznawczą – śniadanie, wykwaterowanie z hotelu do godziny 12:00, transfer na lotnisko, wylot do Polski
 • dla osób, które wykupiły dodatkowy tydzień pobytu – śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu, zakwaterowanie, wyżywienie wg oferty

9 - 14 dzień
Wypoczynek w wybranym w hotelu, możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych, wyżywienie wg oferty.- zobacz dostępne hotele dla części pobytowej... 

15 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu do godziny 12:00, transfer na lotnisko, wylot do Polski.

CENA WYCIECZKI ZAWIERA:

 • noclegi w hotelach 3* podczas zwiedzania
 • śniadania i obiadokolacje (przy pobycie 15-dniowym zakwaterowanie i wyżywienie zgodnie z wybraną ofertą)
 • przelot samolotem, transfery, opłaty paliwowe
 • przejazd klimatyzowanym autokarem
 • ubezpieczenie KL i NW oraz bagażu
 • opieką polskojęzycznego pilota

DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWO:

 • bilety wstępu ok. 110 EUR
 • przewodnik lokalny ok. 20 EUR
 • napiwki dla kierowców i przewodników ok. 15 EUR
 • wiza turecka - 15.00 EUR lub 20.00 USD

PROGRAM FAKULTATYWNY:

 • Wieczór Turecki z wliczonymi w cenę napojami bezalkoholowymi i lokalnymi  alkoholowymi ok. 30 EUR/osoba
 • Łaźnia Turecka z wliczonym masażem ok. 26 EUR/ osoba. Wycieczka proponowana będzie 1 lub 7 dnia w zależności od godzin przylotu/wylotu
 • podczas pobytu w Istambule - Istambul by night ok. 21 EUR/osoba oraz Bosfor ok. 25 EUR/os.

UWAGI
Program jest ramowy i kolejność  zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.