Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Etiopia i Góry Siemen 10 dni + opcjonalnie Plemiona Wielkiej Doliny Ryftowej 8 dni

1 DZIEŃ: 

Warszawa – Addis Abeba

Spotkanie grupyna Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw. Przelot do Addis Abeby.
 
2 DZIEŃ:

Addis Abeba

Przylot do Addis Abeby. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, wypoczynek. Zwiedzanie Addis Abeby: Muzeum Archeologiczne, gdzie znajduje się słynny szkielet "Lucy" sprzed ok. 3 milionów lat, największe targowisko na świeżym powietrzu - Merkato, góra Entoto (3200 m n.p.m.), u której stóp rozciąga się miasto, Katedra Św. Trójcy. Kolacja, nocleg.
 
3 DZIEŃ:

Addis Abeba – Bahir Dar

Śniadanie. Przejazd na lotnisko i przelot do Bahir Dar, miasta położonego nad jeziorem Tana, gdzie rybacy, jak przed wiekami, wypływają na połowy w papirusowych łodziach. Wycieczka do Tiss Issat - wodospadów na Błękitnym Nilu. Rejs łodzią po jeziorze Tana, wizyta w średniowiecznych klasztorach Ura Kidane Mihiret, Kibran Gebriel, położonych na wysepkach. Powrót do Bahir Dar. Kolacja i nocleg.
 
4 DZIEŃ:

Bahir Dar – Gondar – Park Narodowy Siemen

Śniadanie. Przejazd do cesarskiego miasta Gondar (lista UNESCO). Zwiedzanie: Fasil Ghebbi – ufortyfikowanej rezydencji cesarza Fasiledesa z XVII w. – zamku i łaźni, starego kościoła Debre Byrhan Syllassje, perły architektury gondarskiej. Wizyta w wiosce Felasha zamieszkanej przez czarnoskórych wyznawców judaizmu. Wyjazd w kierunku Debark, niewielkiego miasta kupieckiego na wysokości 2700 m n.p.m. w pobliżu granicy Parku. Przejazd w Góry Siemen. Kolacja i nocleg w lodge’u w obrębie Parku.
 
5 DZIEŃ:

Park Narodowy Góry Siemen – Dach Afryki – Gondar

Śniadanie. Czas wolny i relaks w spokojnej górskiej okolicy. Dla chętnych wędrówka po okolicy, obfitującej w liczne endemiczne gatunki zwierząt, m.in. pawiany Gelada i różnorodne gatunki ptaków. Droga powrotna do Gondar - przejazd przez piękne górzyste tereny, pola uprawne, rozległe pastwiska położone na zboczach, krajobrazy urozmaicone odległymi skalistymi szczytami. Kolacja i nocleg w hotelu w Gondar.
 
6 DZIEŃ:

Gondar – Aksum

Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Aksum. Transfer do hotelu. Po południu zwiedzanie Aksum (lista UNESCO) – kolebki chrześcijaństwa etiopskiego - przedchrześcijańskie monolityczne obeliski i stele, Kaplica Sanktuarium - jedno z miejsc chlubiących się jako domniemane miejsce pobytu Arki Przymierza, basen Maj Szum zwany "łazienką królowej Saby", grobowiec króla Yale Atsbyha, czyli św. Kaleba oraz pozostałości pałacu królewskiego. Kolacja i nocleg.
 
7 DZIEŃ:

Aksum – Lalibela

Wcześnie rano śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Lalibeli. Transfer do hotelu. Zwiedzanie Lalibeli – wspaniałych, zapierających dech w piersiach wykutych w czerwonym wulkanicznym tufie kościołów w górach Lasta (lista UNESCO),
z których większość powstała w XII w. dzięki najsłynniejszemu władcy z dynastii Zague – Lalibeli. Kościoły często uważane są za ósmy cud świata. Kolacja i nocleg.
 
8 DZIEŃ:

Lalibela – Nakuto Le’ Abe – Lalibela

Śniadanie. Wycieczka do klasztoru Nakuto Le’ Abe, postawionego na miejscu dawnej pustelni XIII-wiecznego króla Nakuto Le’ Abe. Po południu dalszy ciąg zwiedzania monolitycznych kościołów Lalibeli. Kolacja i nocleg.
 
9 DZIEŃ:

Addis Abeba

Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Addis Abeby. Transfer do hotelu, możliwość odświeżenia się (kilka pokoi dla grupy). Wieczorem pożegnalna kolacja z tradycyjnym etiopskim menu i pokazem tańców folklorystycznych.
Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.
 
10 DZIEŃ:

Warszawa

Przylot do Warszawy.
 
Opcja Południe: 850 PLN + 1040 USD
 
10 DZIEŃ:

Addis Abeba – Arba Minch

Śniadanie. Wcześnie rano wyjazd do Arba Minch. Przejazd przez wioski, miasteczka i malowniczą, pełną jezior wulkanicznych Wielką Dolinę Ryftową. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg w hotelu lub lodge’u.
 
11 DZIEŃ:

Arba Minch –  Gasergio – Jinka

Śniadanie. Wyjazd do Jinka przez okolice zamieszkane przez Konso oraz grupy etniczne Ari oraz Bena, żyjące w wioskach
z dziedzicznymi wodzami, zajmujące się uprawą tarasową. Po drodze wizyta w Gasergio, znanym jako „gliniany Nowy Jork Afryki”.  Przyjazd do Jinka. Zakwaterowanie na kempingu. Kolacja nocleg w namiotach.
 
12 DZIEŃ:

Jinka – Park Narodowy Mago – Wioska Mursi

Śniadanie. Wczesny wyjazd do Doliny Omo (lista UNESCO) - Park Narodowy Mago, u stóp góry Mago (2528 m n.p.m.). Zakwaterowanie na campingu. Wizyta u plemieniaMursi,które jest jednym z najbardziej interesujących plemion w tym regionie, słynnym z kobiet wkładających gliniane krążki w wargi oraz ozdabiających ciało kolorową glinką. Przejazd przez park, który zamieszkują bawoły, żyrafy, słonie, kudu. Powrót do Jinka. Kolacja, nocleg w namiotach.
 
13 DZIEŃ:

Jinka – Murulle 

Śniadanie. Przejazd przez tereny zamieszkane przez różne grupy etniczne m.in. Karo – plemię znane z hodowli bydła. Podziwiane wspaniałych krajobrazów doliny rzeki Omo, która uchodzi do słonego jeziora Turkana położonego na granicy z Kenią. Odwiedziny
u plemion Karo lub Dussanech. Przejazd na kemping. Kolacja, nocleg w namiotach.
 
14 DZIEŃ:

Murulle – Omorate –   Murulle

Śniadanie. Wczesny wyjazd do Omorate, po drodze potkanie z plemieniem Hammer, które zajmuje się prostym rolnictwem oraz hodowlą bydła i kultywuje animistyczne obyczaje. W Omorate przerwa na drugi brzeg rzeki Omo i wizyta u Daseneh. Wizyta na okolicznym barwnym bazarze. Powrót na kemping. Kolacja, nocleg w namiotach.
 
15 DZIEŃ:

Murulle – Arba Minch

Śniadanie. Wcześnie rano wyjazd do Arba Minch. Przejazd przez tereny zamieszkane przez różne grupy etniczne, m.in. Tsemay i Erbore. Zakwaterowanie w hotelu lub lodge’u. Kolacja i nocleg.
 
16 DZIEŃ:

Arba Minch – Wioska Dorze – Jezioro Chamo – Arba Minch

Śniadanie. Odwiedziny w wiosce Dorze i spotkanie z ludźmi Chencha. Po południu rejs łodzią po jeziorze Chamo z oglądaniem krokodyli, hipopotamów i różnych gatunków ptaków. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
17 DZIEŃ:

Arba Minch – Addis Abeba

Śniadanie. Wyjazd do Addis Abeby. Przejazd na lotnisko i wylot do Warszawy.
 
18 DZIEŃ:

Warszawa

Przylot do Warszawy.
 

Cena już od 6600 PLN + 1150 USD


CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Addis Abeba – Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
 • przeloty na terenie Etiopii: Addis Abeba - Gondar – Lalibela – Axum – Addis Abeba
 • przejazdy mikrobusem na północy oraz samochodami terenowymi na południu Etiopii
 • zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w hotelach ***, w Gondarze hotel**, w Arba Minch w najlepszym dostępnym, w górach Siemien w lodge’u
 • 5 noclegów na kempingach w namiotach na południu (polecamy odrobinę egzotyki zamiast niepewnej jakości hotelu)
 • śniadania i kolacje zgodnie w części północnej
 • śniadania, obiady i kolacje na kempingach
 • rejs po jeziorze Tana i po jeziorze Chamo
 • opieka pilota na całej trasie oraz lokalnych przewodników
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
 • VAT


CENA NIE OBEJMUJE:

 • wizy do Etiopii (ok. 20 USD/os, potrzebna 1 strona wolna w paszporcie)
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 4 USD/ os dziennie
 • opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 380 USD

Uwaga: obowiązuje szczepienie przeciw żółtej febrze

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.