Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Madagaskar 14 dni

 

1 DZIEŃ: 

Warszawa - Antananarivo

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw. Odlot do Antananarivo. Przylot, przejazd do hotelu. Nocleg.
 
2 DZIEŃ: 

Antananarivo – Perinet

Po śniadaniu przejazd do PERINET. Po drodze bezkresne pola uprawne miejscowych warzyw i ryżu oraz miasto MANDRAKA, za którym rozpościera się las deszczowy. Przyjazd do PERINET, znanego jako dom lemurów. Właśnie tutaj żyje Indii, największy przedstawiciel gatunku lemurów, można go zobaczyć tylko na Madagaskarze. Na zwiedzanie czeka jeszcze rezerwat PERYERAS, zamieszkany przez kameleony i motyle. Przejazd do lodge na kolację i nocleg.
 
3 DZIEŃ: 

Perinet - Antananarivo

O świcie zwiedzanie lasu deszczowego. Jest to najlepszy czas, aby przyjrzeć się lemurom Indri, a także licznym gatunkom ptaków żyjącym wśród tropikalnej roślinności m. in. ibisom. Śniadanie. Po południu powrót do Tana – tak tubylcy zwykli nazywać stolicę Madagaskaru. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
 
4 DZIEŃ:

Antananarivo – Antirabe

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy kraju. Podziwianie przede wszystkim typowej dla Tany architektury, charakterystycznej mieszanki stylu afrykańskiego i kolonialnego. Następnie przejazd do ANTSIRABE, popularnego niegdyś francuskiego kurortu. Po drodze - zwiedzanie jeziora ANDRAIKIBA, wielkiej atrakcji regionalnej. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.
 
5 DZIEŃ:

Antsirabe – Ranomafana

Zaraz po śniadaniu przejazd do RANOMAFANA – małego ośrodka termalnego, położonego 62 kilometry od Fianarantsoa, słynnego rezerwatu zamieszkanego przez liczne endemiczne gatunki zwierząt, w tym lemury. Po zakwaterowaniu kolacja i nocleg w lodge.
 
6 DZIEŃ:

Ranomafana

Śniadanie, a następnie całodzienna wycieczka do Parku Narodowego RANOMAFANA. Podczas pieszej wędrówki przez las okazja do podziwiania zamieszkujących park zwierząt i roślinności. Kolacja i nocleg w lodge.
 
7 DZIEŃ:

Fianarantsoa – Ranohira

Rano – śniadanie. Następnie przejazd w kierunku południa wyspy przez Ihosy, do stolicy plemion Bara, trudniącym się głównie wypasem owiec. Po drodze przystanek w AMBALAVAO. Wizyta w słynnej fabryce papieru Antaimoro oraz lokalnej wytwórni wina. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
 
8 DZIEŃ:

Ranohira – Masyw Isalo

Po śniadaniu zwiedzania pobliskiego Parku Narodowego ISALO. Wpływ deszczów, wiatru, a przede wszystkim upływający czas spowodowały, że góra Isalo, powstała z piaskowca, ma tak ciekawy i niespotykany kształt. Nocleg i kolacja w hotelu.
 
9 DZIEŃ:

Tulear - Ifaty

Śniadanie. Przejazd do IFATY przez TULEAR. Tulear to miasto rybaków, idealne miejsce dla spragnionych wypoczynku jak i zakupów – szczególnym powodzeniem cieszą się muszle. Po drodze zwiedzanie tajemniczych grobowców MAHAFALY, podziwiane baobabów i kolczastego lasu. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
10 DZIEŃ:

Ifaty

Śniadanie. Czas wolny. Możliwość nurkowania. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
11 DZIEŃ:

Ifaty -Tulear – Morondava

Po śniadaniu przelot do MORONDAVA. Transfer do hotelu, czas wolny. Wizyta w Baobab Cafe. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
12 DZIEŃ:

Morondava – Bekopaka

Po wczesnym śniadaniu przejazd i zwiedzanie różnorodnych i niesamowitych rejonów BEKOPAKA. Możliwość podziwiania różnych gatunków Baobabów. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
13 DZIEŃ:

Tsingy

Śniadanie. Całodzienny trekking w rezerwacie Tsingy de Bemaraha. Oglądanie wapiennego masywu, w którym zachodzą intensywne procesy krasowe, które doprowadzi łydo powstania niezwykłych form. Krajobraz tworzą wysokie, szpiczaste iglice, w dolnej części masywu znajdują się liczne jakinie z bogatą szatą naciekową (lista UNESCO).  Na terenie rezerwatu prócz tsingów występuje unikalna flora i fauna (lemury, żółwie itp.) Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.
 
14 DZIEŃ:

Bekopaka – Morondava

Śniadanie, powrót do Morondava. Dzień poświęcony na wizytę w Alei Baobabów. Baobaby są bardzo licznymi drzewami w zachodniej części wyspy.Na północy są one wysokie i smukłe, na południu stają się niskie i grube. Obserwacja zachodu słońca nad aleją baobabów to widok, który zapadnie nam na długo w pamięci. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
15 DZIEŃ:

Morondava – Antananarivo

Śniadanie, transfer na lotnisko, przelot do Tana a następnie lot do Europy.
 
16 DZIEŃ:

Warszawa

Przylot do Warszawy.
 

Cena już od 8900 PLN + 2190 EUR


CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Antananarivo- Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
 • przeloty, przejazdy zgodnie z programem
 • zakwaterowanie w hotelach *** w pokojach 2 osobowych (typu standard)
 • śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem
 • opiekę pilota B.P Opal Travel oraz lokalnych przewodników
 • bilety wstępów do parków i rezerwatów
 • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
 • VAT

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 3 USD dziennie
 • opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 680 EUR

 
Istnieje możliwość przedłużenia programu o wypoczynek w którymś z kurortów na Madagaskarze lub na Mauritius bądź Seszelach. Program może być realizowany już przy min 2 osobach z angielską opieką na miejscu.
 
UWAGA! Wymagana ochrona antymalaryczna

 

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.