Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Mali, Senegal, z rejsem po Nigrze 19 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa – Bamako

Spotkanie grupy na MDL Okęcie w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw. Przelot do Bamako w Mali. Transfer do hotelu.
 
2 DZIEŃ:

Bamako- Djenne (570 km)

Śniadanie. Wyjazd do Djenne. Całodniowa podróż przez sawannę Sahelu. Po drodze odkryjemy piękne wioski ludu Bobos, jedynej grupy etnicznej, która w całości zachowała wierzenia animistyczne. Przyjazd do Djenne. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu.
 
3 DZIEŃ:

Djenne – Sangha (235 km)

Śniadanie. Zwiedzanie Djenne: gliniany meczet, jeden z największych na świecie, grób dziewczyny złożonej w ofierze za przetrwanie Djenne, szkoły koraniczne, muzeum archeologiczne, marokańskie domy. Wizyta w warsztacie i sklepie, gdzie produkowane są tzw. bogolany, czyli materiały farbowane tradycyjną techniką przy użyciu m.in. błota. Po południu wyjazd do Sangha w Kraju Dogonów. Przyjazd do Sangha, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.
 
4 DZIEŃ:

Sangha – Banani – Ireli – Amani – Tireli – Bandiagara (ok. 65 km)

Po śniadaniu zwiedzanie Sangha: dzielnice dolny i górny Ogol. Wyjazd do wiosek Banani i Ireli,  zwiedzanie spichlerzy i domów przodków, następnie przejazd do Amani  Amani i odwiedziny u świętych krokodyli. Po wizycie w Amani wycieczka do Tireli. Po południu taniec Dogonów z maskami, wyjaśnienia symboliki i znaczenia masek. Przejazd do Bandiagara. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
 
5 DZIEŃ:

Bandiagara – Mopti (ok. 65 km)

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Mopti, po drodze wizyta w wiosce Songo, podziwianie malowideł naskalnych i jaskini obrzezań. Przyjazd do Mopti, zwiedzanie miasta – meczet, market, stara część miasta. Wizyta w Mopti to okazja do spotkania kobiet Fulani z charakterystycznymi olbrzymimi kolczykami.
Kolacja i nocleg w hotelu.
 
6 – 7 DZIEŃ:

Rejs po Nigrze

Śniadanie. Wczesne śniadanie. Przejazd do Kona i zaokrętowanie na tradycyjnej długiej, ocienionej łodzi pinasse. Tego dnia wypłyną Państwo w stronę Timbuktu, a podczas rejsu spotkają różne grupy etniczne, np. Bozo (rybaków), Peul (hodowców), Songhai (handlowców). Przepłyną Państwo jezioro Debo stanowiące naturalny rezerwat dla wielu gatunków ptaków. Po drodze odwiedziny w wioskach Niafunke, Tonka i Dire. Podczas rejsu jeden nocleg pod namiotami na brzegu rzeki i 3 posiłki dziennie przygotowywane przez kucharza towarzyszącego grupie. 7go dnia przypływają Państwo do Niafunke, a stamtąd jeepami do Timbuktu. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
8 DZIEŃ:

Timbuktu

Śniadanie. Zwiedzanie legendarnego miasta Timbuktu: Meczet Sankore, Meczet Sidi Yehia, Centrum Ahmed Baba.
Po południu przejażdżka na wielbłądach po obozie „niebieskich ludzi pustyni”, Tuaregów. Podziwianie zachodu słońca w obozie. Powrót na kolację i nocleg do hotelu.
 
9 DZIEŃ:

Timbuktu – Mopti (375 km)

Śniadanie. Wyjazd do Mopti. W drodze zwiedzanie miejscowości Bore i znajdującego się tam meczetu. Kolacja i nocleg w hotelu w Mopti.

10 DZIEŃ:

Mopti – Segou (350 km)

Śniadanie. Wyjazd do Segou. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu wycieczka do wioski Kalabougou, której mieszkańcy zajmują się wytwarzaniem przedmiotów z gliny. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
11 DZIEŃ:

Segou – Bamako – Dakar

Śniadanie. Wyjazd do Bamako. Po drodze zwiedzanie Sekoro - najstarszej części miasta Segou, która w XVII i XVIII wieku była głównym ośrodkiem mocarstwa Mali. Znajduje się tam m.in. grobowiec Bitona Mamary Coulibaly, władcy niegdysiejszego królestwa Bambara. Dalsza podróż do Bamako. Po południu zwiedzanie Bamako – muzeum narodowe, bazar rękodzieła. Odświeżenie w hotelu (kilka pokoi do dyspozycji) przed lotem do Dakaru. Transfer na lotnisko i przelot do stolicy Senegalu. Zakwaterowanie w hotelu z Dakarze.
 
12 DZIEŃ:

Dakar – Lake Rose – ST. Louis (270 km)

Śniadanie. Wyjazd nad Jezioro Lac Rose, którego wody, nasycone minerałami, przybrały niespotykany różowy kolor. Jezioro jest znane również jako ostatni etap rajdu Paryż – Dakar. Postój nad wodą. Przejazd do Saint Louis przez wioski: Thies, Tivaouane, Louga. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu.
 
13 DZIEŃ:

Djoudj (60km)

Całodniowa wycieczka do rezerwatu w Djoudj – naturalnego środowiska ogromniej ilości gatunków ptaków. Po południu powrót do St. Louis. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
14 DZIEŃ: St. Louis – Dakar (270 km)
Śniadanie. Przejazd powrotny do Dakaru, zwiedzanie miasta. Czas wolny. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
15 DZIEŃ:

Wyspa Goree

Śniadanie. Wyjazd na wyspę Goree, gdzie znajduje się m.in. dawny Dom Niewolników (UNESCO). To miejsce związane jest historycznie z początkami niewolnictwa, stąd Afrykanie wywożeni byli na statkach. Zwiedzanie wyspy. Następnie przejazd do hotelu w Saly nad brzegiem oceanu. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
16 – 18 DZIEŃ:

Wypoczynek w Saly na Petite Cote

Pobyt na wybrzeżu. Podczas wypoczynku śniadania i kolacje. 18-tego dniawieczorny transfer na lotnisko. Odlot do Polski.
 
19 DZIEŃ:

Przylot do Warszawy.
 

Cena już od 9200 PLN + 2170 EUR
 
CENA OBEJMUJE:

 • przelot Warszawa – Bamako, Dakar – Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
 • wszystkie transfery zgodnie z programem samochodami terenowymi w Mali oraz klimatyzowanym busem w Senegalu
 • przelot Bamako – Dakar
 • zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w hotelach ***/**** (w kraju Dogonów i Djenne hotel **), na wybrzeżu hotel ****
 • jeden nocleg w namiotach (należy zabrać własny śpiwór)
 • 3-dniowy rejs po Nigrze na odcinku Mopti –Timbukt
 • śniadania i kolacje podczas całego programu, 3 posiłki dziennie podczas rejsu
 • opiekę pilota na całej trasie oraz pilota lokalnego
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • taniec Dogonów z maskami
 • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
 • VAT


CENA NIE OBEJMUJE:

 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 3 USD/os./dzień
 • napojów do kolacji i obiadów
 • wiz do Mali – ok. 60 EUR i do Senegalu – ok. 60 EUR (potrzebna 1 wolna strona na każdy kraj w paszporcie i skan strony ze zdjęciem dostarczony do Biura )
 • dopłat do pokoju jednoosobowego: 660 EUR


Dopłata do wysokiego sezonu 500 PLN/os
Uwaga! Obowiązuje szczepienie przeciwko żółtej febrze. Zalecane jest przyjęcie środków przeciwko malarii. W sprawie ewentualnych dodatkowych informacji o zdrowiu prosimy o kontakt ze stacją Sanepid.

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.