Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Namibia 14 dni

 

1 DZIEŃ:

Warszawa - Windhoek

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw. Odlot do Windhoek.
 
2 DZIEŃ:

Windhoek – Pustynia Namib – Kanion Sesriem

Przylot do stolicy Namibii. Po śniadaniu wyjazd w kierunku Sesriem w rejon Namib Naukluft Park, słynącego z niezwykłego krajobrazu i najwyższych wydm na świecie, dochodzących do wysokości 300 m n.p.m. Przyjazd do Sesriem, zakwaterowanie w campie, odpoczynek po podróży. Po południu wycieczka do Sesriem Canyon, spacer po kanionie, który w porze deszczowej tętni burzliwym życiem. Powrót do campu. Nocleg.
 
3 DZIEŃ:

Sossusvlei – Dead Valley

Wczesnym rankiem wyjazd na wydmy w Sossusvlei, by podziwiać wschód słońca. W drodze powrotnej zaliczamy szczyt najsłynniejszej wydmy świata – Dune 45 oraz Dead Valley (Martwa Dolina) ze skamieniałymi drzewami oraz wyschniętym, pustynnym jeziorem, które co kilka lat zamienia się w tętniący życiem turkusowy wodopój. Po drodze najwyższe wydmy czerwonego piasku na świecie. Na zachód słońca pojedziemy na jedną z nich, ze wspaniałym widokiem na zasypiającą pustynię. Fakultatywnie, dla chętnych możliwość przelotu balonem nad wydmami. Nocleg w campie.
 
4 DZIEŃ:

Sossusvlei – Walvis Bay

Przejazd przez pustynię Namib (drogami szutrowymi) w kierunku Walvis Bay - miasteczka portowego, znanego m.in. z produkcji soli przez odsalanie wody morskiej. Podziwianie niepowtarzalnej flory i fauny Pustyni Namib, m.in. dzikie strusie, zebry, antylopy oryx, żyrafy pustynne, springboki. Po drodze przejazd przez Kaniony rzek Kuiseb i Gaub, przekroczenie Zwrotnika Koziorożca, zapierające dech w piersiach widoki na Dune Seven – najwyższą na świecie wydmę piaskową o wysokości ponad 340 m n.p.m. Wieczorem przyjazd do Walvis Bay. Nocleg w guesthouse.
 
5 DZIEŃ:

Walvis Bay - Swakopmund

Wcześnie rano pobudka. Fakultatywnie, dla chętnych, wypłynięcie na ocean w poszukiwaniu delfinów, fok, pelikanów a przy odrobinie szczęścia również wielorybów. Na łodzi przewidziana jest przekąska, głównie owoce morza i szampan (koszt ok. 50 EUR). Po powrocie spacer po Lagunie w Walvis Bay. Spotkanie z flamingami, pelikanami i innymi ptakami morskimi.

Po południu, fakultatywnie, wyjazd na pustynię w poszukiwaniu Little Five (ok. 50 EUR) lub przejażdżka quadami po pustyni - nie trzeba umieć jeździć nawet na rowerze, aby dobrze się bawić jazdą czterokołowcami! (ok. 45 EUR). Następnie wyjazd do Swakopmund, zwiedzanie m.in. muzeum, oceanarium z wieloma gatunkami ryb z tutejszych wód, Snake Park, w którym spotkamy wszystkie rodzaje węży zamieszkujące południe Afryki, Galeria Kryształu z kolekcją niepowtarzalnych kamieni możliwość zakupu oryginalnej biżuterii. Nocleg w guesthouse.
 
6 DZIEŃ:

Swakopmund – Brandberg – Damaraland

Dzisiejszy dzień to sporo kilometrów i bardzo zróżnicowany krajobraz. Od mglistych plaż Wybrzeża Szkieletowego po gorące przestrzenie Damaraland.
Wcześnie rano jedziemy na punkt widokowy Moon Landscape, z którego, jak sama nazwa wskazuje, rozciąga się widok przypominający „krajobraz księżycowy”. Następnie przejazd do Cape Cross - miejsca słynącego z dwustutysięcznej kolonii fok i historycznych krzyży. Wyjazd na północ w kierunku Damaraland – regionu, którego nazwa pochodzi od zamieszkującego te tereny plemienia Damara.

Głównymi ikonami Damaraland są: masyw Brandberg (najwyższy szczyt Namibii) oraz dom "Białej Damy", prehistoryczne rysunki bushmenów na skałach. Oprócz niesamowitych widoków, Damaraland, jest domem dla wielu zwierząt, które do dziś przebywają na wolności bez żadnej kontroli człowieka. Spotkać tutaj można pustynne słonie, czarne nosorożce, strusie, żyrafy, oryksy i wiele innych. Nocleg w lodge.
 
7 DZIEŃ:

Damaraland – Kaokoland

Po śniadaniu oglądanie rysunków naskalnych buszmenów. Przejazd w kierunku Opuwo. Po drodze podziwianie malowniczych wiosek ludzi Herero. Herero to dumny naród farmerski, w którym miarą zamożności jest liczba posiadanych krów. Kobiety ubierają się w dekoracyjne suknie wiktoriańskie oraz nakrycia głowy przypominające krowie rogi – symbol Herero. Po drodze jeśli czas pozwoli zobaczymy Palmwag Game Reserve, gdzie przy odrobinie szczęścia mamy szansę spotkania pustynnej czwórki, tj. żyrafy, słonie, nosorożce i lwy. Wieczorem przyjazd do Opuwo. Nocleg w lodge.
 
8 DZIEŃ:

Opuwo – Epupa Falls

Poranna wizyta w wiosce Himba z przewodnikiem. Nie będzie to z góry zaplanowana wizyta, zatem poznamy autentyczne życie i zwyczaje plemienia Himba. Wyruszamy do Epupa Falls. Po drodze niezapomniane krajobrazy, malownicze wioski Himba oraz okazałe baobaby. Dojazd do Epupa Falls – najwyższego wodospadu w Namibii, którego wysokość sięga 60 m. Następnie udamy się w kierunku rzeki Kunene, otoczonej różnorodnym drzewostanem i skałami, które w świetle zachodzącego słońca tworzą niezapomniane krajobrazy. Nocleg w campie.
 
9-10-11 DZIEŃ:

Epupa Falls – Etosha

Wyjazd do  Parku Narodowego Etosha, do którego wjeżdżamy od północnej lub zachodniej strony – czyli mało uczęszczanej przez turystów. Jest to jeden z największych parków narodowych na świecie. Żyje tu 114 gatunków ssaków, 340 gatunków ptaków, 110 różnych gatunków gadów, 14 gatunków zwierząt ziemnowodnych oraz jeden gatunek ryb. A wszystko to na powierzchni 22 tys. km².

„Wielkie białe jezioro Etosha” pokrywające 25% powierzchni parku, niegdyś wypełniane było wodą rzeki Kunene. Obecnie jezioro jest suchym zbiornikiem, którego dno tworzy wyschnięta sól i glina. Zbiornik napełnia się wodą podczas pory deszczowej na bardzo krótki okres czasu i tylko przy ogromnych ulewach deszczu. Kolejne 2 dni spędzimy na licznych safari, tropieniu i obserwacji dzikiej zwierzyny. Fakultatywnie, dla chętnych, nocne safari w Etosha (ok. 45 EUR). Nocleg w lodge.
 
12 DZIEŃ:

Etosha – Waterberg

Ostatnie safari w Etoshy. Przejazd w kierunku Waterberg oraz wizyta w „Sanktuarium gepardów”, czyli centrum ochrony tych przepięknych kotów. Po południu wyjazd na Płaskowyż Waterberg, który wznosi się 400 metrów ponad otaczający horyzont. Przyjazd do Waterberg – safari, podczas którego można zobaczyć rzadkie sępy Cape Vulture i nosorożce. (ok. 45 EUR). Następnie piesza wycieczka na płaskowyż. Nocleg w lodge.
 
13 DZIEŃ:

Waterberg - Windhoek

Przejazd do Windhoek.  Po drodze postój na zakupy na miejscowym targowisku, gdzie można kupić oryginalne pamiątki. Krótkie zwiedzanie stolicy Namibii. Czas na ostatnie zakupy. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy
 
14 DZIEŃ:

Przylot do Warszawy
 

Cena już od 6950 PLN + 1675 EURCENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Windhoek – Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
 • zakwaterowanie w lodgach 3* i guesthousach, pokoje 2-osobowe z łazienkami oraz 3 noclegi w namiotach
 • śniadania
 • przejazdy na trasie pojazdem terenowym 4x4 lub mikrobusem
 • opiekę polskojęzycznego pilota / przewodnika w Afryce
 • ubezpieczenie KL, NW, bagaż


CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji ok. 100 EUR
 • pozostałego wyżywienia
 • wizy do Namibii (ok. 65 EUR)
 • zwyczajowych napiwków dla przewodnika, kierowcy, bagażowych, ok. 3 EUR dziennie / os.
 • opłat za imprezy fakultatywne
 • ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie

 

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.