Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

RPA - Kraina Wschodzącego Słońca z Wodospadami Wiktorii 11 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa - Kapsztad

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw. Odlot do Kapsztadu
 
2 DZIEŃ:

Kapsztad

Przylot do Kapsztadu. Zwiedzanie Kapsztadu: m.in.: Ogrody Botaniczne,  Malay Quarters – budynki niegdyś zamieszkałe przez niewolników, targowisko, czas wolny w centrum miasta. Spacer po Deptaku. Transfer do hotelu oraz czas na odświeżenie. Zwiedzamy słynny Waterfront – część portowa udostępniona dla turystów. Wjazd kolejką linową na Górę Stołową (przy sprzyjającej pogodzie). Powitanie afrykańskiego zachodu słońca z lampką miejscowego wina. Przejazd do lodge położonego niedaleko od plaży z widokiem na całą Zatokę Stołową i miasto. Nocleg.
 
3 DZIEŃ:

Kapsztad – Przylądek Dobrej Nadziei

Wyjazd na zwiedzanie półwyspu. Przejazd malowniczym wybrzeżem do Hout Bay. Podróż statkiem na Wyspę Fok. Następnie, w drodze na Przylądek Dobrej Nadziei - miejsce, gdzie spotykają się dwa oceany Indyjski i Atlantycki, przejazd na punkt widokowy Chapmans Peak. Odwiedzamy miejsce, gdzie słynni podróżnicy Bartolomeo Diaz oraz Vasco da Gama postawili pierwsze krzyże na afrykańskim kontynencie. W drodze powrotnej do Kapsztadu wizyta w Simons Town, gdzie można spotkać kolonie tysięcy pingwinów. Wieczorem kolacja na Long Str. Podziwianie uroków Kapsztadu nocą. Powrót do hotelu. Nocleg.
 
4 DZIEŃ:

Johannesburg – Park Narodowy Krugera

Po wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko oraz przelot do Johannesburga. Po wylądowaniu, przejazd w kierunku Parku Narodowego Krugera. Po zakwaterowaniu nocne safari terenowymi pojazdami, kolacja i nocleg w obozie na terenie parku.
 
5 DZIEŃ:

Park Narodowy Krugera

Po śniadaniu całodzienne safari w Parku Krugera z przerwą na obiad. Narodowy Park Krugera – jeden z najsłynniejszych rezerwatów na świecie – symbol Południowej Afryki ciągnie się 400 km z północy na południe i 70 km ze wschodu na zachód. Północna część parku znajduje się w Prowincji Limpopo, a południowa w Mpumalanga. Na tym olbrzymim obszarze żyje 147 gatunków ssaków (łącznie z tzw. „wielką piątką”: lwami, lampartami, słoniami, nosorożcami, bawołami), jak również 114 gatunków gadów, 33 płazów, 50 gatunków ryb i 300 gatunków drzew. Odnotowano obecność ponad 500 różnych rodzajów ptaków. Kolacja i nocleg w hotelu  w miejscowości w Górach Smoczych.
 
6 DZIEŃ:

Mpumalanga – Panorama Route - Pretoria

Przejazd do Pretorii przez rezerwat Blyde River Canyon, położony w Górach Smoczych. Kanion rzeki i otaczające go tereny oferują najbardziej spektakularne widoki w RPA. Kanion zajmuje trzecie miejsce pod względem wielkości na świecie. Przejazd jedną z najpiękniejszych tras krajobrazowych „Panorama Route” z tropikalnym lasem deszczowym, Oknem Boga (God’s Window), wodospadami Berlin oraz Lizbon. Krótki postój w miejscu widokowym z Afrykańską Maczugą. Unikalne formacje geologiczne takie jak: Bourke’s Luck Potholes czy Three Rondavels, należą do wielkich atrakcji tego kanionu. Przyjazd do hotelu. Kolacja i nocleg.
 
7 DZIEŃ:

Pretoria - Lesedi

Po śniadaniu zwiedzanie Pretorii – stolicy administracyjnej kraju, znanej również pod nazwą „miasto ogrodów” lub „miasto Jakarandy” (rośnie tu ponad 60000 drzew Jakaranda o jasnofioletowych kwiatach). Zwiedzamy pomnik Voortekker Monument (Pomnik Pionierów Burskich) z przedstawioną historią Wielkiej Wędrówki (Groot Trek), wykutą w długim na 93 metry marmurowym frezie. Odwiedzamy dom Paula Krugera - słynnego prezydenta niegdysiejszej Republiki Transwalu. Z Union Building, siedziby rządu, rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na miasto.

Po południu udajemy się do Skanesu – wioski Lesedi, gdzie zapoznamy się z kulturą pięciu różnych plemion afrykańskich: Zulu, Kosa, Basotho, Pedi, Ndebele. Po tańcach i śpiewach lokalnej ludności na kolacji mamy możliwość spróbowania afrykańskiej kuchni z daniami z dzikich zwierząt. Wieczorem przy ognisku przysłuchujemy się afrykańskim opowiadaniom. Nocleg w wiosce w domkach pokrytych trawą, przystosowanych dla wygód turystów.
 
8 DZIEŃ:

Johannseburg – Wodospady Wiktorii

Wczesny przyjazd do Johannesburga oraz transfer na lotnisko, przelot do Zimbabwe (2 godziny). Po wylądowaniu w Victoria Falls (wiza ok. 40 USD), transfer do hotelu, zakwaterowanie blisko Wodospadów Viktorii. Czas wolny na zaplanowanie pobytu. Około 16.00 transfer do przystani przy rzece, rejs łodzią na zachód słońca nad rzeką Zambezi oraz w poszukiwaniu dzikich zwierząt. Na łodzi mały poczęstunek oraz napoje alkoholowe bez ograniczeń (koszt 45 USD). Po powrocie do hotelu kolacja z pokazem folklorystycznych tańców lokalnej ludności. Nocleg.
 
9 DZIEŃ:

Wodospady Wiktorii

Po śniadaniu zwiedzamy Wodospady Wiktorii od strony Zimbabwe ok. 30 USD oraz od strony Zambii koszt: ok. 20 USD (wiza przekroczenia granicy ok. 70 USD). Możliwość przelotu helikopterem, koszt: ok. 85 USD nad wodospadami lub motolotnią, koszt: ok. 85 USD nad wodospadami oraz kanionem Victoria Falls, skoki bangi, koszt: ok. 95 USD (111m). Wieczorem transfer na kolację w restauracji Booma, gdzie serwowane są tradycyjne dania Afryki z potrawami z dzikich zwierząt, w trakcie kolacji - występy folklorystyczne, aktywna gra na bębnach, koszt: 60 USD. Nocleg.
 
10 DZIEŃ:

Wodospady Wiktorii

Po śniadaniu safari na słoniach (koszt: ok. 85 USD). W południe transfer na lotnisko oraz przelot do Johannesburga a następnie do Europy.
 
11 DZIEŃ:

 Przylot do Warszawy.
 

 Cena już od 7950 PLN + 1495 USD/os.


CEN OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa –Kapsztad - Johannesburg - Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
 • przejazdy busem lub mikrobusem z klimatyzacją zgodnie z programem
 • zakwaterowanie w hotelach, lodgach, będących odpowiednikami *** w pokojach 2 os z łazienkami, bungalowach
 • śniadania i obiadokolacje (9-go i 10-go dnia w Victoria Falls tylko śniadania)
 • opiekę polskojęzycznego pilota/ kierowcy w Afryce
 • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
 • VAT

 
CENA NIE OBEJMUJE:

 • wizy do Zimbabwe, ok. 40 USD, wiza do Zambii ok. 70 USD
 • biletów wstępu, degustacji, ok. 170 USD
 • safari terenowymi pojazdami (na życzenie za dopłatą),
 • wstepów na imprezy z zaznaczoną ceną w programie na terenie Zimbabwe oraz Zambi
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 5 USD dziennie / os.
 • ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie
 • usług bagażowych, ok. 1USD za sztukę bagażu
 • dopłata do pokoju 1-osobowego: 450 USD
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.