Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

RPA – Królestwo Swaziland 15 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa - Johannesburg

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw. Odlot do Johannesburga.
 
2 DZIEŃ:

Johannesburg

Przylot do JOHANNESBURGA. Zwiedzanie miasta, m.in. Carlton Centre, wjazd na wieżę widokową, z której rozpościera się piękny widok na miasto, Sandton – stolica biznesowa Johannesburga. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek po podróży. Kolacja. Nocleg.
 
3 DZIEŃ:

Pretoria – Lesedi

Po śniadaniu wyjazd do PRETORII, w języku sotho - Tshwane, administracyjnej stolicy kraju. Zwiedzanie Voortrekker Monument – ogromnego pomnika-muzeum, wzniesionego w 1938r. dla upamiętnienia Burów, którzy zginęli wędrując na północ, w głąb afrykańskiego weldu, tocząc bitwy z afrykańskimi plemionami i Brytyjczykami. Wjazd na wieżę widokową z której podziwia się panoramę Pretorii i Wysokiego Weldu.

Przejazd pod Union Buildings, główną siedzibę urzędników państwowych, otoczoną imponującym parkiem, w centrum którego stoi naturalnych rozmiarów statua Barry Hertzoga – pierwszego premiera kraju. Następnie przejazd do LESEDI Cultural Village, przedstawienie artystyczne w wykonaniu przedstawicieli południowoafrykańskich plemion oraz kolacja, na której serwowane są dania tradycyjnej afrykańskiej kuchni. Powrót do hotelu na nocleg.
 
4 DZIEŃ:

Mpumalanga - Blyde River Canyon - Bourke’s Luck Potholes - God’s Window

Wyjazd na północ kraju do urokliwej prowincji Mpumalanga, przecinając po drodze pasmo Małych Gór Smoczych. Zwiedzanie trzeciego na świecie pod względem wielkości kanionu – BLYDE RIVER CANYON RESERVE, ciągnącego się na długości 60km, stanowiącego jedną z najbardziej malowniczych atrakcji Południowej Afryki.

Przejazd do BOURKE’S LUCK POTHOLES – dziwacznych dziur w kształcie cylindrów wyżłobionych w skale przez wiry rzeczne; miejsc widokowych, m.in. GOD’S WINDOW (Okno Boga) oraz Wodospadu Berlin. Przejazd do hotelu. Po kolacji, na dobry początek towarzyskiego wieczoru tradycyjny „springbok” (lokalny drink alkoholowy drużyny rugbistów). Nocleg.
 
5 DZIEŃ:

Park Narodowy Krugera

Wyjazd do PARKU KRUGERA, jednego z największych i najstarszych parków narodowych na świecie, słynącego z największego bogactwa gatunków zwierząt na terenie RPA. Możliwość zobaczenia Wielkiej Piątki (lew, lampart, słoń, bawół, nosorożec), gepardów, żyraf, hipopotamów oraz wielu gatunków antylop i mniejszych zwierząt oraz ptactwa. Przejazd autokarem przez Park, dla chętnych, fakultatywnie, możliwość wzięcia udziału w safari samochodami terenowymi. Kolacja w lokalnej restauracji lub grill. Nocleg.
 
6 DZIEŃ:

Królestwo Swaziland – St. Lucia

Wyjazd w kierunku granicy z najmniejszym państwem na półkuli południowej – KRÓLESTWEM SWAZILAND. Przejazd do Manzini. Możliwość zrobienia zakupów na miejscowym targowisku (oryginalne rzeźby, maski, wyroby z drewna, kamienia mydlanego, paciorków itp.). Wizyta w oryginalnym miejscu zamieszkania tubylców (nie w skansenie!), by zobaczyć jak żyją na co dzień. Ponowne przekroczenie granicy. Przyjazd do ST. LUCIA. Wieczorny spacer po mieście. Kolacja, nocleg.
 
7 DZIEŃ:

St. Lucia – Durban

Wycieczka statkiem po jeziorze ST. LUCIA, które wraz z wyspą i otaczającym parkiem stanowi rezerwat krokodyli, hipopotamów, antylop oraz wielu gatunków ptactwa. Na statku serwowane będzie śniadanie. Następnie przejazd na pobliską, dziką plażę, czas na relaks nad brzegiem Oceanu Indyjskiego. Dla chętnych, fakultatywnie, możliwość wzięcia udziału w niezapomnianym fotosafari - wyprawa łodzią motorową na wieloryby (lub delfiny, w zależności od pory roku). Wyjazd w kierunku DURBANU, największego portu RPA, krótkie zwiedzanie miasta, czas wolny. Kolacja. Nocleg.
 
8 DZIEŃ:

Durban

Wypoczynek na plaży w DURBANIE lub dla chętnych, fakultatywnie, zwiedzanie Oceanarium U’Shaka - największego w Afryce Parku Morskiego z podwodnym Akwarium, Delfinarium, basenami do nurkowania z rekinami a także parku rozrywki z kompleksem basenów, zjeżdżalni, restauracji. Czas wolny. Kolacja. Powrót do hotelu na nocleg.
 
9 DZIEŃ:

Park Narodowy Golden Gate - Wioska Plemienia Southern Sotho - Wepener

Przejazd przez GOLDEN GATE NATIONAL PARK, wzdłuż granicy z Lesotho. Podziwianie niepowtarzalnych formacji skalnych rozciągających się u podnóży Gór Maluti, które zwłaszcza późnym popołudniem przybierają imponujący, złocisty odcień. Wizyta w WIOSCE (skansenie) plemienia SOUTHERN SOTHO.

Przejazd do WEPENER. Nocleg na farmie będącej niegdyś letnią rezydencją znanego Lorda Fraser’a z Longsdale. Wnętrza i wyposażenie pokoi (każdy inaczej wykończony i umeblowany) stylem nawiązują do czasów kolonialnych. Na kolacje serwowane będą wyśmienite dania afrykanerskiej kuchni. Wieczorem czas na drinka w lokalnej... stajni! Nocleg.
 
10 DZIEŃ:

Trasa Panoramiczna: Pustynia Karoo - Orange River - Olifant’s Neck – Port Elizabeth

Wyjazd do PORT ELIZABETH, zwanego “Przyjaznym Miastem”. Krótki city tour. Spacer wzdłuż nabrzeża Oceanu Indyjskiego. Kolacja. Nocleg.
                                          
11 DZIEŃ:

Droga Ogrodowa – Park Narodowy Tsitsikamma - Knysna – Oudtshoorn

Przejazd malowniczą DROGĄ OGRODÓW (Garden Route) do PARKU NARODOWEGO TSITSIKAMMA. Spacer na most linowy zawieszony u ujścia Rzeki Sztormowej. Dla chętnych, fakultatywnie, możliwość skoku na bungi z przęseł najwyższego mostu kontynentu (Fox Slide) i najwyższego, komercyjnego bungi świata. Przejazd do KNYSNA, miejscowości położonej nad laguną Oceanu Indyjskiego, której strzegą słynne formacje skalne, tzw. Głowy Knysna. Wizyta na farmie ostryg oraz degustacja. Przejazd malowniczą przełęczą Outeniqua w Górach Montaque do OUDTSHOORN – światowej stolicy strusi. Wizyta na farmie strusi oraz zapoznanie się z ich hodowlą. Kolacja. Nocleg.
 
12 DZIEŃ:

Farma Dzikich Kotów – Jaskinie Cango Caves -Kapsztad – Victoria & Albert Waterfront

Wizyta na FARMIE DZIKICH KOTÓW i innych zwierząt oraz ciekawych ptaków. Krótki przejazd do CANGO CAVES z imponującymi stalagmitami oraz stalaktytami. Przejazd do Cape Town. Przejście przez Victoria & Alfred Waterfront – przepełniony specyficzną atmosferą nadmorski bulwar z mnóstwem restauracji, barów i interesujących sklepów. Kolacja. Przejazd do hotelu.
 
13 DZIEŃ:

Kapsztad - Góra Stołowa – Wyspa Fok – Przylądek Dobrej Nadziei - Ogrody Kirstenbosch – Rezerwat Pingwinów

Po śniadaniu wjazd kolejką linową na GÓRĘ STOŁOWĄ 1084 m n.p.m. (przy dobrej pogodzie). Zwiedzanie centrum KAPSZTADU, m.in. spacer przed budynkami Parlamentu oraz przez Ogrody Kampanii Wschodnio-Indyjskiej. Zobaczenie najstarszego budynku Południowej Afryki – Zamku Dobrej Nadziei (Castle of Good Hope). Rejs stateczkiem do WYSPY FOK. Wizyta w sklepie złotniczym posiadającym własną szlifiernię diamentów. Zwiedzanie Ogrodów Botanicznych KIRSTENBOSCH, rozpiętych na wschodnich zboczach Góry Stołowej, uznanych za jedne z najpiękniejszych ogrodów świata. Przejazd na PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI - zdobycie wysuniętego najdalej na płd-zach punktu kontynentu, spacer po Przylądku. Przejazd do Plaży BOULDERS, słynącej z kolonii 3000 afrykańskich pingwinów. Kolacja. Powrót do hotelu.
 
14 DZIEŃ:

Kapsztad - Winnice Groot Constantia – Victoria & Albert Waterfront

Po śniadaniu wizyta w GROOT CONSTANTIA – najstarszej i jednej z największych winiarni na całym Przylądku, stanowiącej też pierwszorzędny przykład holenderskiej architektury kolonialnej – zwiedzanie wraz z degustacją. Przejazd na Waterfront, czas na spacer i ostatnie zakupy. Dla chętnych, fakultatywnie, możliwość rejsu katamaranem po Zatoce Stołowej, przelotu helikopterem, a dla lubiących adrenalinę przejażdżka łodzią motorową po Oceanie Atlantyckim. Transfer na lotnisko.  Wylot do Europy.
 
15 DZIEŃ:

Przylot do Warszawy.
 
 Cena już od 5990 PLN + 2390 USD/os.


CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa –Johannesburg, Kapsztad - Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
 • przejazdy autokarem, busem lub mikrobusem z klimatyzacją zgodnie z programem
 • zakwaterowanie w hotelach będących odpowiednikami *** w pokojach 2 os. z łazienkami, bungalowach
 • wyżywienie wg programu
 • opiekę polskojęzycznego pilota/ kierowcy w Afryce
 • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
 • VAT

 
CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu oraz degustacji ok. 320 EUR
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 5 USD/ dziennie
 • ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie
 • Dopłat do pokoju 1-osobowego: 490 USD
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.