Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Republika Południowej Afryki - wycieczka objazdowa

Trasa: Kapsztad – Stellenbosch – Przylądek Dobrej Nadzieji – Johannesburg – Park Krugera - „Panorama Route” – Pretoria –  Lesedi – Wodospady Wiktorii - Johannesburg.

 

1 DZIEŃ
Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo – celna. Przylot lotem rejsowym do Kapsztadu.


2 DZIEŃ
Przylot do Kapsztadu. W zależności od pogody wjazd na Górę Stołowa, skąd rozciągają się wspaniałe widoki na miasto, zatokę Table Bay i Ocean Atlantycki. Przejazd przez historyczną część Kapsztadu, jednego z najpiękniejszych miast świata. Po drodze przystanki przy Zamku Dobrej Nadziei, Ratuszu Miejskim, Placu Grande Parade, następnie spacer w Ogrodach Kampanii Indyjskiej oraz dzielnicy malajskiej, Bo-Kaap.  Transfer do hotelu, kolacja i nocleg.


3 DZIEŃ
Po śniadaniu wyjazd do miasteczka uniwersyteckiego Stellenbosch, znanego z unikalnej holendersko - przylądkowej architektury, dębowych alei oraz uniwersytetu. Stellenbosch jest również centrum produkcji win Afryki Południowej. Miasto otoczone jest malowniczymi dolinami wśród niezwykłych pasm górskich, gdzie znajdują się najlepsze farmy winne na kontynencie afrykańskim. Wizyta w jednej ze znanych winnic, połączona z degustacją produkowanych tam win. Po południu powrót do Kapsztadu i rejs o zachodzie słońca z szampanem, po zatoce Granger Bay. W przypadku pogody nie pozwalającej na odbycie rejsu, wizyta w akwarium Dwóch Oceanów w Waterfront. Kolacja w restauracji w V&A Waterfront. Transfer do hotelu, nocleg.


4 DZIEŃ
Po śniadaniu wycieczka wzdłuż najpiękniejszych plaż atlantyckich: Clifton Beach i Camps Bay do portu w Hout Bay, następnie rejs statkiem na wyspę fok: Duiker Island. Dalszy ciąg trasy prowadzi wzdłuż wybrzeża Atlantyku przez jedną z najpiękniejszych tras widokowych - Chapman’s Peak (10 km drogi wykute w stromych zboczach góry).

Następnie przejazd do Rezerwatu Przylądka Dobrej Nadziei. Przylądek jest jednym z najciekawszych odcinków wybrzeża gdzie spotykają się dwa prądy morskie: ciepły igielny i zimny prąd Benguella, co sprawia, że przy pełnym słońcu można zauważyć różne odcienie wody jakby dwóch różnych oceanów. Tuż przed wiktoriańskim miasteczkiem Simonstown zatrzymamy się na plaży Boulders, zamieszkanej przez kilka tysięcy afrykańskich pingwinów. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg.


5 DZIEŃ
Po wczesnym śniadaniu wyjazd na lotnisko, następnie przelot do Johannesburga. Po przylocie przejazd w kierunku Kruger Parku. Po drodze możliwość podziwiania typowej sawanny oraz  malownicze widoki gór, przełęczy i dolin opadających w kierunku Mozambiku. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Po południu czas wolny na odpoczynek przy basenie. Kolacja i nocleg.


6 DZIEŃ
Wcześnie rano wyjazd na safari otwartymi samochodami terenowymi w Parku Krugera, po kilku godzinach przystanek w jednym z obozów na śniadanie (suchy prowiant).Rezerwat ten jest najstarszym i największym parkiem narodowym Afryki Południowej. Rozciąga się na przestrzeni 352 km, od rzeki Limpopo na północy, do Rzeki Krokodylej na południu i pokrywa powierzchnie 20 tyś kilometrów kwadratowych. Zidentyfikowano tutaj ponad 500 gatunków ptaków i 147 gatunków ssaków. Jest on najbardziej uniwersalnym rezerwatem afrykańskim, w którym występują prawie wszystkie gatunki zwierząt kontynentu jak również "Big Five", czyli pięć najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki - słoń, lew, nosorożec, lampart i bawół. Po południu powrót do hotelu i czas wolny na  odpoczynek przy basenie. Kolacja i nocleg.


7 DZIEŃ
Po śniadaniu wyjazd na jedną z najpiękniejszych tras krajobrazowych w Południowej Afryce: "Panorama Route" w Górach Smoczych. Wspaniałe krajobrazy górskie, które rozsławiły ten rejon na cały świat: „Blyde River Canyon” - jeden z najgłębszych kanionów na świecie oraz słynne - "Three Rondavels" - trzy szczyty uformowane w kształcie okrągłych chat plemienia Xhosa, jak również "Bourke's Luck Pot Holes" - spektakularne, wyrzeźbione w skale przez wodę, cylindryczne formacje koryta rzeki Blyde.

Następnie Okno Boga - "God's Window"- które zawdzięcza swoją nazwę bezkresnym widokom na rozciągającą się poniżej równinę tzw. Lowveld przechodzącą przez Park Krugera, aż do Mozambiku. Potem krótka sesja fotograficzna przy wodospadach Berlin i po zwiedzeniu miasteczka - skansenu pierwszych poszukiwaczy złota - Pilgrims Rest powrót do Johannesburga.  Wieczorem regionalna kolacja w restauracji Carnivore, gdzie na ogromnym palenisku, na mieczach masajskich piecze się mięso z antylop gnu, kudu, impali, strusia, krokodyla, i w zależności od sezonu oryxa i zebry. Powrót do hotelu, nocleg.


8 DZIEŃ
Po śniadaniu wyjazd na przedmieścia  Johannesburga do prywatnego rezerwatu lwów. Z pojazdów 4x4 możliwość podziwiania z niewielkiego dystansu rodzin lwów, gepardy, likaony oraz lamparty. Jako dodatkowa atrakcja: zabawa i zdjęcia z małymi lwami oraz karmienie żyrafy. Przejazd przez historyczne Centrum Johannesburga i spacer po słynnej Hollard Street, gdzie mieszczą się historyczne siedziby dyrekcji największych firm kopalnianych w RPA.

W drodze do Pretorii wizyta w hurtowni afrykańskiej sztuki ludowej, gdzie w bardzo atrakcyjnych cenach można zakupić dobrej jakości rzeźby, maski, biżuterię, diamenty, skóry dzikich zwierząt z certyfikatami i możliwością wysyłki do Polski. W Pretorii możliwość obejrzenia historyczne centrum miasta: Dom Krugera, Budynki Opery i Teatru, Church Square, Pałac Sprawiedliwości, Ratusz, Melrose House oraz Budynki Unii Afrykańskiej położone na wzgórzu i otoczone malowniczymi ogrodami. Po południu przejazd do skansenu kulturowego Lesedi.

Zwiedzanie 4 tradycyjnych wiosek oraz poznanie zwyczajów i kultury głównych plemion południowoafrykańskich. Następnie pokaz tańców i przejazd do hotelu niedaleko lotniska. Kolacja i nocleg.


9 DZIEŃ
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Wodospadów Wiktorii w Zimbabwe lub Livingstone w Zambii. Wizyta w rezerwacie Wodospadów Wiktorii od strony Zimbabwe. Wieczorem rejs o zachodzie słońca przy drinkach alkoholowych (wliczone w cenę) po rozlewiskach rzeki Zambezi. Kolacja i nocleg.


10 DZIEŃ
Dzień przeznaczony na skorzystanie z zajęć fakultatywnych lub czas wolny.


11 DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, ostania wizyta w centrum miasta na lokalnym rynku ze sztuką ludową, następnie transfer na lotnisko i przelot do Johannesburga. Wieczorem wylot do Polski


12 DZIEŃ
Przylot do Polski


Cena 9.990 PLN/os. - termin / program realizowany od listopada do marca każdego roku.

CENA WYCIECZKI ZAWIERA:

 • przelot na trasie Polska – RPA– Polska, przelot wewnętrzny Johannesburg-Wodospady Wiktorii-Johannesburg,
 • podczas części objazdowej zakwaterowanie wg programu w hotelach 3-4* ze śniadaniami i obiadokolacjami, opieka polskojęzycznego pilota
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem
 • obowiązkowe ubezpieczenie (KL i NW, BAGAŻU, ubezpieczenia od chorób przewlekłych Europaische Reiseversicherung AG)
 • opłaty lotniskowe i paliwowe


DODATKOWO PŁANE OBOWIĄZKOWO:

 • bilety wstępu do parków i zwiedzanych obiektów ok. 232 EUR/os
 • opłat wizowych ok. 30 USD/os Zimbabwe (wiza jednokrotna)
 • przelotu na trasie Kapsztad – Johannesburg  ok. 110 EUR/os
 • napiwki ok. 23 EUR/os


DODATKOWO PŁATNE FAKULTATYNIE:

 • całodniowy wyjazd do Botswany do rezerwatu Chobe (lunchem) ok. 170 USD/os
 • przejażdżka na słoniach ok. 140 USD/os
 • bliskie spotkanie ze słoniami ok. 85 USD/os
 • przelot helikopterem  ok.140/265 USD/os
 • spływ pontonami po rzece Zambezi  ok. 130/140/180 USD/os
 • spacer z młodymi lwami w buszu ok.140 USD/os
 • lunche, napoje do obiadów i kolacji


UWAGI:
Wycieczka objazdowa przeznaczona dla osób powyżej 10 roku życia. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania  może  ulec  zmianie.  Uzależnione  jest to od  czasu  przejazdów,  godzin  otwarcia oraz dostępności  zwiedzanych  obiektów. Imprezy fakultatywne odbywają się przy minimalnej liczbie chętnych określonej przez pilota. Obowiązkowy pakiet zwiedzania, płatny na miejscu, może ulec zmianie. O ewentualnych zmianach każdorazowo poinformujemy.
 
Długość trasy:

Długość objazdu 1920 km + 2400 km przelot samolotem
KAPSZTAD – 100 km
KAPSZTAD - STELLENBOSCH – 250 km
KAPSZTAD - PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEJI – 250 KM
KAPSZTAD – JOHANNESBURG – 1300 km przelot samolotem
JOHANNESBURG – WHITE RIVER – 380 KM
PARK KRUGERA – 250 km
„PANORAMA ROUTE” – THREE RONDACELS – 490 km
JOHANNESBURG – PRETORIA – LESEDI – 200 km
JOHANNESBURG - WODOSPADY WIKTORII – 1100 km przelot samolotem
WODOSPADY WIKTORII - JOHANNESBURG- 1100 km przelot samolotem

 

 

Tagi: RPA wycieczka objazdowa, Republika Południowej Afryki, Kapsztad – Stellenbosch – Przylądek Dobrej Nadzieji – Johannesburg – Park Krugera - „Panorama Route” – Pretoria –  LesediWodospady Wiktorii - Johannesburg, RPA wycieczki, Afryka wycieczki objazdowe

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.