Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Tanzania 14 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa- Arusza

Wylot z Warszawy przez jeden z portów europejskich do Aruszy. Przylot do Aruszy w Tanzanii. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek po podróży. Nocleg.


2 DZIEŃ:

Arusza – Ngorongoro

Śniadanie. Przejazd do krateru Ngorongoro - największej na świecie kaldery wygasłego wulkanu. Erupcja, która miała miejsce 2,5 miliona lat temu pozostawiła charakterystyczną wyrwę w wierzchołku krateru o średnicy 22 kilometrów. Sawanny i lasy zamieszkałe są przez liczne zwierzęta: czarne nosorożce, zebry, lwy, żyrafy. W międzyczasie obiad. Kolacja i nocleg na koronie krateru. Ngorongoro Serena Lodge 4*+
 
3 DZIEŃ:

Ngorongoro

Śniadanie. Fotosafari we wnętrzu krateru (wielka afrykańska piątka). Powrót, kolacja i nocleg.
 
4 DZIEŃ:

Ngorongoro- Park Narodowy Serengeti

Śniadanie. Wyjazd na safari. Po lunchu wyjazd do Parku Narodowego Serengeti . Zakwaterowanie w Serengeti Serena Lodge.
 
5 DZIEŃ:

Park Narodowy Serengeti

Śniadanie. Całodniowe safari. Serengeti jest jednym z najbardziej znanych parków świata. Do dziś żyją tam stada wielkich zwierząt i dlatego odpowiada wyobrażeniom większości ludzi o afrykańskiej przyrodzie.. Zajmuje powierzchnie 14,5 tysiąca km2. Na jego terytorium znajduje się wiele pierwotnych biotopów- bezkresne sawanny, lasy, busz i gęsto porośnięte krzewami doliny rzek.

Krajobraz Parku Narodowego Serengeti ukształtował się w następstwie działalności wulkanów, przez wieki formowały go potem słońce, wiatr i deszcz. Skały granitowe, które na sawannie przybrały kształt niewielkich wzniesień, stanowią kręgosłup całego regionu. Powrót do lodgu. Kolacja i nocleg.
 
6 DZIEŃ: 

Park Narodowy Serengeti -  Park Narodowy Jeziora Manya

Śniadanie. Wyjazd nad przepiękne Jezioro Manyra do Parku Narodowego Jeziora Manyra. Park ten wyróżnia się wśród innych rezerwatów ze względu na swoją zieleń. Jest gęsto porośnięty wielkimi drzewami. Jest to także jeden z tych niewielu parków, który ma florę tak samo bogatą jak faunę. Od strony północnej, park wita przyjezdnych wspaniałym widokiem gęstych lasów, jeziora i wielkiej ściany rowu tektonicznego, która jest znamienną cechą parku. Mimo niewielkich rozmiarów, park ten jest domem wielkich ilości różnorodnych zwierząt.

Stada słoni, żyrafy, zebry, gnu, bawoły, gazele, guźce, małpy, setki pawianów, zróżnicowane ptactwo. Park mieści więcej słoni na kilometr kwadratowy, niż każdy inny rezerwat w Afryce. Jest też znany z lwów śpiących na drzewach. Nigdzie indziej nie zobaczy się lwa wspinającego się na drzewo ze zwinnością lamparta. Safari przy jeziorze daje możliwość obserwacji różnorodnego ptactwa, a szczególnie flamingów w ogromnych ilościach. Zakwaterowanie w Lake Manyra Serena Safari Lodge, z widokiem na Jezioro. Kolacja i nocleg.
 
7 DZIEŃ:

Park Narodowy Jeziora Manya -Arusza-Zanzibar

Po śniadaniu wyjazd do Arusha. Przelot z Aruszy na Zanzibar. Transfer do hotelu . Zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.
 
8-12 DZIEŃ:

Wypoczynek na przepięknej wyspie Zanzibar.

Podczas wypoczynku ALL INCLUSIVE
 
13 DZIEŃ:

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski
 
14 DZIEŃ:

Przylot do Warszawy
 
Cena już od 6300 PLN + 2490 USD/os.


CENA OBEJMUJE:

  • Przelot Warszawa – Tanzania – Zanzibar -Warszawa
  • program safari z 3 posiłkami
  • ALL INCLUSIVE podczas wypoczynku, hotele i lodge 4*/ 4*+lux
  • opieka pilota w języku angielskim
  • wejścia do parków
  • ubezpieczenie NW,KL,bagaż

 
CENA NIE OBEJMUJE:

  • Wizy płatnej 50 USD na lotnisku,
  • napiwków.
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.