Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Alaska 13 dni

DZIEŃ 1:

Przylot do Anchorage
Wylot rano z Newarku do Anchorage. Odebranie przez lokalnego pilota i przejazd do hotelu w centrum miasta. Spotkanie z uczestnikami którzy dolecieli z Europy. Kolacja powitalna i wprowadzenie w program naszej turystycznej wyprawy. (D)


DZIEŃ 2:

Anchorage – Seward
Cały dzień przeznaczony na przejazd na południe do miasteczka Seward, leżącego na półwyspie Kenai. Po drodze podziwiać będziemy wspaniałe panoramy okolicznych gór i lodowców oraz poszarpanego fiordami morskiego wybrzeża. Zatrzymamy się przy ogromnym lodowcu Portale, gdzie zwiedzimy Begich Boggs Center. Po przyjeździe do Steward, zwiedzimy miasteczko i odwiedzimy Alaska Sea Life Center, w którym odbędziemy spacer po dnie morza, obserwując życie jego mieszkańców. Nocleg w hotelu w Seward. (B)


DZIEŃ 3:

Seward – Kenai Fjords Cruise – Anchorage
Śniadaniem w motelu rozpoczniemy dzień pełen aktywności i niespodzianek. O 11 rano wypłyniemy w 6-godzinny rejs niedużym statkiem po fjordach Parku Narodowego Kenai. Świetna okazja, aby z bliska podpatrzeć i sfotografować życie morskich ssaków oraz szybujących ponad głowami, kolorowych ptaków. Bufet lunch na pokładzie statku. Po powrocie do Seward rozpoczniemy kilkugodzinny przejazd panoramicznym pociągiem po serpentynach, przełęczach i przez tunele do Anchorage. Nocleg w hotelu w Anchorage. (B,L)


DZIEŃ 4:

Anchorage – Valdez
Po śniadaniu w hotelu rozpoczniemy całodzienny przejazd autobusem do Valdez. Początkowo jechać będziemy przez Dolinę Matanuska River, słynącą z unikalnej roślinności, która wykorzystując 24-godzinne, dzienne światło osiąga monstrualne rozmiary. Kontynuujemy naszą podróż, po drodze zatrzymując się na sfotografowanie gigantycznego lodowca Worthington. Po krótkim zwiedzaniu Copper Center będziemy kontynuować nasz przejazd na południe, wzdłuż naftowego rurociągu. Do Valdez, które usytuowane jest pomiędzy morzem i górami, dojedziemy wieczorem. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta. (B)


DZIEŃ 5:

Valdez – Rejs Prince William Sound
Po śniadaniu w hotelu wolny poranek na samodzielną eksplorację Valdez, miasta znanego jako,,Szwajcarska Alaska”. Można również wybrać się na jedną z wycieczek opcjonalnych, takich jak: lot małym samolotem nad lodowcem Columbia, wycieczka morskimi kajakami po zatoce lub wizyta w stacji pomp rurociągu naftowego.

W południe rozpoczęcie kilkugodzinnego rejsu po przepięknej i ogromnej zatoce Prince William Sound, gdzie znajduje się największa koncentracja lodowców na całej Alasce. Będziemy podziwiać nie tylko ogromne fragmenty schodzących do wody lodowców, ale również bogate życie przyrody: foki, słonie morskie, wydry, dziesiątki gatunków szybującego ptactwa oraz, o ile dopisze nam szczęście, ogromne wieloryby. Bufet lunch na pokładzie statku. Powrót do hotelu w Valdez. (B,L)


DZIEŃ 6:

Valdez – Fairbanks
Całodzienny przejazd autokarem na północ miasta Fairbanks. Droga powiedzie nas przez największy park narodowy USA: Wrangell – St. Elias. Zatrzymamy się w Glennallen na pograniczu parku, aby podziwiać jedne z najpiękniejszych widoków na Alasce. Zobaczymy również miasteczka Gulkana i Delta. Noc w hotelu w Fairbanks. (B)


DZIEŃ 7:

Fairbanks
Po śniadaniu zaczniemy zapoznawać się z historią tego granicznego miasta północy. Odwiedzimy starą kopalnię złota El Dorado, gdzie sami będziemy mogli popróbować szczęścia wypłukania ,,samorodka”. Wczesnym popołudniem popłyniemy na kilkugodzinny rejs rzecznym statkiem Discovery III po Chena River. W czasie rejsu dowiemy się o rodzimej kulturze i ludziach zamieszkujących te tereny.

Zwiedzimy małą wioskę Indian Athabaskan, gdzie zobaczymy profesjonalnych treserów psich zaprzęgów oraz start i lądowanie "bush pilot". Po powrocie do Fairbanks obiad z łososia lub halibuta w jednej z licznych lokalnych restauracji. (B)


DZIEŃ 8:

Fairbanks
Wolny dzień na opcjonalne wycieczki, np: przelot małym samolotem do Prudhoe Bay lub do Koła Polarnego. Nocleg w hotelu w Fairbanks. (B)


DZIEŃ 9:

Fairbanks – Denali National Park
Po śniadaniu rozpoczniemy przejazd na południe wzdłuż rzeki Delta, a następnie w górę rzeki Nenana. Zatrzymamy się w miasteczku Nenana, gdzie znajduje się muzeum budowy kolei. Do Parku Denali dojedziemy w południe. Tam zatrzymamy się w jednym z hoteli. Całe popołudnie przeznaczone na eksplorację tego słynnego parku. Do wyboru mamy kilka wycieczek.

Obiad w Denali Park Theather, gdzie w towarzystwie przebierańców z okresu "gold rush” będzie można skosztować przysmaków Alaski – łososia, żeberek, pieczonych ziemniaków i fasoli, sałaty i smacznych deserów. (B,D)


DZIEŃ 10:

Denali National Park
Wolny poranek do wykorzystania na jeden z opcjonalnych wypadów w głąb parku. Po południu rozpoczniemy 6-godzinną wyprawę o nazwie "tundra wildlife tour”. Wspaniałe widoki i szansa zobaczenia niedzwiedzi, łososi i szybujących orłów. Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych. (B)


DZIEŃ 11:

Denali National Park – Anchorage
Wolny poranek do wykorzystania na jeden z opcjonalnych wypadów w głąb parku. Popołudnie przeznaczone na przejazd autobusem do Anchorage. Po drodze zwiedzimy turystyczne miasteczko Talkeetna, a towarzyszyć nam będą piękne widoki oddalających się szczytów Mt.McKinley’a. Nocleg w hotelu w Anchorage. (B)


DZIEŃ 12:

Anchorage
Rano po śniadaniu kilkugodzinne zwiedzanie największego miasta Alaski, w którego centrum odnajdziemy fragmenty z epoki poszukiwaczy złota. Zobaczymy Anchorage Museum of History & Arts oraz Alaska Native Heritage Center. Po zwiedzaniu czas wolny na zakupy i chwilę relaksu. Kolacja pożegnalna w lokalnej restauracji. (B,D)


DZIEŃ 13:

Wylot z Anchorage
Wylot z Anchorage do Europy i do Newarku. Przylot do Newarku rano przyszłego dnia. (B)


Wyjaśnienie skrótów: B - Śniadanie; L - Lunch; D - Kolacja/Obiad

 

Wycena indywidualna - zapytaj o cenę


CENA ZAWIERA:

  • Prywatny transport z pilotem mówiącym w języku polskim
  • Wszystkie śniadania
  • Realizacja wyprawy wg ułożonego programu
  • Noclegi w hotelach 3* i 4*
  • Kolacja powitalna i pożegnalna
  • Wstępy na atrakcje wymienione w programie: Alaska Sea Life Center, Anchorage Museum of History & Arts & Alaska Native Heritage Center, Kenai Fjord rejs, Coastal Classic Train na przejazd Seward-Anchorage, Prince William Sound rejs, Riverboat Discovery & El Dorado Gold Mine i Tundra Wilderness Tour


CENA NIE ZAWIERA:

  • Usługi niewymienione w programie oraz koszty paszportu
  • Koszty wycieczek opcjonalnych
  • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców
  • Ubezpieczenia


DODATKOWE INFORMACJE:

Jeżeli planujecie wziąć udział w tym wyjezdzie razem z gronem swoich przyjaciół, a grono to liczy 10 lub więcej osób, to istnieje możliwość uzyskania grupowych zniżek na przeloty. Prosimy o szybki kontakt.
Przy nieparzystej liczbie uczestników osoba zgłaszająca swój udział jako ostatnia zobowiązana jest do wykupienia pokoju jednoosobowego, bądź dzielenia pokoju 3-osobowego (nie zawsze możliwe we wszystkich hotelach).

 

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.