Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Historyczna Droga 66 14dni

DZIEŃ 1:  

Przelot
Przylot do Los Angeles. Powitanie przez przewodnika i przejazd do hotelu w centrum miasta. Kolacja powitalna i nocleg. (D)


DZIEŃ 2:  

Los Angeles
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie centrum miasta. Przy legendarnym Chińskim Teatrze rozpoczniemy spacer śladami gwiazd Hollywood po Alei Gwiazd, aby kontynuować przejazd przez dzielnice domów aktorów filmowych w Beverly Hills. Czas na lunch a po nim kontynuacja przejazdu Bulwarem Zachodzącego Słońca do Hard Rock Cafe i Beverly Shopping Center celem zakupu pamiątek. Zwiedzanie Los Angeles zakończymy przejazdem przez Melrose Avenue i Rodeo Drive, tj najdroższą i najbardziej elegancka ulica świata. W drodze powrotnej do hotelu okazja do zrobienia zdjęc na tle słynnego napisu HOLLYWOOD. (B)


DZIEŃ 3:

Przejazd droga 66: Los Angeles - Lake Havasu  (+-520km)
Wcześnie rano, po śniadaniu, przejazd z Los Angeles do Lake Havasu w Arizonie, po starym odcinku sławnej drogi 66. Po drodze zatrzymamy się w Victorville, gdzie odwiedzimy stare muzeum poświęcone Route 66.  Kontynuujemy przejazd drogą 66 do starego górniczego miasteczka Barstow. Jest tutaj interesujące muzeum Route 66 oraz koleji. Kontynuujemy drogą 66, która na tym odcinku przecina pustynię Mojave. Jest to jeden z najsłynniejszych i najbardziej autentycznych części Route 66.

Zobaczymy tutaj wiele starych zabudowań i znaków. Na krótko zatrzymamy się w Amboy, bardzo starej małej wiosce, gdzie podają słynne koktajle mleczne. Drogą 66 będziemy jechać aż do Needles, gdzie wjedziemy na autostradę którą dojedziemy do naszego hotelu w Lake Havasu w Arizonie. Lake Havasu położone jest nad pięknym jeziorem przez które przerzucony jest stary i już historyczny most London Bridge. (B)


DZIEŃ 4:

Przejazd droga 66: Lake Havasu - Las Vegas   (+-320km)
Do miasteczka Kingman pojedziemy drogą 66, która na tym odcinku oferuje niesamowite wrażenia jakimi są widoki oraz sama droga, która jest wąska i wyboista oraz pełna zakrętów.  W Kingman zatrzymamy się w hotelu Quality Inn, w którym znajduje się ogromna kolekcja pamiątek o Route 66.  Do Las Vegas dojedziemy autostradą. Po drodze jednak zobaczymy ogromną zaporę na rzecze Kolorado - Hoover Dam. Nocleg w hotelu w samym centrum Las Vegas. (B)


DZIEŃ 5:

Las Vegas
Dzień wolny na samodzielne zwiedzanie i korzystanie z wielu atrakcji jakie oferuje położone w sercu pustyni Nevady miasto hazardu - Las Vegas.


DZIEŃ 6:

Las Vegas - Peach Springs Indian Reservation - Grand Canyon Caverns - Flagstaff (+-540km)\
Wcześnie rano przejazd do Wielkiego Kanionu. W miasteczku Kingman powtórnie wiedzimy na drogę 66, która wiedzie tuż przy południowej krawędzi Wielkiego Kanionu. Po drodze zatrzymamy się w Rezerwacie Indian Hualapi -Peach Springs Reservation. Tam dowiemy się o ich życiu i historii. Okazja do kupienie oryginalnych pamiątek w Trading Post.

Następnie zatrzymamy się w Grand Canyon Caverns - sieć podziemnych jaskiń. Opcjonalnie wycieczka do jaskin zajmie około godziny. Dalej droga 66 połączy się z autostradą, która dojedziemy do miasteczka Flagstaff. O ile wystarczy czasu pojedziemy zobaczyć pobliską Sedonę słynącą z monumentalnych formacji czerwonych skał, gdzie odwiedzimy kaplice Świętego Krzyża, połążoną w malowniczym krajobrazie. Powrót do naszego hotelu w Flagstaff na nocleg. (B)


DZIEŃ 7:

Wielki Kanion Kolorado (+- 330km)
Cały dzień przeznaczony na poznawanie Wielkiego Kanionu od jego południowej strony.  W turystycznym miasteczku Grand Canyon, zobaczymy na ogromnym ekranie IMAX fascynujący film (35 minut) o historii Wielkiego Kanionu. Jadąc wzdłuż krawędzi kanionu zatrzymując się będziemy w kilku miejscach widokowych.

Wspaniałe widoki na głęboki kanion pozwalają zrozumieć ogrom i piękno tego miejsca. W drodze powrotnej zjedziemy z głównej drogi aby zobaczyć ruiny zabytkowej indiańskiej osady Wupatki National Monument oraz krater zachodzącego słonca. Nocleg w naszym hotelu we Flagstaff. (B)


DZIEŃ 8:

Flagstaff  - Walnut Canyon - Krater Meteora - Albuquerque  (+- 530km)
Po śniadaniu opuścimy Flagstaff, ale po chwili jechania drogą 66/Hwy 40, skręcimy na południe do Walnut Canyon National Monument aby zobaczyć setki ludzkich siedzib, ukrytych pod nawisami skał w scianach kanionu, a zbudowanych przez Indian Sinagua. Kontynuujemy nasz przejazd drogą 66/Hwy 40 na wschód. Spore odcinki drogi 66 zostały zamknięte a na jej ogromnym odcinku został zbudowany Hwy 40. Nasz następny przystanek będzie w miejscu gdzie ogromny meteoryt uderzył w Ziemię około 50 tysięcy lat temu. Zobaczymy krater jaki pozostawił po sobie.

Kontynuujemy przejazd drogą 66/Hwy 40 w kierunku wschodnim i po minięciu miasteczka Holbrook zjedziemy na południe aby zobaczyć dwa kolejne dziwy przyrody; skamieniały las -Petrified Forest i pomalowna pustynia -Painted Desert.  Zobaczymy tutaj skamieniałe drzewa, które żyły w późnym okresie Triasu, około 225 milionów lat temu! Po kolejnych 2h jazdy dojedziemy do naszego hotelu w Albuquerque w stanie Nowy Meksyk. (B)


DZIEŃ 9:

Zwiedzanie Santa Fe i Albuquerque
Wcześnie rano wyjedziemy do pobliskiego miasta Santa Fe leżącego tylko 100km na wschód od Albuquerque u podnóża majestatycznych gór Sangre de Cristo. Santa Fe to i jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast zachodniego USA. Zobaczymy tutaj między innymi historyczne Katedrę Św. Franciszka z Asyżu, Operę oraz mały kościół Loretto Chapel, w którym znajdują się tajemnicze schody – zwane „świętymi” zbudowane przez nieznanego artystę w 1878. Tym artystą miał być sam Św. Józef. W południe powrócimy do naszego hotelu Albuquerque.

Po krótkim odpoczynku rozpoczniemy zwiedzanie Albuquerque. Spacerować będziemy po starym mieście, gdzie znajduje się wiele historycznych budynków w tym dworzec autobusowy. Droga 66 dotarła do miasta w 1926 roku i to zapoczątkowało jego gwałtowny rozwój. Zwiedzimy również muzeum grzechotników, gdzie trzymane są żywe okazy, niezwykłe muzeum turkusu. Jeżeli wystarczy czasu, to wjedziemy kolejką linową na Sandia Peak, z którego roztacza się wspaniały widok na miasto i okolicę. Powrót do naszego hotelu na nocleg.(B)


DZIEŃ 10:

Albuquerque – Nowy Jork
Po śniadaniu przejazd na lotnisko i wylot liniami American Airlines o 10:35. Przylot do Nowego Jorku o 19:35. Po przylocie odebranie i przejazd do hotelu na odopoczynek i nocleg. (B)


DZIEŃ 11:

Zwiedzanie Nowego Jorku – Środkowy Manhattan
Porannne spotkanie w hotelu z polskim przewodnikiem, rozpoczęcie zwiedzania NYC.
Trasa zwiedzania: 34th Street, Herald Square i Madison Square Garden, Macy's, wejście na punkt widokowy w Empire State Building, Lincoln Center, Columbus Circle, Central Park, Fifth Avenue, FAO Schwartz, Sklep Apple, Pulitzer Fountain, Hotel Plaza, Trump Tower, katedra Św. Patryka, Rockefeller Center, Ulica Brylantowa, Times Square za dnia. (B)


DZIEŃ 12:

Zwiedzanie Nowy Jork – Statua Wolności & Centrum Finansowy

Porannne spotkanie w hotelu z polskim przewodnikiem, rozpoczęcie zwiedzania NYC. (+/- 6h)
Trasa zwiedzania*: rejs do Statuy Wolności oraz na Ellis Island. Po rejsie Battery Park: The World War II Monument, The Pilgrims Monument, Clinton Castle, Broadway, New York Bull, Trinity Church, Wall Street, New York Stock Exchange (NYSE), Federal Hall, Trump Building, Federal Reserve Bank, World Trade Center i 9/11 Memorial, kościół Św. Pawła, South Street Seaport. Czas wolny na zakupy, odpoczynek, i kolację. (B)


DZIEŃ 13:  

Nowy Jork – Filadelfia - Doylestown – Nowy Jork
Całodzienny wyjazd do Filadelfii, miasta w którym narodziły się Stany Zjednoczone. Zwiedzimy historyczne centrum miasta z Independence Hall - gdzie ogłoszono w dniu 4 lipca 1776 roku Deklaracje Niepodległości Stanów Zjednoczonych, Dzwoń Wolności, Stary Ratusz i Dom Tadeusza Kościuszki. Przejazd do Amerykańskiej Częstochowy, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej zbudowane przez Polonię Amerykańską w 1955 roku a opiekuje się nim zakon Paulinów.

Zobaczymy pierwszy drewniany kościółek oraz Cmentarz Polskich Weteranów ze słynnym pomnikiem Husara, symbolem oręża polskiego. Przed wjechaniem do Nowego Jorku, zatrzymamy się w Jersey City aby zobaczyć nocną panoramę zachodniego Manhattanu z miejsca na który stoi Pomnik Katyński. Kolacja pożegnalna i nocleg. (B,D)


DZIEŃ 14:

Wylot z Nowego Jorku
Czas wolny do poludnia, transfer na lotnisko JFK lub Newark (EWR). Nasz przewodnik odbierze grupę z hotelu i pomoże w odprawie na lotnisku. Przylot do Polski następnego dnia rano lub popołudniu. (B)

 

Wycena indywidualna - zapytaj o cenę


CENA OBEJMUJE:

  • Wszystkie transfery i przejazdy z przewodnikiem w języku polskim w prywatnym samochodzie/autokarze
  • Opieka pilota
  • Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych
  • Zwiedzanie atrakcji według programu

 

CENA NIE OBEJMUJE:

  • Usługi niewymienione w programie
  • Bilety lotnicze
  • Koszty wycieczek opcjonalnych
  • Napiwków
  • Ubezpieczenia
  • Koszty paszportu  
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.